folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Târihten En Sevdiğiniz Komutanlar & Devlet Adamları

Târihten En Sevdiğiniz Komutanlar & Devlet Adamları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Târihten en çok sevdiğiniz insanlar kim müritler ?

Şahsen benim favorim Avrupa Hun İmparatorluğu'nun hükümdarı Başbuğ Attila . Türk Târihi'nde Atatürk gibi nadir bulunan siyasi ve askerî dehâlardan biri . Tüm Türkî kavimleri birleştirmek istemesi , Roma'yı , Gotları vs. gibi bir çok devleti vergiye bağlamıştır .

Askeri yönünden ise bahsetmeye bile gerek yok fakat anlatmakta fayda var . Campus Mauriacus Savaşı'nda , kendisinin 2.5 katı olan Roma Ordusu'nu yerlebir etmiştir . Târihçiler bu savaşın kazananı yoktur der ama bana göre var . Zira Roma generali ayrıca Attila'nın çocukluk arkadaşı olan Aetius Flavius'a verilen görev ne pahasına olursa olsun Attila'nın ölümüydü . Attila'nın amacı ise bu yapılan saldırıyı kırmaktı ki kırdı . Bunu 1-2 yıl sonra Roma'nın kapılarına dayanıp , Papa'nın kendisinin önünde diz çökmesinden anlıyoruz .

Bunun haricinde dünyanın yarısını fetheden efsanevî komutan Çingiz Han var . İsmimden de anlaşılabileceği gibi kendisini çok severim . Fakat taktik uğruna bile olsa da silahsız kadınlara ve çocuklara dokunmasaydı .

Yakın târihe doğru geldiğimizde ise II.Dünya Savaşı'ndan generaller var . En çok sevdiğim general olan Erwin Rommel , Afrika'da 30 panzerle 210 tankı kovalamıştır . Onun haricinde çölde kamyonlara uçak motoru bağlatıp , tozu dumana katmıştır . Böylece İngilizler ortaya çıkan kargaşadan taarruzun o taraftan olduğunu düşünmüştür ve Tobruk Rommel'ındır .

İkinci Dünya Savaşı'na girersem çıkamayız , o yüzden sadece isimleri sayayım . Erich von Manstein , Karl Heinz Guderian , Erwin Rommel ...

Benim sevdiğim ve buraya sığdırabildiğim generaller ve devlet adamları bunları . Sizinkiler kim ? Nedenini de yazarsanız çok sevinirim .

not : Peygamberler üstün zeka ve yapıya sahip insanlar oldukları için , onları bu konudan uzak tutarsak iyidir . Böylece hem daha tarafsız oluruz , hem de konu dinî yönde sapmaz . 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Adolf Hitler. Adamın fikirlerine katıldığım tam olarak söylenemez, ama o sefaletten çıkıp tüm dünyanın korktuğu bir diktatör olması, kafasına koyduğu şeyi ne pahasına olursa olsun yapması beni etkilemiştir her zaman. Dehasına, özellikle askeri dehasına da ayrı bir saygım var.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Hz. Hamza
    Halid bin Velid

İlk iki baya uzunca bir liste :D 

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sadun paşa :D

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

1) Atatürk  2) Hitler

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------

Komutan: Mustafa Kemal Atatürk

Devlet Adamı: Mustafa Kemal Atatürk

Öğretmen: Mustafa Kemal Atatürk

Düşünür: Mustafa Kemal Atatürk

Önder : Mustafa Kemal Atatürk

Komutan: Mustafa Kemal Atatürk

Devlet Adamı: Mustafa Kemal Atatürk

Öğretmen: Mustafa Kemal Atatürk

Düşünür: Mustafa Kemal Atatürk

Önder : Mustafa Kemal Atatürk

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    Adolf Hitler. Adamın fikirlerine katıldığım tam olarak söylenemez, ama o sefaletten çıkıp tüm dünyanın korktuğu bir diktatör olması, kafasına koyduğu şeyi ne pahasına olursa olsun yapması beni etkilemiştir her zaman. Dehasına, özellikle askeri dehasına da ayrı bir saygım var.

Hoca sana saygım sonsuz ama Adolf Hitler askerî olarak bir sıfır . Biraz araştır , ne dediğimi anlarsın .

Özellikle Normandiya Çıkarması ve Stalingrad Savaşı'na bak , askeri yönden bir salak olduğunu anlayacaksın onbaşının :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek

Atatürk'ü bir kenara ayırırsak;

Hitler... Nedeninin açıklamaya gerek bile yok. Eric Von Scneider'da general ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

İskender Büyük xD

Fatih Sultan Mehmet

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Chingis bunu yazdı:

Hoca sana saygım sonsuz ama Adolf Hitler askerî olarak bir sıfır . Biraz araştır , ne dediğimi anlarsın .

Özellikle Normandiya Çıkarması ve Stalingrad Savaşı'na bak , askeri yönden bir salak olduğunu anlayacaksın onbaşının :)

Yeterince araştırdım zaten. Yoksa çıkıp o yorumu yapmazdım. Çizgi film kahramanından bahsetmiyoruz sonuçta (: Bu konuda tartışmamıza gerek yok sen olayları, okuduklarını, duyduklarını öyle yorumlamışsındır ben böyle yorumladım. Sonuçta bu başlıkta bizim sevdiğimi insanları öğrenmek istedin, biz de söyledik. Sevdirmeye ya da nefret ettirmeye çalışmak olmaz.

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

1.Mustafa Kemal Atatürk

2.Karl Marx

3.Vladimir İlyiç Lenin

4.Josef Stalin

5.Mao Zedong

6.Adolf Hitler

7.Fidel Kastro ( tapu kadastro xD ) 

8.Fatih Sultan Mehmet

9.Karamurat-malkocoglu-BaDDaLGaZi 

10. Ernesto Che Guevara

Daha yazardımda ilk 10 bu şimdilik aklıma gelenler :) 

Long Live Turkey..
Toplam Hit: 8048 Toplam Mesaj: 60