folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Halkının Arabeks Dinleme Yavşaklığından Utanıyorum

Türk Halkının Arabeks Dinleme Yavşaklığından Utanıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Halt Etmiş  Ne bilirmiş
    Azerciilere Selam Damara DEvam http://video.mynet.com/hayalet_erge/Azer-Bulbul-Basaramadim/405770/

De Get Yalan Dünya...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

Kreyzi bunu yazdı:
    -----------------------------

sipidik bunu yazdı:

kaynak kıçım?

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=faz%C4%B1l+say+arabesk+yav%C5%9Fakl%C4%B1%C4%9F%C4%B1&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

bunu yapmak çok mu zor a.k çok bi bokmuş gibi her konuda kaynak da kaynak sanki nasanın projesi

rasgele netteki haber sitelerinin her söylediğine gerçekten inanıp.. bide bu konu hakkında rahat rahat atıp tutabiliomusun yani?? eğer gerçekten bu mantıktaysan haklısın kaynak istemek,olaylara direk atlamak yerine önce orjinalini görmek istemek çok bi bokluk oluyo... ne kadar geri kafalıyım yaaa.. :D

NesTo | same shit diffirent asshole
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Kesinlikle haklı , sonuna kadar haklı.

Benim karşı duruşum direk arabeske değil klasik müziğede aynı zamanda. Bu klasik metafor sanat toplum içinmi? sanat içinmi tartışmasının bir başka boyutu aslında. Bana göre sanat sanat için olmadan toplum için olamaz olmamalı. Kültürümüze ait olmayan bir müzik türünün baskın kültür haline dönüşüp bizden geriye ne kaldıysa silip süpürmesine ,insanlarımızın kulağını kalitesizliğe alıştırmasına beklentiyi had safha yoz hale getirip piyasasını yarattıktan sonra ne üretirsen satar hale getirmesine bunu gören diğer tüm müzik türlerininde mecburen o yöne kaymasına ve hepbirden bomboş bir müzik kültürüne sahip jenerasyonlar yetişmesine nasıl bu kadar koruyucu oluyorsunuz. Ülkede aydın kalmazsa aydın ve sanatçı duruşunu sergilemekte bunu tam kaldırmayacak Fazıl Say gibi isimlere düşer ve tepkilerini bu şekilde dile getirirler. Tek gerçek haklı olduğu tepkisinin dozuna filan birşey diyemem de Amerika veya benzeri batı eğilimlerinin karşısında tepkisel tüketiciler olarak Arap ve doğu kültürünü koyalım bizden eser kalmasın.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Arabesk müziğin insanın kulağını kalitesizliğe alıştırması gibi bir şey söz konusu değil. Sadece, insanımızın, içerisinde Fazıl Say'ın da bulunduğu büyük bir kesmi, her nasıl farklı içkilerin farklı zamanları, farklı tadları oluyorsa, farklı müzik türlerinin de, farklı zamanları ve farklı tadları olduğunun farkında değiller. Sonra çıkıp çilekli dondurmayla musakkayı karşılaştırıyorlar. Dinlemesini bilen adam arabesk de dinler, klasik müzik de dinler. Müziği komplikasyonda ya da basitlikte, küresellikte ya da yöresellikte, bestede ya da güftede aramak cahilliğin daniskasıdır. Kaldı ki Fazıl Say'da üç gram akıl olsa zaten neredeyse tükenmekte olan arabesk piyasasına olan nefretini internet ortamında kusmak yerine içine atardı, çünkü bizzat kendisi bu piyasayı demeçleriyle bir anda canlandırdı. Belki de bir şekilde prim yapmaya çalışıyordur, beni bağlamaz. Ancak böyle tempra olmuş, şuurunu kapatıp çenesini açmış bir adam, ikinci Franz Liszt olma statüsüne yükselse bile kendisine olan saygım sıfırdır.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

fazıl say kim lan duymamıştım hiç. neyse kimse kim ama rahat dursun mk ona ne. kçı kırık çağdaş seni

