Türban Anketi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydonoz07
    maydonoz07's avatar
    Erkek

ÇANKAYA türbanlı mı?

Türbanlı.

Başbakanlık türbanlı mı?

Türbanlı.

Dışişleri Bakanlığı?

Türbanlı.

THY, Merkez Bankası, Devlet Planlama, Özelleştirme İdaresi, TRT, Kamu İhale Kurumu, Toplu Konut İdaresi türbanlı mı?

Türbanlı.

Belediyeler?

Türbanlı.

Kaşla göz arasında kanun çıkardılar...

Hakim olmamış avukatlar arasından kafalarına göre 4 bin küsur hákim alacaklar.

Nasıl olacak yargı?

Türbanlı.

*

Kocasının ya da babasının "kafasının içindeki zihniyeti" gayet güzel kabul edip, eşinin ya da kızının "kafasındaki bezden" korkanları anlamayan bir yazıdır bu.

*

Çünkü, hálá "türban arttı mı, artmadı mı" diye anket yapmak, türban takmayıp, alenen "at gözlüğü" takmaktır...

"Laik" ayaklarına yatıp, "gelene ağam, gidene paşam" deyip, şakşaklayıp, karşı devrimcilerin önünde ceket ilikleyip, sonra da "a-aaa, artmış" diye şaşırmış görünmektir!

*

Bugün, bıraktık devlet makamlarını, "eşinin başı açıksa", malum belediyelerden su bayiliği bile alamazsın, su bayiliği...

Hangi anketten bahsediyorsun sen?

Kör müsün!

*

Ve, bir çift lafım da "üniversiteye giremediği için gözyaşı döken" gariban başörtülü kızlara...

*

Bağdat Caddesi’ne en lüks ciplerle giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... Nişantaşı’na kolunda Miu Miu çantayla giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... Adeta bedavaymış gibi, koli koli altın-gümüş almak için Kapalıçarşı’ya giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... Vakko’ya giren? Arttı... Kanyon’a, İstinyepark’a giren? Arttı... Viyana’nın en ünlü alışveriş caddesi Graben’e giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... Londra’nın en pahalı restoranı Hakkasan’a giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... New York’ta Amerikalıların bile girmeye çekindiği, Takashimaya’ya, Saks’a giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı... Paris’te La Fayette’e, Stuttgart’ta Breuninger’e giren? Arttı... Roma’da Bvlgari’nin, Ferragamo’nun, Fendi’nin sıra sıra dizildiği Via Condotti’ye giren türbanlı sayısı arttı mı? Arttı...

Üniversiteye giren?

Artmadı!

5.5 yıldır kim iktidarda?

*

Hiç düşündün mü acaba... Senin "girişin" sağlanırsa, bu "rant girişi" sağlanabilir mi?

Yılmaz Özdil/Hürriyet

Türk"üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz, Atsızcıyız, Turancıyız. Basbuğumuz: Atatürk, Yol Göstericimiz: Nihal Atsız, Silahımız: Damarlarımızdaki asil kan, Hedefimiz: Turan! Soyumuz; Saf Türk Soyudur, Dilimiz; arınmıs Türkçe"dir, Töremiz; ne Arap"ın, ne kürdün ne de Batı"nın töresidir, özbeöz Türk"ün töresidir. Türk"ün töre ve kültürünü, yasam tarzı olarak benimseyip yaşar ve yaşatiriz. GökTanrı Türk"ü Korusun..... TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yilmaz ozdil guzel yazmis.

"Egitim Sart" sozu sadece reklamlarda kaldi artik. kimse artik onemsemiyor, istersen isinde uzman ol prof ol docent ol iktidar olan zumreye ait degilsen, onlarin kafa yapisina  uygun degilsen  agzinla kus tutsan, gotunle gergedan yakalasan cay ci bile olamazsin,

ama ayni gorusteysen, ayni kafa yapisindaysa cay demleyecek yetenegin egitimin ogretimin olmasa bile en guzel kadroda genel mudur, yonetici, sef olabilir cevrendeki bos adamlara kadro saglayabilirsin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    türban diye hitap edilmemeli bu. başörtüsü ve ya tesettür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------
    türban diye hitap edilmemeli bu. başörtüsü ve ya tesettür.
    Eskiden başörtüsü diyenler şimdi türban demeye başlamışlar...

