folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkiye Füze Savunma Sistemi Kurmayacak (Satın Alacak) :(

Türkiye Füze Savunma Sistemi Kurmayacak (Satın Alacak) :(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yarın çocugum bana soracak baba,baba Türkiye nasıl bir ülke ; Gelişmekte olan acaip bir ülke..
    koptum... normaldir biz hep hazırakonan bir yapıya sahibiz üretim 0... ancak bizim aselsan mühendisleri söylediğin olaya çözüm bulacaklardır. sonucta satın aldığımız f16 larda da aynı sistem var örneğin amerikadan aldığımız f16 lar amerikan ucaklarına kitlenmiyo onları dost uçak olarak görüyordu ama aselsan mühendisleri yazılımları değiştirip bu sorunu ortadan kaldırdı buna da böyle bir çözüm bulunacağı taraftarıyım...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    Hep aynı hikaye.........
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

35ygt45 bunu yazdı:
    bizim f16 ların bakımı amerikada oluyor ve şu an ki f16 lar amerikan uçaklarını dost uçak olarak görüyor.Amerika çip kullanıyor.Şimdi biz bunu alsak nolur?En teklikeli ülkeler bunlar.Bunlardan korunmak için alacağız fakat füzelerini etkisiz hale getiremeyeceğiz.Yazıklar olsun...:Mühendislerimiz yok sanki bizim....

Bak önceden telekominikasyon mühendisi acıklamıs.Öyle uzaktan dügmeye basarklar patlatırlar gibisinden seylerin olmayacagını. 

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=72398

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    amerikadan aldığımız f16 lar amerikan ucaklarına kitlenmiyo onları dost uçak olarak görüyordu ama aselsan mühendisleri yazılımları değiştirip bu sorunu ortadan kaldırdı buna da böyle bir çözüm bulunacağı taraftarıyım...

hacım sonuçta GPS kimin elinde? GPS olmadan uçaklar yolunu nasıl bulacak :) ne kadar yazılımları çözersen çöz sonuçta herşey uydu yardımıyla çalışıyor, ve bu da Amerikanın kontrolünde.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

Bizim tarihçinin anlattığı bir olayı anlatmak istiyorum :

Zamanında osmanlı tekerlek üretim yeri açmaya karar vermiş bakmışlar hesaplamışlar bir tekerin maliyeti 100 lira.Avrupadan biri ben size o tekerleği 50 liraya veririm demiş.Osmanlı düşünmüş teklif karlı kabul etmişler yıllarca hiç fabrika yapmadan 50 liraya almışlar tekerleği. Daha sonra bu tekerlek olmuş 75 lira olmuş 100 -150 lira fiyatı arttırmışlar anlıycağınız.Osmanlıda artık dışarıya bu konuda bağımlı olduğu ve bu tekerlek alma işini sürekli devam ettirmesi gerektiği için, altyapısıda olmadığı için bir süre sonra 100 e yapabildiği  tekerleri 150 200 e almaya başlamış.

Benim aklıma da bu geldi.Yani olay düğmeye basar patlatır olayı değilde.Dışarıdan almaya yönelik bir amaç bence.

http://yigitdemirag.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:
    amerikadan aldığımız f16 lar amerikan ucaklarına kitlenmiyo onları dost uçak olarak görüyordu ama aselsan mühendisleri yazılımları değiştirip bu sorunu ortadan kaldırdı buna da böyle bir çözüm bulunacağı taraftarıyım...

hacım sonuçta GPS kimin elinde? GPS olmadan uçaklar yolunu nasıl bulacak :) ne kadar yazılımları çözersen çöz sonuçta herşey uydu yardımıyla çalışıyor, ve bu da Amerikanın kontrolünde.

Hocam ne GPS inden bahsediyorsun.Herşey sadece GPS e mi bağlı sanıyorsun ? Bunun jiroskopu var elektronik radarları var.

http://yigitdemirag.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Dün tartısılmıs bu konu.Orayı okursanız faydalı olur.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı:

Dün açıldı aynı konu ya:(((

Herkes aynı şeyleri söylemekten vazgeçmicek herhalde!

(muhammed onur diye bir arkadaş açmıştı galiba,orada yazılanları okuyun) 

Katılıyorum arkadaşlar gayet iyi açıklamalar yapmışlardı :D

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=&folderid=72398 konun linki.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

siz fizikçilere mezun olunca dershanede fizik öğretmenimi olacaksın diye sormaya devam ettikçe

ne uzayda bir uydumuz olur (kendi üretimimiz) nede uzun menzilli roketimiz fizikle ne alaka diye sormayın zaten fiziğin nekadar gelişmşse mühendisliğinde okadar gelişir 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 5114 Toplam Mesaj: 38