Turkcell E-Sim Deneyimim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İnternet gerekiyor tabi. iPhone hem Turkcell sunucularına hemde Apple sunucularına bilgi alışverişinde bulunuyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

2011de amerikaya gittiğimde sim kartsız telefonlar vardır. 10 sene geçmiş. Aynı teknoloji daha yeni geldiyse vay halimize :d

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

2011de amerikaya gittiğimde sim kartsız telefonlar vardı. 10 sene geçmiş. Aynı teknoloji daha yeni geldiyse vay halimize :d

"A first version of the standard was published in March 2016, followed by a second version in November 2016. In 2016, the Samsung Gear S2 Classic 3G smartwatch was the first device to implement an eSIM."

Yanlışın var @noname.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerika'daki söz konusu telefonları firmalar operatörler için özel olarak üretiyordu diye biliyorum. Sim kart telefonun içine gömülü olarak geliyordu müşteri müdahale edemiyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Aynen mkyb nin dediği gibi abd de olay öyle artı başında dediği gibi elektronik sim li cihaz üretimi 3-5 senelik yenilik bir de abd  kartel ülkesi at&t, verizon  t-mobile VS . 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

konu basligini gorunce esim kelimesini eşim olarak algiladim. aile bireyleri icinde ucretsiz vs seklinde...

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Beyler E-Sim için tüm telefonlarda uygulanıyor mu? Mesela ben şirket hattımda iPhone 8 Plus (Vodafone), kişisel hattımda iPhone 7 (Turkcell) kullanıyorum. Kendi turkcell hattımı da iPhone 8 Plus'ta kullanabilir miyim? Kullanabiliyorsam ne yapmam lazım e-Sim'e geçmek için?

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Beyler E-Sim için tüm telefonlarda uygulanıyor mu? Mesela ben şirket hattımda iPhone 8 Plus (Vodafone), kişisel hattımda iPhone 7 (Turkcell) kullanıyorum. Kendi turkcell hattımı da iPhone 8 Plus'ta kullanabilir miyim? Kullanabiliyorsam ne yapmam lazım e-Sim'e geçmek için?

ip 11 öncesi esim desteklemiyor

o dediğini bip ile yapabiliyosun ama

https://m.turkcell.com.tr/servisler/ikinci-numaram-bipte

bir ara şirket hattı vardı telefon yoktu ben böyle idare ettim ama hep bir sıkıntı oluyor çok tavsiye etmem

PanxeR tarafından 12/Eyl/21 13:19 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iPhone tarafında 2020 ve sonrasında çıkan modellerden itibaren var bu özellik. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

konu basligini gorunce esim kelimesini eşim olarak algiladim. aile bireyleri icinde ucretsiz vs seklinde...

Öyle bir hizmetide var zaten. Aile bireyleri Turkcell'li ise konuşmak sınırsız ve ücretsiz. 25 yaş ve altına her ay ek 2 GB vs.

https://www.turkcell.com.tr/kampanya/turkcell-biz/

Toplam Hit: 6316 Toplam Mesaj: 58
esim