Toki 250000 Konut Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ,

Bu çekilişten bize daire çıktı. Mevcutta kiracıyım birikmiş param yok. 

80 bin peşinat ayarlayayıp, ödemelere başlayacagım ama mevcut yönetim degişir olay 3 5 yıla uzar teslim edilmez ise elimdeki 

Bütün parayı vermiş olacagım. Ayrıca borcu bitene kadar satamayacagım, devredemeyecegim, 

Her yıl 2 defa memur maaşına istinaden fiyatları artacak . 240 ay  maaşım asgarinin 1000 tl üstü

Sizler mantıklı düşünen adamlarsınız. Bu işin sonu ne olur. Bu proje bitermi artıları eksileri ne olur ? 

Bildign bugda kaldım. Yardımcı olan arkadaşlara şımdıden teşekürler.

Dur be kadınnnn....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2019'da Tuzla çekilişinde dairesi çıkan birisi vardı aramızda görürse yazar. Binayı bırak daha ortada arsa bile yok. Toki en son temel atacak boş arsa arıyordu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Aynen benide bu korkutuyor bunlar gidecek milletten son fırt para vurup gitme derdi olabilir. 250000x80000 muazzam para. 

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bence ekap tarafından ihalesine çıkılıp çıkılmadığına bak. Çıkıldıysa arsa belledir yapılacaktır muhtemelen

İhale Arama - EKAP (Kamu İhale Kurumu) (kik.gov.tr)

Önce İdarenin İli kısmını Ankara seç 

Üst İdare kısmına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yaz

En üstten yılı 2022 yap arama yap. İhale içinde geçen ifadeler kısmına il yazarak arayabilirsin.

Daha sonra 2023 içinde yap. Fazla il yoktur 2023 de zaten

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun.

Toki bitmeyen borçtur. Fakat 1 yıl sonra indirim kampanyası yapıp banka kredisine çevirme imkanı veriyorlar. 1 yıl dememin sebebi bu hakkı 1 yıl sonra kullanabiliyorsun.

Memur zammını tamamen uygulamıyorlar en son temmuzda %15 uygulandı.

Evlerin Yapılma konusuna bir şey diyemem. Ama parayı sonuçta devlete veriyorsun illaki geri alabilrsin sonuç çıkmazsa.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Devlette devamlılık esastır, evleri verirler verirler de, kaç yıl sonra kim bilir. 2 yılda demişlerdi de mümkün değil o, öyle görünüyor. Süreç uzar ama illaki verirler. Ama çok uzayabilir. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam ,bölge neresi 80 bin TL peşinat siz demi var yoksa tokinin istediği rakam mı?

Hayırlı olsun 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar ,

Bu çekilişten bize daire çıktı. Mevcutta kiracıyım birikmiş param yok. 

80 bin peşinat ayarlayayıp, ödemelere başlayacagım ama mevcut yönetim degişir olay 3 5 yıla uzar teslim edilmez ise elimdeki 

Bütün parayı vermiş olacagım. Ayrıca borcu bitene kadar satamayacagım, devredemeyecegim, 

Her yıl 2 defa memur maaşına istinaden fiyatları artacak . 240 ay  maaşım asgarinin 1000 tl üstü

Sizler mantıklı düşünen adamlarsınız. Bu işin sonu ne olur. Bu proje bitermi artıları eksileri ne olur ? 

Bildign bugda kaldım. Yardımcı olan arkadaşlara şımdıden teşekürler.

Hocam bunların hepsi çekilişe katılmadan bilinen şeylerdi. Bunu düşünmek için biraz geç kalmadın mı?

Seçimi fonlamak için bile yapılıyor olabilir diye yazıldı çizildi. Tuzla örneği verildi.

Hangi il-ilçeden toplam kaç para ödenecek biraz bilgi ver ki aklımızda birşeyler şekillensin.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

son 1 yılda çok fazla konut projesi çıktı, bu işten çok fazla mağdur olacak gibi geliyor bana..

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam odemeler konusunu dert etme derim.Bina dikilirse yada inşaat başlanırsa çok güzel rakamlara satabilirsin.Alan kişi borcu kapatarak devralır sende arada nasiplenirsin.İnsallah proje başlar biter gerek kalmaz ama ileride bu TOKİ evlerinin çok iyi fiyatlara satılacağıni düşünüyorum 

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Arsalar hadi neyse de bu ev konusu tam bir kara batak şahsi görüşüm.

Daha ev taksitleri ödemeye başlamadan evin fiyatı artıyor olarak hesaplanmıştım. 

Bir de devletten verdiğin parayı geri alabileceğini düşünenler var aramızda çok şükelasınız. 

Ben trafik cezası yedim itiraz ettim haklı bulundum yatırdığım paranın 1/3 ini zor aldım geriye. 

Neyse konumuz TOKİ ki çok bariz değil miydi bu TOKİ cekilislerinin seçim yatırımı olduğu?

Bu hükümet üretmek yerine bir şekilde vatandaşın cebindeki ile gecinmeyi farz bilmiş. Bunu şuan goremiyorsanız yaşayıp öğreneceksiniz..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 3326 Toplam Mesaj: 35
toki ödeme kura