folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiyede Rusçanın Önemi ?

Türkiyede Rusçanın Önemi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Sizce Türkiyede Rusçanın önemi nedir ? İş olarak para olarak.Turizm alanında önemli olduğunu biliyorum ama onun dışında başka sektörlerde büyük şirketlerin iş ilanlarında sürekli almanca,arapca ve fransızca gibi dillerle karşılaşıyorum ( İngilizceye zaten kesin gözüyle bakıyorlar )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

Ruslarda Türkce Ogreniyor hacii :)) Ingilizce yada Fransizcaya agirlik ver derim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc3
    pc3's avatar
    Erkek
    merhaba. benim kayınço rusyada 6 yıl rus dil edebiyatı okudu şimdi yaptığı iş güvenlik görevlisi ( askeri ücret ) arasıra tercüme işi geliyor.tekstilde iş bulabilirsin .aksarayda elinde çorap satan adam bile rusça öğrenmiş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    İnşaat alanında onemi yuksek.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

trizmde rusça bilen adam aldıgı 2 3 bin lirayı begenmiyor.. geliyor dönen paraları görüyor afedersin ama g*tü kalkıyor sonra asgari ücrete tabi. bu trizm adamı bozuyor hakkaten

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ufak tefek turizm anca. öyle çok büyük paralar kazanmak zor. tabi büyük kavramı da önemli. 

demek istediğim öğreneyim ömrümce rahat edeyim diyebileceğin birşey değil.

bir de çalışabileceğin yerler rusların geldiği tatil yerleriyle sınırlı olur. bu güzel mi kötü mü kişi karar verir anca. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

pc3 bunu yazdı:
    -----------------------------
    merhaba. benim kayınço rusyada 6 yıl rus dil edebiyatı okudu şimdi yaptığı iş güvenlik görevlisi ( askeri ücret ) arasıra tercüme işi geliyor.tekstilde iş bulabilirsin .aksarayda elinde çorap satan adam bile rusça öğrenmiş.

hacım rusca hakkında pek bir bilgin olmadığı belli.Marmarisde esnafın konuştuğu, o corap satan adamın konustuğu dil rusca değil.

Edit: İngilizce zaten biliyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

u235 bunu yazdı:

pc3 bunu yazdı:

hacım rusca hakkında pek bir bilgin olmadığı belli.Marmarisde esnafın konuştuğu, o corap satan adamın konustuğu dil rusca değil.

merak ettim la ne konuşuyolar :S 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

pc3 bunu yazdı:

bahsettiğim onların konustuğuna rusca denmez.Adam mesela ben gitmek ev diyor e karşısındakide ona göre tahmin ediyor ne diyor diye.Rusca cok zor bir dil.Yani ingilizce falan gibi değil.O yüzden bu işin oturup gramer eğitimini almayan insanların öğrenmesi cok cok zor.

Mesela benimde bir tanıdığım var Benettonda ithalat işlerini yönetiyor.O da Rusca biliyor.Bir Rusla tarih ve siyaset hakkında cok rahat konusabilir,herhangi bir konuda tartışabilir,deyim ve atasözlerini rahatca kullanır.Bu adamda Rus dili ve Edebiyatı okumuş Ukraynada.

Şimdi o pazardaki adam Rusça konuşuyorsa bu adam hangi dili konuşuyor ? Bu adam Rusça konuşuyorsa pazardaki hangi dili konuşuyor ? 

Ondan bahsediyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek

Turizm bölgesinde heleki antalyaya gel farkedersin hocam rusçanın önemini.
    Çünkü yazın laraya gittiğinde, türkten çok rus vardır. Bir yer sorar anlamazsın için gider.
    Diskoya gidersin rus bi hatun iş atar yanına gidip 2 kelime edemezsin koyar adama.
    Turizm'de Spa infolarında, Resepsiyonlarda, Masaj bölümlerinde, Animasyonda rusça bilmeyen adam iş yapamaz.
    bir dahaki kış Rusya yada ukraynaya 3 aylık dil eğitimine gidicem, fiyatlarıda yazayım direk.

1550 Dolara 3 aylık dil eğitimi veriyorlar, yurtta kalıyorsun rusyanın ucuz yerlerini tercih edersen, 200-300 dolara evler bulabilirsin.
    zaten bi arkadaşınla kalsan çok ucuza gelir. hay amk konuyu nereye çekmişim.
    Özet geçersek, akdenize ege'e kayarsan rusça çok önemli hacı.
    Dil dile değmeden öğrenilmez diye bir muabbet yok, dilini öğrenmeden hatuna nasıl dil atılacak mantık terk amk. 

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

u235 bunu yazdı:

pc3 bunu yazdı:

bahsettiğim onların konustuğuna rusca denmez.Adam mesela ben gitmek ev diyor e karşısındakide ona göre tahmin ediyor ne diyor diye.Rusca cok zor bir dil.Yani ingilizce falan gibi değil.O yüzden bu işin oturup gramer eğitimini almayan insanların öğrenmesi cok cok zor.

Mesela benimde bir tanıdığım var Benettonda ithalat işlerini yönetiyor.O da Rusca biliyor.Bir Rusla tarih ve siyaset hakkında cok rahat konusabilir,herhangi bir konuda tartışabilir,deyim ve atasözlerini rahatca kullanır.Bu adamda Rus dili ve Edebiyatı okumuş Ukraynada.

Şimdi o pazardaki adam Rusça konuşuyorsa bu adam hangi dili konuşuyor ? Bu adam Rusça konuşuyorsa pazardaki hangi dili konuşuyor ? 

Ondan bahsediyorum.

ona bakarsan bizim konuştuğumuzda ingilizce değil oxford ingilizcesinin yanında...

rusça tek gitmez, tanıdığım var uluslar arası lojistik mezunu, rusça biliyor ve işine çokça yarıyor haliyle ama tahsil olmadan rusça neye yarar bilmem dostum.

Toplam Hit: 5146 Toplam Mesaj: 35