We can be more, we can be much more.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

Bu millet, ister arabesk dinlesin ister pop, ama  kimse bu millete yavşak diyemez. Zaten bu cümle ile kendinisin ne MAL olduğu ortaya çıkmıştır. Şerefsiz.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Arabesk müziğin insanın kulağını kalitesizliğe alıştırması gibi bir şey söz konusu değil. Sadece, insanımızın, içerisinde Fazıl Say'ın da bulunduğu büyük bir kesmi, her nasıl farklı içkilerin farklı zamanları, farklı tadları oluyorsa, farklı müzik türlerinin de, farklı zamanları ve farklı tadları olduğunun farkında değiller. Sonra çıkıp çilekli dondurmayla musakkayı karşılaştırıyorlar. Dinlemesini bilen adam arabesk de dinler, klasik müzik de dinler. Müziği komplikasyonda ya da basitlikte, küresellikte ya da yöresellikte, bestede ya da güftede aramak cahilliğin daniskasıdır. Kaldı ki Fazıl Say'da üç gram akıl olsa zaten neredeyse tükenmekte olan arabesk piyasasına olan nefretini internet ortamında kusmak yerine içine atardı, çünkü bizzat kendisi bu piyasayı demeçleriyle bir anda canlandırdı. Belki de bir şekilde prim yapmaya çalışıyordur, beni bağlamaz. Ancak böyle tempra olmuş, şuurunu kapatıp çenesini açmış bir adam, ikinci Franz Liszt olma statüsüne yükselse bile kendisine olan saygım sıfırdır.

----------------------------------

Gerçi haklısın hernekadar zevkler ve renkler mutlaka tartışılmalı isede (aksi sadece tutuculuk ve gelişimden uzaklaşmaktır ) ülkenin bunca zaman gelen geçen gerçek sanatçıları bile konuşturulmayıp susturulmuş veya yokedilmişse ben veya benim gibi 2-3 kişinin yumurtlayacağı birkaç kelime ile kalite kelimesinin kavram tartışmasını yapmak zerre etkide bulunmayacaktır. Haklı olduğun kısım burası. Bittiği konusunda ise yanılıyorsun biten birşey olmadığı gibi kabuk değiştirip tüm Türk müziğinin içerisine yayıldı sentez yapıyorum sanan sanatçı bozuntuları yüzünden. Konusunda belirli bir uzmanlığı olmadan Sadece halkın istediğini veren değil müzik hangi alanda olursa olsun sahtekardır ( gerçi konusunda uzman olupta bunu aksi yönde kullananları es geçmeyelim )

Yalnız şunu söyleyeyim kişisel veya davranışlarından ( ki bende tasvip etmiyorum son yaptıklarını ) dolayı onu direk yargılamak yerine Arabesk e gösterdiğin tahammülün % 1 ini Fazıl Say 'a göstermeyi bir deneseniz. Ya küçükde olsa doğru olma olasılığı varsa????Ya da her söylediği doğru değilse bile satır aralarında bir şeyler gizliyse. Bu yeni değil dostum Türkiye tarihi bu gibi olaylarla dolu doğru olduğu yıllar sonra ortaya çıkan pekçok şeyi söyleyenleri dinlemeden (çoğunlukla aşırılığını sevmediğimiz için) yargıladık biz.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

amy lee, şebnem ferah rlzzz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

aslında hem haklı hem de haksız yani arabesk dinleyipte kendini jiletleyip bunuda marifet gibi sergileyenlerden eminim normal şekilde sadece müzik tarzından zewk aldığı için dinleyenlerde utanıyodur yoksa herkesin zewki kendine tartışlımaz konu

dewdim dewrildim geldim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bu Fazıl Say'ın birinci olayı değil ki tahammül görsün.

while (1<2)
Toplam Hit: 10678 Toplam Mesaj: 83