folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Târihten En Sevdiğiniz Komutanlar & Devlet Adamları

Târihten En Sevdiğiniz Komutanlar & Devlet Adamları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    -----------------------------
    Adolf Hitler. Adamın fikirlerine katıldığım tam olarak söylenemez, ama o sefaletten çıkıp tüm dünyanın korktuğu bir diktatör olması, kafasına koyduğu şeyi ne pahasına olursa olsun yapması beni etkilemiştir her zaman. Dehasına, özellikle askeri dehasına da ayrı bir saygım var.
     pppuhahhahahaaaa :))))))))))

askeri deha kim senin de deiğin gibi o sefil kim?

sefaletten rezalletten ne zaman kurtuldu o köpek? Emperyalist tekellerin kuklası? Zavallı, ezik ONBAŞI !!!!

Aldğı her nefes sefletinden kokuyordu...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caduceus
    Caduceus's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı:

KrypT bunu yazdı:
    Adolf Hitler. Adamın fikirlerine katıldığım tam olarak söylenemez, ama o sefaletten çıkıp tüm dünyanın korktuğu bir diktatör olması, kafasına koyduğu şeyi ne pahasına olursa olsun yapması beni etkilemiştir her zaman. Dehasına, özellikle askeri dehasına da ayrı bir saygım var.

sefaletten rezalletten ne zaman kurtuldu o köpek? Emperyalist tekellerin kuklası? Zavallı, ezik ONBAŞI !!!!

Öncelikle ithamlarında daha seviyeli ve daha saygılı ol .. biz nasıl senin avatarının içeriğine nasıl saygı gösteriyor ve seviyeli yaklaşıyorsak...Adolf Hitler küçük yaşta anne babasını kaybetti..mülteci olarak Avusturya'dan Almanya'ya geldi...ufak defek işlerle karnını doyuracak kadarını kazandı..hatta İstanbul'a Haydar Paşa garının inşaası için alt sınıf işçi olarak geldi...elit bir aile'nin çocuğu değildir yaani..haala onun yahudi idea'sının parçası olduğunu düşünecek kadar bilgi yoksunu ve genellemelerin takipçisi isen..ki öyle olduğun belli oluyor .. Heinrich Himmler'in ''night of the long knives'' denen operasyonunun asıl misyonu ve içeriğini öğren...gerçi takmışsınız at gözlüğünü..basitlikten..yüzeysellikten ödün vermiyorsunuz...tamam yaptıklarını tasvip etmiyor olabilirsin buna saygı duyarım...ama Adolf Hitler'in tarihteki yerini ve deha'sını küçümseyecek ve indirgeyecek bi lükse sahip olamazsın.

wollt ihr den totalen krieg ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    Koçero :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Caduceus bunu yazdı:
    ltcelik bunu yazdı:

KrypT bunu yazdı:

Öncelikle ithamlarında daha seviyeli ve daha saygılı ol .. biz nasıl senin avatarının içeriğine nasıl saygı gösteriyor ve seviyeli yaklaşıyorsak...Adolf Hitler küçük yaşta anne babasını kaybetti..mülteci olarak Avusturya'dan Almanya'ya geldi...ufak defek işlerle karnını doyuracak kadarını kazandı..hatta İstanbul'a Haydar Paşa garının inşaası için alt sınıf işçi olarak geldi...elit bir aile'nin çocuğu değildir yaani..haala onun yahudi idea'sının parçası olduğunu düşünecek kadar bilgi yoksunu ve genellemelerin takipçisi isen..ki öyle olduğun belli oluyor .. Heinrich Himmler'in ''night of the long knives'' denen operasyonunun asıl misyonu ve içeriğini öğren...gerçi takmışsınız at gözlüğünü..basitlikten..yüzeysellikten ödün vermiyorsunuz...tamam yaptıklarını tasvip etmiyor olabilirsin buna saygı duyarım...ama Adolf Hitler'in tarihteki yerini ve deha'sını küçümseyecek ve indirgeyecek bi lükse sahip olamazsın.

Güzel kardeşim

Ben kimseyi mensubu olduğu sınıf nedeniyle şu ya da bu düşünceye sahip olacağı kanısında değilim...

İşçi sınıfı mensubu arkadaş iyidir burjuva kötüdür (tek tek bireyler anlamında) diye bir ön yargıya sahip değilim ve hiç olmadım.

yani bir çocuğa tecavüz eden işçi benim için en aşşağılık şeydir... yani işçi olmak tek başına bir şey değildir.

Sen istersen kralın çocuğu ol istersen çöpçünün... hiç farketmez ne yaptın dünyaya ne eser bıraktın

padişahın oğlu padişah vahidettin n'aaptı?

