folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkler 2700 Yıldır Avrupalı Olmaya Çalışıyor

Türkler 2700 Yıldır Avrupalı Olmaya Çalışıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

çağatay bu bilgileri nerden okudun sen ? kaynak var mı ? özellikle arapların türklere uyguladığı zulümlerle ilgili.

çünkü benim bildiğim türklerin islamiyetle ilk elektrikleşmesi, çin ordusuna karşı talas savaşında islam ordusuna yardım edilmesiyle başlar.bunun hemen akabininde tabiki hadi hep beraber hemen müslüman olalım denmemiş aşama aşama müslüman olunmuş.yalnız bu aşamalarda zulüm ve zorbalığın var olduğu hangi kitapta ve hangi kaynakta yazılı gerçekten merak ettim.bunu bilmiyordum.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

2700 yıldır avrupalı olmak yerine kendimiz olmaya çalışsaydık, şuan avrupalı Türk olmaya çalışırdı..

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

1903 bunu yazdı:
    -----------------------------

yahu bir insanın tarih bilgisi olmayabilir.anlarım.zira herkesin tarih bilgisi olacak diye birşey yok.ama iki üç lise tarih kitabından ve ordan burdan gördüğü ne idiğü belirsiz makalelerle sistematik olarak osmanlı'nın padişahlarına laf atan ve laf attığı padişah hakkında ne bir kitap, ne bir araştırma okumamış olan kaygusuz gibisini görmedim.

adamın daha 2.mahmut'un yaptıklarından haberi yok.bilmiyor ki.önemli olan sadece ve sadece çamur atmak.onun bunun uşağı olmuşmuş.vs.vs.

adam bilmiyorki 2.mahmut'un yaptıkları, Atatürk'ün yaptığı reformlara en yakın olanlardır.

adam tıbbiyeyi kurmuş.

adam ilköğretimi zorunlu hale getirmiş.

adam kız çocuklara okuma zorunluluğu getirmiş ve ilk olarak örnek olsun diye kendi kızını okutmuş.

ilk posta teşkilatı ve ilk gazete gibi yeniliklere önayak olmuş.

tanzimat fermanının hazırlanmasında görev almış.

divan teşkilatını kaldırıp bakanlık kurmuş.

vs.vs. böyle 3 sayfa gider.günümüzde, yani cumhuriyet döneminde kullanılan bir çok bürokratik yapı bile onun döneminden kalma.ama kendini bilmez, tarih bilgisi sıfırında altında olanlar yok mu, Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i yüceltmenin Osmanlı'yı ve padişahlarını kötülemekten geçtiğinin sanan, bunlar her zaman çamur atmaya ve bilgisizliklerini sergilmeye devam edeceklerdir.

Atatürk aynı bizim gibi Osmanlı padişahlarının torunudur.ve o padişahlara saygısı büyüktür.Türkiye cumhuriyeti'de Osmanlı'nın torunudur.bunu ne yaparsanız yapın yok edemezsiniz.

----------------

Senin okuduğun yandaş tarihçileri iyi biliyorum. sen devam et okumaya  ve Atatürke vahdettin dedi ülkeyi kurtar diyenlerin kafasıyla gitmeye...

2.mahmudun bu yaptıklarına karşı ne oldu osmanlı dağılmadan yıkılmadan durabildimi güçlü olarak ? modernleşecez diye yeniçeri ocağını kapattı asker gücü olarak zayıf bir osmanlının güçsüzlüğü sonucunu doğurdu. niye böyle oldu ? elbette avrupanın kendi istemiyle sömürgeci dayatmasıyla yapılan bu işlerin osmanlıyı hepten zayıflatmasına sebeb oldu. bu modernleşme değildir bu avrupanın baskısıyla osmanlıyı zayıflatmaktır.

eh sonunda da tanzimat tı ıslahattı hepten osmanlının iç ve dış sorunlarına avrupalı devletler sürekli müdahale ettiler.

2. mahmud osmanlının modernleşmesini beceriksizce yaptığı için sürekli modernleşmelere girişti ee sonundada yürütemedi.osmanlı imparatorluğu sürekli güç kaybetmeye başlamış devlet sarsılmaya doğru adım atmıştır. avrupanın istekleriyle baskısıyla bişeyler yapmaya kalkışırsan sonu işte böyle bitik olur.sırf avrupanın desteğini kazanmak için böyle işler yaparsa sonunda halk kargaşa yaşar...biz avrupanın batının emirleriyle sistemi yürüyen bir devlet olamayız işte bunu anlayamamış 18. yüzyıldaki padişahlar.

