folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye Nin Kıbrısın Suyunu Kesmesi

Türkiye Nin Kıbrısın Suyunu Kesmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kıbrıs, kıbrıslılara bırakılamayacak kadar değerlidir. zamanında o operasyon amerikaya rağmen yapılmış yegane operasyondur. kıbrıs kaybedilirse akdeniz kaybedilir, karasuları önemli, zaten egede hakimiyetimiz yok yunan adalarından dolayı. 

kıbrıslılar istese de istemese de türkiye orayı bırakamaz, bırakmaz. ister sevsinler ister sevmesinler

hocam hani egede hakimiyet yok ya.. devlet bize ait karasuların bittiği yere istese bir ada yapamazmı? yani askeri anlamda kullanılabilecek bir ada yapılabilir kanımca.. neticede devlet giresun havalimanını denizin üzerinde yarattığı zeminin üzerine yaptı..

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yatıp kalkıp Türkiye'ye dua etsin onlar. Yoksa Rumlar hepsini temizleyecekti zamanında. Ecevit'in yaptığı en doğru işlerden birisi. Fakat Kıbrıs'ı Türkiye toprağı olarak göstermeleri gerekiyordu ayrı bir devlet değil.    

ecevit değil hocam erbakan.. iyice araştır bu işi yapan kim, isteyen kim :) işgal başlarken ecevit yurtdışındaydı. ayrıca kıbrıs ın tamamının alınması planlanmıştı ama yine sabah ateşkes ilan eden ecevitti. ne hikmetse kıbrıs fatihi deniyor adama.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

kıbrıs, kıbrıslılara bırakılamayacak kadar değerlidir. zamanında o operasyon amerikaya rağmen yapılmış yegane operasyondur. kıbrıs kaybedilirse akdeniz kaybedilir, karasuları önemli, zaten egede hakimiyetimiz yok yunan adalarından dolayı. 

kıbrıslılar istese de istemese de türkiye orayı bırakamaz, bırakmaz. ister sevsinler ister sevmesinler

hocam hani egede hakimiyet yok ya.. devlet bize ait karasuların bittiği yere istese bir ada yapamazmı? yani askeri anlamda kullanılabilecek bir ada yapılabilir kanımca.. neticede devlet giresun havalimanını denizin üzerinde yarattığı zeminin üzerine yaptı..

hocam sen yunanistanla savaşa girdiğinde savaşın nereden başlayacağını sanıyorsun adalardan mı? türkiye eskişehir civarlarına kadar çekilmeli ve oradan başlamak zorundadır savaşa. bu sebeple önemlidir dedim. çoğu kişinin bundan haberi bile yok. karasularının önemi aslında bu. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    21li bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

hocam sen yunanistanla savaşa girdiğinde savaşın nereden başlayacağını sanıyorsun adalardan mı? türkiye eskişehir civarlarına kadar çekilmeli ve oradan başlamak zorundadır savaşa. bu sebeple önemlidir dedim. çoğu kişinin bundan haberi bile yok. karasularının önemi aslında bu. 

öyle demek istemedim yani stratejik manada egede bende varım demek adına doldurma bir ada yapılabilir diye düşünüyorum.. + yunanistan ile savaş olmaz.. olsa bile geçmişte ingilizler vs. ile yunanistanla savaşıyormuşuz gibi savaşırız:) bence bizim hiç yunanlarla savaşımız olmadı sadece ingiltere, fransa gibi devletler savaşı onlar üzerinden yürüttü.. neyse dediğim gibi doldurma bir ya da birden fazla ada egede hakimiyet ve varlık imajı açısıdan yapılabilir..

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı

http://www.kibrisadahaber.com/turkiye-kibrisa-suyu-ve-parayi-kesti.html

milyar dolarlık proje yapmış devlet baba , kıbrıslı beyefendiler de çıkmış yönetimini bize verin bu işin demiş.

ulan siz yemekten kumardan başka ne bilirsiniz, tabi yandaşlarınıza ve rum dostlarınıza peşkeş çekeceksiniz dimi.

yemezler kardeşim devlet baba ne derse o olucak , orda türk öğrencilere , türklere nasıl davrandığınızı biliyoruz , herkez haddini bilicek.

gerizekalimisin ?

kktc vatandaslari kumarhaneye giremiyor yasalara gore :D

kumara gelen sizinkiler... siz turksunuz, biz degilmiyiz. hadi kocum hadi...

herkes deil, ilk once sen haddini bileceksin.

garga tarafından 20/Kas/15 11:44 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Kıbrısın kıbrıslılara bırakılmayacak kadar değerli olduğu cümlesine kesinlikle katılıyorum. Son dönemde kıbrıs üzerine birçok yazı okudum ve haber sitelerini - köşe yazarlarını takip etmeye çalıştım. Gördüğüm kadarıyla kıbrısın yerlileri git gide milli kimliklerinden uzaklaşıyorlar ve sanırım türkiye ye karşı yersiz bir eziklik hissi yaşayan azınlık oluşuyor veya oluşturuluyor. 

Ekonomik katkılardan ziyade sanırım oraların tekrar millileştirilmesi yyerinde olacaktır. Eğitim ve sosyal hayat konusunda sanırım devlet müdahaleleri şart. Bununla beraber Türkiye den oraya göçleri teşvik etmekte yerinde olacaktır.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Kibris cumhuriyeti diye bir seyin oldugundan, mesela turkiye dogumlu vatandaslarin kibris pasaportu alamadigindan, kibris pasaportuna sahip kibrisli vatandaslarin kanada avustralya/yz ve tum ab uyesi ulkelere vizesiz seyahat edebildiginden, rahatca oturma izni alabildiginden... falan haberiniz yok herhalde. Kibris istanbul gibi yozgat gibi falan degil. Turkiyeye muhtac falan da degiller. Kendimizi bir sey sanmayalim komik oluyor.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oh aq suyu ayağınıza getirelim bir de komple rum sevdalılarına devredelim ( vatanseverler müstesna).. Gelen suyla götünüze de yıkayalım mı?

elcondor tarafından 20/Kas/15 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

kıbrıs deyince aklınıza ne geliyor.. tamamen ön yargıyla yazıyorum.

-yarım ağızla bozuk Türkçe konuşan insanlar.

-doğru düzgün öğretilmeyen eğitim, düşük eğitim seviyesi..

-kendim araştırdığım için biliyorum üniversiteye gidenler genelde kötü yola düşüyor, bir türlü kumar ve alkol batağından kurtulamıyor diyorlar vs.

-aklımda canlanan bir sürü kumarhane, bir sürü alkol satan yer ve cahil insanlar.

-bunların yanında bir de milleti düdüklemeye çalışan kıbrıslılar var, kendilerini uyanık sanan ve insanları soymaya çalışan, kör cahil, köylü uyanığı tipler.

-kendilerini ingilizler gibi sanan, avrupa gibi olduğunu düşünen, boş insanlar olduğunu düşünüyorum hepsinin.

-türklere beslenen içten içe bir kin vs vs.

Türkiyedekiler çok mu iyi.. değil.

Belkide kıbrıslılar böyle değildir ama benim aklıma gelen bunlar kıbrıslılar için. 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

izmaritt in bahsettiği şey , kktc nin pasaportu değilde rum yönetimi aracılığıyla alınan kıbrıs cumhuriyeti pasaportu yanlış anlaşılmasın..  

Avrupaya gidecek diye gidip rum yönetiminden vatandaşlık almakta ahmaklıktan öte birşey olsa gerek..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
Toplam Hit: 7154 Toplam Mesaj: 63
kıbrıslırumlar rumlarındostusözdetürkler