Trendyol Ürün İade Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralalperen
    kralalperen's avatar
    Erkek

Kız kardeşim 15 Ekim tarihinde 35 TL'lik kulp siparişi vermiş. Ürünleri yanlış model gönderdiler ve iade talebi oluşturup ürünlerin hepsini kutulayıp iade ettik. 26 Ekim tarihinde 2 adet ürünü 1.5TLden iade etmişler ve diğer 4 adet ürünü ise iade olarak göstermeyip teslim edildi olarak göstermişler. Ardından canlı destek ile bu durumu görüştüğümüzde ise 30TL üzeri bedava kargo kampanyasından faydalandığımız için bu ürünleri iade ettiğimizde bu kampanyayı bozduğumuzu, bu neticede 9.99TL lik kargo ücretini tarafımıza ödettiklerini belirttiler. Şikayetvarda sorun ile ilgili konu açtım böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeliyim? İade durumunda kargo ücretini tarafımıza kesme gibi bir hakları var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Öncelikle açık adres vs gibi bilgiler var konuyu gizli yaparsan daha yararlı olur.

Kargo konusunda iade edince kargo parasını ödersin diye bir şey olduğunu zannetmiyorum.
    Zamanında eve baskül söylemiştim.  Eve geldi alınmadan geri döndü. Adam ürünü hiç almadığım için parayı eksiksiz yatırdı hesabıma.

Ki yanlış ürün ise daha bir haklı oluyorsun adamların özür dileyip 2.de indirim falan yapmaları lazım.
    Biraz dengesiz elemanlara denk gelmişsiniz uğraşılırsa çözülür tabi değer mi sizin bileceğiniz iş.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç uğraşma bankana harcama itirazı yap. Banka sike sike parayı geri alıyor. Trendyol kadar müşteri hizmetleri sikik bir site görmedim.

Kargo ücretinin kuruşu kuruşuna iades gerekiyor. Kanun açık :

madde 12 – (1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Trendyol salak bir firma çok anlam aramana gerek yok

Fatura istiyorum neden istiyorsunuz diye soruyor bana , yani çok olağandışı bir istek sanırım amk? Ajsdhkajdad

Bir de ben facebookta görüyorum özellikle kız arklarda işte 2 3 sipariş veriyormuş demiş geçen duvarında paylaşmıştı tam okumadım orospulukla işim yok diye 2 3 sipariş verip 2 sini iade yapıyormuş böylece hem kargo bedavaya geliyormuş asıl alacağı ürün için hem puan mı yükleniyormuş ne cüzdanına. Amk onlar iade yapabiliyorken ve ek %indirim ve puan alabiliyorken size YOKUŞ yapmalarını anlayamadım açıkçası. ( ve bu hatunların ve ergenlerin sık yaptığı bi mevzuymuş bu trendyol üzerinden )

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Fatura istiyorum neden istiyorsunuz diye soruyor bana , yani çok olağandışı bir istek sanırım amk? Ajsdhkajdad

Arkadaş 2 tane laptop almıştı. Adamlara yazdım faturayı online istiyorum diye.

Ne yapacaksınız bireysel satışlarda faturaya gerek yok, hazırlanamsı 3 iş günün bulabilir diye bir cevap geldi(!)

Peki nasıl isterseniz ödeme aracısı ve garantör olarak faturasız mal satmaya yardım ve yataklıktan mahkemeye verildiğinizde avukatlarınız bu yazışmayı size hatırlatacaklardır dedim.

45 dakika sonra fatura maile düştü :)

Konu ile ilgili olarak ;

Uzaktan hizmet sözleşmesinde böyle bir şey var mı ki ? ( var olması istediklerini yapaibleeckleri anlamına tabi ki gelmez ama merak ettim )

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Ne yapacaksınız bireysel satışlarda faturaya gerek yok, hazırlanamsı 3 iş günün bulabilir diye bir cevap geldi(!)

Peki nasıl isterseniz ödeme aracısı ve garantör olarak faturasız mal satmaya yardım ve yataklıktan mahkemeye verildiğinizde avukatlarınız bu yazışmayı size hatırlatacaklardır dedim.

Konu ile ilgili olarak ;

Uzaktan hizmet sözleşmesinde böyle bir şey var mı ki ? ( var olması istediklerini yapaibleeckleri anlamına tabi ki gelmez ama merak ettim )

Oha. 50-100 liralık mal satarsın fatura kesmezsin anlarım karın düşüktür vergiye gitmesin istersin. Ama laptopa fatura kesmemek neyin kafası ? Maliye bir öğrenirse sağlam öttürür. Kaldı ki alıcının garantiye işin düşerse fatura şart. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

iadede sorun çıkardı diye faturasız mal satmaktan maliyeye şikayet etmiştim bir yıl sonra ilgili vergi dairesinden aradılar paranızı iade aldınız mı dediler evet dedim o zaman sadece  fiş kesmediğinden 1000tl ceza yazıyorum kdv işin içine girerse mahkemeye dava açılmak zorunda falan demişti. ürün de 2 adet 23tl lik şeydi. iyi oldu ibneye 1000tl girdi. Amazonda satışta biile beni 1.5 ay uğraştırmıştı

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Konu ile ilgili olarak ;

Oha. 50-100 liralık mal satarsın fatura kesmezsin anlarım karın düşüktür vergiye gitmesin istersin. Ama laptopa fatura kesmemek neyin kafası ? Maliye bir öğrenirse sağlam öttürür. Kaldı ki alıcının garantiye işin düşerse fatura şart. 

İşin garibi laptoplar geldiği gibi 5. mi 6. cı gün mü ne geri gönderdik performans sorunundan.

Allahtan bilgisayara kurulum yaptığımız gibi direk DELL üzerinden garanti girişini üyelikle yapmıştıkta DELL i aradığımızda adamlar fatura sormadı zaten yeni alet diyip okeyledi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Edit

ehlikeyif tarafından 05/Kas/20 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Hiç sevmiyorum trendyol mu nedir gram bile ama lanet olası şey yoluma çıkıyor yine geçen gün benim traş makinesi sorun çıkardı levent kırca İSKİ skeci gibi kaldım hemen makine leri aradım taradım Panasonic makinem den memnunum ama küçük kızım suya daldırmış sanırım makina elimde can verdi yokta bozulmaz alet neyse taradım aradım daralttım karşıma türlü cazipliklerle yine trendyol çıktı alıyorum fatura tek ve adınıza mı olsun yoksa adresi mi ne alaka şirket ayrı ayrı olsun diyorum Olmaz diyor ayrı bir fatura yapamadılar lanet olsun dedim bastım aldım bir kere istediğini yapsa tamam ali baba nın Türkiye versiyonu lanet yer.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Trendyol'dan harcama yaptığınızda , kredi kartı bilgilerinizi hemen silin. Harcama yapınca otomatik kaydediyor. Müşteri hizmetlerine daha önce yazdım gene siqlemez bi tavır takındılar " isterseniz kendiniz silebilirsiniz " diyor. Her alışveriş yapanın kredi kartı bilgilerini otomatik kaydediyor...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
Toplam Hit: 2697 Toplam Mesaj: 25
canlı destek trendyol iade sipariş odeme