Ben hitleri yoksul bir aileden geldiği için asla küçümsemedim aşağılamadım ya da bir kimse aristokrat diye saygı duymadım. Senin dediğin gibi tarihteki yeri itibarıyla aşağılıyorum, insanlığa bıraktığı miras itibarıyla aşağılıyorum

Dediğin gibi yosulluktan ( hatırladığım kadarıyla orta sınıf bir memur çocuğu ) ve yahudilikten ( yanlış hatırlamıyorsam anne tarafından, israilde ölmüştür) gelen bir insan (kestane saçlı "saf" alman hehehe )

Ben sefil derken asla ve kat'a yoksulluğu kastetmedim... Düşüncesindeki bu kendini hakir görüşü, efendisine yaltaklanmaya çalışan bu "köle " kabullenişi kastettim.Yani Emperyalizim tabi ki burjuva sınıfın amaçlarına hizmet eder ama Romada olduğu gibi gladyatörler kölelerin arasından seçilir ve İmparator için köle kardeşlerinin kanlarını içerler, eğlenceye meze olurlar yani...

Sözlerimden kendi üzerinize itham olarak alındığınz şeyler varsa, bu analmda tek tek  her arakdaştan özür dilerim bu bir.

Ama ırkçılık gazıyla kitleleri galeyana getirip,aşağılık halk düşmanı emperyalsit düşüncenin motoru haline getiren, insan derisinden abajur yapıp insan yağından sabunla yıkanan, fırınlarda yakan bir düşünceyi yani (bu gün  ABDnin bu gün israil ve ırakta yaptıklarını) eleştirdiğim ve bu anlamda hakikaten aşşağılık bir düşünceyi aşşağıladığım için bana kızacaksan hiç üzülmem.Beni istediğn gibi yanlış anlayabilirsin. Üstüne de benden beş daha koy

...

Strteji dehasına gelince kendi siyasal yaşantısı açısından siyasi stratejisi tabi ki çok parlak, (nerden nereye dersen..)

Askeri strateji dersen orda duracaksın

Askeri okuldayken öğrenmiştim

Strateji kelime anlamı itibarı ile dere yatağı anlamına gelen stratum kelimesinden türemiştir bu da dere yatağı anlamına gelir.

Yani aslında coğrafi bir terimdir. Amu bu gün bunun içine her türden coğrafyayı koymak gerekir ( beşeri, ekonomik, iklimsel )

Topum var tüfeğim  var,  saldır oh ne stratejik deha

Bunlar en iyi şekilde değerlendiren deha bize nasip olmuştur arkadaşlar

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zulu
    zulu's avatar
    Erkek
    Mustafa Kemal ATATÜRK, Osman PAMUKOĞLU
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek
    Tonyukuk.

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DePReS
    DePReS's avatar
    Erkek
    1-Mustafa Kemal ATATÜRK
    2-Ernesto Che GUEVARA
    3-Deniz Gezmiş
    4-Fatih Sultan Mehmet

https://twitter.com/erincsen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caduceus
    Caduceus's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı:
    Caduceus bunu yazdı:
    ltcelik bunu yazdı:

KrypT bunu yazdı:

Güzel kardeşim

Ben kimseyi mensubu olduğu sınıf nedeniyle şu ya da bu düşünceye sahip olacağı kanısında değilim...

İşçi sınıfı mensubu arkadaş iyidir burjuva kötüdür (tek tek bireyler anlamında) diye bir ön yargıya sahip değilim ve hiç olmadım.

yani bir çocuğa tecavüz eden işçi benim için en aşşağılık şeydir... yani işçi olmak tek başına bir şey değildir.

Sen istersen kralın çocuğu ol istersen çöpçünün... hiç farketmez ne yaptın dünyaya ne eser bıraktın

padişahın oğlu padişah vahidettin n'aaptı?

Ben hitleri yoksul bir aileden geldiği için asla küçümsemedim aşağılamadım ya da bir kimse aristokrat diye saygı duymadım. Senin dediğin gibi tarihteki yeri itibarıyla aşağılıyorum, insanlığa bıraktığı miras itibarıyla aşağılıyorum

Dediğin gibi yosulluktan ( hatırladığım kadarıyla orta sınıf bir memur çocuğu ) ve yahudilikten ( yanlış hatırlamıyorsam anne tarafından, israilde ölmüştür) gelen bir insan (kestane saçlı "saf" alman hehehe )

Ben sefil derken asla ve kat'a yoksulluğu kastetmedim... Düşüncesindeki bu kendini hakir görüşü, efendisine yaltaklanmaya çalışan bu "köle " kabullenişi kastettim.Yani Emperyalizim tabi ki burjuva sınıfın amaçlarına hizmet eder ama Romada olduğu gibi gladyatörler kölelerin arasından seçilir ve İmparator için köle kardeşlerinin kanlarını içerler, eğlenceye meze olurlar yani...

Sözlerimden kendi üzerinize itham olarak alındığınz şeyler varsa, bu analmda tek tek her arakdaştan özür dilerim bu bir.

Ama ırkçılık gazıyla kitleleri galeyana getirip,aşağılık halk düşmanı emperyalsit düşüncenin motoru haline getiren, insan derisinden abajur yapıp insan yağından sabunla yıkanan, fırınlarda yakan bir düşünceyi yani (bu gün ABDnin bu gün israil ve ırakta yaptıklarını) eleştirdiğim ve bu anlamda hakikaten aşşağılık bir düşünceyi aşşağıladığım için bana kızacaksan hiç üzülmem.Beni istediğn gibi yanlış anlayabilirsin. Üstüne de benden beş daha koy

...