Her Hakkım Saklıdır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    komsusu ac iken (vatandasi da denebilir) milyarlik  turban takan bizden degildir .... oz dusuncedir!!

yok biSi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı:
    komsusu ac iken (vatandasi da denebilir) milyarlik  turban takan bizden degildir .... oz dusuncedir!!
    Milyarlıkta olsa çaput çaputtur :)

Her Hakkım Saklıdır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    ummeti_bela bunu yazdı:
    komsusu ac iken (vatandasi da denebilir) milyarlik turban takan bizden degildir .... oz dusuncedir!!

sende ne kadar insan gibi gözüksende ! 

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

ibosoft bunu yazdı:
    (:
    üzülecek bişey yok .çaput olarak bakarlarsa evet çaputtur .ipek olanıda vardır .bazıları takı olarakta takabilir bazıları ise bir sembol olarak görebilir.

bunu takma amacı din gereği,( örtünün) ise amenna ama diğerlerine zaten türbanlılarda karşı çünkü altta mini etek üstte türban zaten abes tir.

özdil koçum bu 5.5 yılda yapılanlardı geriye bir 4.5 yıl daha var bekleyecek ve göreceğiz türbanlılar üniversitelilere girecekmi girmeyecekmi .sabret sabrın sonu türban dır .

çankaya türbanlı

başbakanlık türbanlı

dışişleri türbanlı.

e camilerdekilerde türbanlı ne yapacağız şimdi?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    ibosoft bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    ummeti_bela bunu yazdı:
    komsusu ac iken (vatandasi da denebilir) milyarlik turban takan bizden degildir .... oz dusuncedir!!

sende ne kadar insan gibi gözüksende !

ibocuğum sana katılmamak elde değil. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Turbanlı sayıları artmıs mı die anket yapmaya gerek yoktu bence de.. Gelip bana sorsalarda son zamanlarda kaç tane Turbanlı manitayı öptün die Ben direk oranı verirdim % 400 arttı son 5 yılda rakamlar die :)

Hayır ilk başlarda turbanlı die saygı gösteriodum ama baktım ki kafasında Turbanla dolasan hatunlar o turbanı sadece göstermek icin takıolarmıs... Bence ne siyasal bi amacları var o  turbanı takmakla ne de dini.. Cunki Siyasal amaclarla taksalardı benim gibi satanistle işleri olmazdı.. Eger dini amacla taksalardı Hergun 1 er 2 ser kaldırmazdım KABUKLU FISTIKLARI =)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı:

Turbanlı sayıları artmıs mı die anket yapmaya gerek yoktu bence de.. Gelip bana sorsalarda son zamanlarda kaç tane Turbanlı manitayı öptün die Ben direk oranı verirdim % 400 arttı son 5 yılda rakamlar die :)

Hayır ilk başlarda turbanlı die saygı gösteriodum ama baktım ki kafasında Turbanla dolasan hatunlar o turbanı sadece göstermek icin takıolarmıs... Bence ne siyasal bi amacları var o  turbanı takmakla ne de dini.. Cunki Siyasal amaclarla taksalardı benim gibi satanistle işleri olmazdı.. Eger dini amacla taksalardı Hergun 1 er 2 ser kaldırmazdım KABUKLU FISTIKLARI =)

Bu bahsettiklerin senden farkı olmayanlar.

biri çıkıp bende bir sürü türbansız manita öptüm dese ailende türbansız varmı diyip eklese? zoruna gider diimi?

iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

takanada takmayanada saygı göster ki saygı duyulasın kedi düşmanı dostum.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 5747 Toplam Mesaj: 49