ıslahat fermanı zaten tam bir kepazeliktir.

Atatürkün padişahlara saygısı büyük olmadığını yazan yok. ben sadece vahdettin hainin ülke işgal edilirken aldığı tutuma karşı olduğunu belirtiyorum. ve yıkılmış osmanlı devletinin hala daha kurtarılması değil. yeni bir bağımsızlık fikriyle devlet kurduğu düşüncesindeyim. Türkiye Cumhuriyetinin mozambikten geldiğini mi söyledik tarihçi aslan parçası. osmanlı yıkılmış yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. ama yok kabul etmezsiniz Türkiye cumhuriyetini hala osmanlı olarak görürsünüz devrimleri ve inkilapları hiçe  sayarsınız...90 yıl önceye dönme hevesiniz vardır.

Türk milleti Avrupalı olamaz.biz adı üstünde Anadoluyuz. avrupanın amacı çıkarı sömürmedir. yapılacak iş avrupanın bilim ve teknolojisinden yararlanıp ülkemizde ulusal olarak uygulamaktır sömürü olarak değil.

50 yıldır AB ye girememişiz bi akpm Türk  başkan seçmişler geçen de de ap toplantısı vardı. toplantıda Türkiyenin ab üye olmasından bile bahsedilmedi.aksinde kıbrıs toprakları olsun limanları açın diye baskı tarzı  konuşmalar geçmişti. yok azınlıklarmış yok ekümenlikmişte ekonomik olarak zayıf bir ülkeyiz adamlar bundan yararlanıp siyasi olarak baskı ve dayatmalarla ülkenin hayrına olmayan işler yaptırıyorlar. adamlar ab ye almıcak hala aptalca ab ye gircez diyorlar. ab de bi bok yokki.nasıl müslümansınız haçlı birliği isteklisiniz böyle.Atalarımız bize uşak olmayı öğretmedi ama bazıları öğrenmiş yapcak bişey yok. avrupa denilen haçlı birliğine 60 yıldır yalvarmaktan başka bişey değildir ülkemizin politikası.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

türklerin batı politikası bildiğim kadarıyla, çağrı ve tuğrul beyler zamanında başlamış olması lazım..

xxx
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

1903 bunu yazdı:

çağatay bu bilgileri nerden okudun sen ? kaynak var mı ? özellikle arapların türklere uyguladığı zulümlerle ilgili.

çünkü benim bildiğim türklerin islamiyetle ilk elektrikleşmesi, çin ordusuna karşı talas savaşında islam ordusuna yardım edilmesiyle başlar.bunun hemen akabininde tabiki hadi hep beraber hemen müslüman olalım denmemiş aşama aşama müslüman olunmuş.yalnız bu aşamalarda zulüm ve zorbalığın var olduğu hangi kitapta ve hangi kaynakta yazılı gerçekten merak ettim.bunu bilmiyordum.

evet benim de ilkokul hayat bilgisi kitabımda öyle yazardı

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

1903 bunu yazdı:

dostum arap tarihinde bunlar mevcut, islam arap imparatorlugu asya ya yaklasildiginda bir cok üstün zaferden (kıyım yaptik demez dostum tabiki) söz eder, ülkemizde bu tür eserler kaynaklar bulmak cok zor. cünkü sümen alti edilmis vaziyette, elbette dinimizi yasadigimiz ülke %98 müslüman olursa bu ülkede bu kaynaklari okutmazlar, sattirmazlar. bu cok doğal, hangi  ülke kendi gelecek nesillerine kıyımlı, katliamli bir tarih ögretebilir değil mi? sonucta bu bir savas, fakat işin garip yani, bu kadar büyük kültürüne bagli bir millet kademe kademe bile olsa şappadak islam dinine gecmez dostum, bunun sindirilmesi, benimsetilmesi var, tahta olarak bildigin birseyi kademe kademe bile Demir demekte cok zorlanirsin degil m? işte buda öyle birsey. ayni sekilde türklerin hristiyanlastirilmasindada sindirilme vardir, fakat asimile olmustur malesef, ileri gelen büyükler öldürülür, gelecek nesillere aktarim zorlasir, buda asimileyi kolaylastirir.. zülum ve zorbalik sadece sindirilmek ve yoketmek icin yapilir durduk yere zülum zorbalik yapilmaz. karluklular araplara  esir olarak girmis ve malesef bi süre boyunduruk altinda yasamislar, o zamanlar valilikler vardi araplarin, ele gecirdikleri türk sehirlerine vali-komutan atiyorlardi, ayni sekilde esirlerdende asker olusturulmaya calisildi,  talas savasi öncesini iyice didiklersek bunu görebiliriz, topraklar zaten araplar tarafindan isgal edilmis vaziyette. üstelik araplarinda halifelik - komutanlar arasindada sıkıntılar, vs cikmistir. işte bu zor dönemde türkleri benimsemek zorunda kaldilar, üstün askeri basairlari yüzünden halifeyi bile korumak icin tutuldular, bir cok arap komutanlarida korumalik olarak kücük ordu gruplari tuttular kendilerine bunlar hep türk idi, böylece ale aile yerlesmeye baslanildi araplarin yanina, ayrica karluklar o dönem en kalabalik türk toplukluklarinda oldugunuda söylersek islamiyete gecisi kitlesek kılmıstır bu aileler yüzünden. VE  ta ki araplain karsisina eski düsmanimiz ÇİN çıkasiya kadar.. azimsanacak degildir. dünya tarihi kitabinda o dönemdede Çin in cok kuvvetli oldugu yazar. zaten olay burda kopuyor.. o savas kazanildiktan sonra Türklere sempati oldu gitgide.. gerisini anlatmama gerek bile yok. bir cok dünya tarihini okudum farklılıklar var tabiki dogaldir, hic bi ülke tarihinden utanmak istemez. bazi seyleri gecistirmek zorunda kalinir.. türklerin islamiyete gecisini sippadak anlatildigi gibi okullarimizda:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cran_s
    cran_s's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

2.mahmudun bu yaptıklarına karşı ne oldu osmanlı dağılmadan yıkılmadan durabildimi güçlü olarak ? modernleşecez diye yeniçeri ocağını kapattı asker gücü olarak zayıf bir osmanlının güçsüzlüğü sonucunu doğurdu. niye böyle oldu ? elbette avrupanın kendi istemiyle sömürgeci dayatmasıyla yapılan bu işlerin osmanlıyı hepten zayıflatmasına sebeb oldu. bu modernleşme değildir bu avrupanın baskısıyla osmanlıyı zayıflatmaktır.

eh sonunda da tanzimat tı ıslahattı hepten osmanlının iç ve dış sorunlarına avrupalı devletler sürekli müdahale ettiler.

2. mahmud osmanlının modernleşmesini beceriksizce yaptığı için sürekli modernleşmelere girişti ee sonundada yürütemedi.osmanlı imparatorluğu sürekli güç kaybetmeye başlamış devlet sarsılmaya doğru adım atmıştır. avrupanın istekleriyle baskısıyla bişeyler yapmaya kalkışırsan sonu işte böyle bitik olur.sırf avrupanın desteğini kazanmak için böyle işler yaparsa sonunda halk kargaşa yaşar...biz avrupanın batının emirleriyle sistemi yürüyen bir devlet olamayız işte bunu anlayamamış 18. yüzyıldaki padişahlar.

Atatürkün padişahlara saygısı büyük olmadığını yazan yok. ben sadece vahdettin hainin ülke işgal edilirken aldığı tutuma karşı olduğunu belirtiyorum. ve yıkılmış osmanlı devletinin hala daha kurtarılması değil. yeni bir bağımsızlık fikriyle devlet kurduğu düşüncesindeyim. Türkiye Cumhuriyetinin mozambikten geldiğini mi söyledik tarihçi aslan parçası. osmanlı yıkılmış yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. ama yok kabul etmezsiniz Türkiye cumhuriyetini hala osmanlı olarak görürsünüz devrimleri ve inkilapları hiçe  sayarsınız...90 yıl önceye dönme hevesiniz vardır.

Türk milleti Avrupalı olamaz.biz adı üstünde Anadoluyuz. avrupanın amacı çıkarı sömürmedir.

50 yıldır AB ye girememişiz bi Türk  başkan seçmişler geçen de de ap toplantısı vardı. toplantıda Türkiyenin ab üye olmasından bile bahsedilmedi.aksinde kıbrıs toprakları olsun limanlar olsun açın diye baskı tarzı  konuşmalar geçmişti..adamlar ab ye almıcak hala ab diyorlar.

Türk ordusunun kuruluş tarihi Mete Han'ın M.Ö. 209'da düzenli orduya geçtiği tarih olarak alınır.  (Atatürk yeniçeri ocağının kuruluş yılını baz almıştır ama Atatürkçüler tarafından değiştirilmiştir)

pttnin kuruluşu 1840

polis teşkilatının kuruluşu 1845

ve daha niceleridevlet yüzyıllar öncesine dönmüşken sen 90 yıldan söz ediyorsun

ve buna rağmen Türkiyeyi başta osmanlının selçuklunun ve diğerlerinin devamı olark görmemek büyük aptallık (onların devamı olmak istemeyenler olabilir ben devletin politaksından söz ediyorum)

50yıldır abye almıyorlar diyosun ben sana 1000yıldır almıyolar diyorum sen 50yıldan söz ediyorsun :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

cran_s bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

Türk milleti Avrupalı olamaz.biz adı üstünde Anadoluyuz. avrupanın amacı çıkarı sömürmedir.

50 yıldır AB ye girememişiz bi Türk  başkan seçmişler geçen de de ap toplantısı vardı. toplantıda Türkiyenin ab üye olmasından bile bahsedilmedi.aksinde kıbrıs toprakları olsun limanlar olsun açın diye baskı tarzı  konuşmalar geçmişti..adamlar ab ye almıcak hala ab diyorlar.

Türk ordusunun kuruluş tarihi Mete Han'ın M.Ö. 209'da düzenli orduya geçtiği tarih olarak alınır.  (Atatürk yeniçeri ocağının kuruluş yılını baz almıştır ama Atatürkçüler tarafından değiştirilmiştir)

pttnin kuruluşu 1840

polis teşkilatının kuruluşu 1845

ve daha niceleridevlet yüzyıllar öncesine dönmüşken sen 90 yıldan söz ediyorsun

ve buna rağmen Türkiyeyi başta osmanlının selçuklunun ve diğerlerinin devamı olark görmemek büyük aptallık (onların devamı olmak istemeyenler olabilir ben devletin politaksından söz ediyorum)

50yıldır abye almıyorlar diyosun ben sana 1000yıldır almıyolar diyorum sen 50yıldan söz ediyorsun :D

Türk Ordusunun kuruluş tarihiyle ilgili bir söz yazdımmı ? ne yeni çeri ocağıyla ilgili ne anlatmak istedin ki ?

90yıl öncesine  bahsetmemle kurumların kuruluşların bahsetmiyorum diyorumki Türkiye  Cumhuriyetini istemeyen devletin işleyiş sistemini istemeyen  teokrat beyinli bazı zihniyetler var 90 yıl öncesi mandacı zihniyetlerin olduğu gibi.

Türkiyeyi osmanlının selçuklunun devamı değildir diye  bir yazı mı yazdım nerden follaş follaş yazıyorsunuz.osmanlı selçuk hun göktürkler vesaire bütün ecdad benim atamdır.

50  yıldır aynı dinci uşak mandacı teslimiyetçi bir zihniyet ürünü hala devam ediyor her ne kadar 2.dünya savaşı sonuna her ne kadar yapamadılarsada.(genelde cemaatçi kesim) dün başka bir birlik vardı bugün ab var ortada. ve hala ab isteklisi satılmışlar var ortada...

Attilanın papayı diz çöktürüşünü kabul etmeyen avrupa, fatih sultan mehmetin istanbulu bizans devletinden alıp bir  Türk şehri haline getirmesi vesaire kıza ve öz avrupa Türklerin düşmanıdır. bu  hıncıyla  bugün ülkemizi kendi istediği yöneticilerle esaret altında bıraktığından bahsediyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

bende şunu merk ediyorum Macarlar Bulgarlar felan Eskiden Türk olduklarını bilmiyorlarmı. Dillerinde bi sürü Eski Türkçe kelimelerinin bulunmasına rağmen. Macar tarihinde köklerini neye dayandırıyo bu mallar

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ReDsEa bunu yazdı:

bende şunu merk ediyorum Macarlar Bulgarlar felan Eskiden Türk olduklarını bilmiyorlarmı. Dillerinde bi sürü Eski Türkçe kelimelerinin bulunmasına rağmen. Macar tarihinde köklerini neye dayandırıyo bu mallar

onlar da muhtemelen Türkler eskiden bulgardı diyolardır =P

şakası bi yana kökler çok çok eskiden geliyor yani en fazla aynı soydan geliyoruz diyolardır ama Türkmüşüz demiyolardır diyemezler

sonuçta biraz mantıklı düşünürsek tüm insanlar ortak atadan geliyor o zaman herkes Türk de diyebiliriz düz mantıkla 

hristiyanlaşan Türk boylarının da bize bunlar müslümanlaşmış diye aynı gözle baktığına eminim

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 4329 Toplam Mesaj: 42