Strteji dehasına gelince kendi siyasal yaşantısı açısından siyasi stratejisi tabi ki çok parlak, (nerden nereye dersen..)

Askeri strateji dersen orda duracaksın

Askeri okuldayken öğrenmiştim

Strateji kelime anlamı itibarı ile dere yatağı anlamına gelen stratum kelimesinden türemiştir bu da dere yatağı anlamına gelir.

Yani aslında coğrafi bir terimdir. Amu bu gün bunun içine her türden coğrafyayı koymak gerekir ( beşeri, ekonomik, iklimsel )

Topum var tüfeğim var, saldır oh ne stratejik deha

Bunlar en iyi şekilde değerlendiren deha bize nasip olmuştur arkadaşlar

Öncelikle şunu belirteyimki seninle bir sidik yarıştırma amacım filan yok.ç.cevap verme zorunluluğu hissetmen gerekmez o yüzden ... ama bende belirtmek isterimki duruma ciddi şekilde yüzeysel bakıyorsun,sadece empoze edilen şekilde görüyorsun..tabi bu senin kişisel açığın mı .. hayır değil...azımsanamayacak bir çoğunluk onu deli,katil,amaçsız diye nitelendiriyor...ama durum çok farklı..örneğin anne tarafından yahudi olduğu yalanı iğrençtir...yahudi ideallerine hizmet ettiği yalanı iğrençtir..askeri stratejisin aşşağılıyorsun ama en azından günümüz için değerlendirirsek bir ülkenin avrupayı yerle bir etmesi ve avrupa'yı geçtim dünya süper güçleini karşısına alması onun askeri konuda ne kadar güçlü olduğuna kanıt değilmidir...ayrıca Vortex Cannon,Sound Cannon,Haunebu,Vril V serisi füzeler ve Bismarck gibi efsaneleşmiş bir kült halini almış gemi yeterince doyurucu kanıtlar değilmidir...ve diğer sayamadıklarım...neyse asıl demek istediğim farklı mesele..ona saygı duyan bir kitle var bende dahilinde...ve özümsemiş olduğumuz değerlerdir bunlar..kaba konuşman şahsımıza can sıkıntısı yaratıyor ..ki bide atıp tutarak sayfanın yarısını boş kuru yazılara ayırarak
    ilginç alakasız şeyler sunman onun hakkında pek birşey bilmeden boş laf söyleyen kişi profilini olşturuyor kafalarda..

wollt ihr den totalen krieg ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Tamam. pes ediyorum

Seninkiler almanyada türk evlerini kundaklıyorlar

Güzel kardeşim, canım kardeşim

dediğin gibi avrupayı yele bir emiştir, ama BİR edememiştir 

yerle bir olan kendi vatanı olmuştur...

dört beş sene sonunda elinde ne kalmıştır.

Hiç değilse "askeri ikmal" konsunu değerlendirin

Bunları kendinize sormaya cesaret ediniz...

saman alevi gibi parlamıştır ve sönmüştür, elinde ne kalmıştır?

Yağız anadolu delikanlıları onun ari ırkına neler yapıyor şimdi

Alman olsa ne olur , yahudi olsa ne olur,

Hitler olmasaydı alman emperyalizmi kendine hizmet edecek başka birini sahneye sürerdi

Alman savaş makinalarına gelince tabi ki şapka çıkarılacak makineler... Alman mühendisliği her zaman 1 numaradır

He111 hayranıyım kaç tane maketini yaptım...

Ama konu bu değil

ABD saddamı senelerce besleyip kışkırttı sonra da tepesine biniverdi. Temel senaryo aynı yani

strateji konusuna bir de '67 arap israil , Yom Kipur savaşlarını değerlendirerek bakın gtiçi kadar israil arapları nasıl dağıtmıştır?

Güzel kardeşlerim hiç birinize hakaret etmiyorum, kalbinizi kırıysam da özür dilerim

Ama ırkçılık düşüncesi alman milletin önüne konmuş bir havuçtu onun peşinden felakete uçtular zenginler yine safalarını sürdüler yoksul insanlar BASF ve KRUPP için haksız bir savaşın içinde yokluk ve sefalet içinde can çekiştiler

Yani ırkçı düşünce doğası gereği zaten kaybetmeye mahkumdu, hiç bir strateji onu kurtaramazdı

GENERALİM TANKINIZ NE GÜÇLÜ

Tankınız ne güçlü generalim,
    Siler süpürür bir ormanı,
    Yüz insanı ezer geçer.
    Ama bir kusurcuğu var;
    İster bir sürücü.

Bombardıman uçağınız ne güçlü generalim,
    Fırtınadan tez gider, filden zorlu.
    Ama bir kusurcuğu var;
    Usta ister yapacak.

İnsan dediğin nice işler görür, generalim,
    Bilir uçurmasını, öldürmesini, insan dediğin.
    Ama bir kusurcuğu var;
    Bilir düşünmesini de.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Hz. Muhammed.

halid bin velid. 

yavuz sultan selim

Kanun-i sultan süleyman 

Gandi.

Atatürk.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy