folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkler Avrupa Birliği Yolunda

Türkler Avrupa Birliği Yolunda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

tüm avrupadaki göçmenleri türkiyeye çaktıktan sonra vize muafiyetini kaldırırlarsa biz 4 yıl ab yi gezmişliğimiz ile kalırız onlar tüm göçmenlerden kurtulmuş + turist geliri elde etmiş olur 

tekrar düşünün

olay bundan ibaret. bizim basında bunu "yayaya ab ye vizesiz gireceğiz" diye pompalıyor, saftirik insanlarımızda inanıyor. eğer hükümet bu enayiliğe izin verirse yine yazıklar olsun. Yine ab kazanacak biz geri gönderilen bisürü ne idüğü belirsiz tipi onlardan geri alacağız. insan memleketine bunu yapar mı? yapar yapar neler yapmadılar

vizeyide öğretmen doktor gibi işini gücünü ispat edebilecek gruplara açarlar. mültecileri pompaladiktan sonrada 3-4 sene sonra vize olayını bitirirler. Onlar turist biz mülteci kazanacağız.

driveshaft tarafından 30/Kas/15 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Soz konusu, AB ye girmek ise sadece TR nin yararina olabilecek cok sey olmadiginin kanaatindeyim. Zira sadece belli basli bir turist sayisi artacak, ve doviz biraz kendini toparlayip Turkiye topraklarinda yasayip Turk Pasaportu sahibi olan insanlarin Avrupaya seyaheti kolaylasacaktir sadece.

Ingiltere nin AB de olmasi, Bu ulkeye sadece zarar getirdi. Suan bir referandum pesindeler (konusu AB) ve referandumdan fazla evet sayisi cikarsa ki cikicak inaniyorum, Ingiltere AB den ayrilicak. Amaci ney ? Aldigi goc ve isci sayisini durdurmak, her sene duzenli olarak AB fonunda toplanan paraya destek vermemek, ve irtica edip gelip calisan insanlara oturum hakki verip belli basli haklardan yararlanmasinin onune gecmek. 

2016 Ekim ayin da Vizesiz seyahet baslangici olacak diyorlar cunku UK in bu tarihde Birlikten ayrilip yerine yeni bir av tutmak istiyorlar ve bu av da biziz. Gorunen koy klavuz istememez , maddi ve manevi bakimdan ve statik konum acisindan Turkiye, AB birlikleri icinde ilk 5 te yer alabilecek bir ulke konumunda. Bu konum TR ye yukarida bahsettigim dez avantajlarin yaninda belki bir kac daha fazla avantaj getirebilir. Ama kesinlikle cok bir beklentimiz olmamasindan yanayim.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Benim yazacaklarim yazilmis özetlersem 

Sanki avrupa birliğine girince bir biz avrupaya gidiyoruz sananlar var. Onlar gelmeyecek sanki

Kaos olur. Yeterince karışığız işin b.kunu çikatmaya gerek var mı

En son norveçi çağırıyorlardi gitmiyordu sonuc ne bilmiyorum.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

30 yaşıma geldim, ilkokul zamanımdan bu yana ha girdik ha gireceğiz diye diye onların bize soktuğu eylemdir..

Adamlar AB ye vize muhafiyeti kaldırılabilir diyorlar, bakın olabilirlik var, kesinlik yok. Bu süre zarfında zaten en azından göçmenleri  bize göndermeseler bile, alınacak kararla sınırları daha iyi kontrol etmemiz gerekecek, bu bile başlı başına AB'nin istediği şey. 

AB vize muhafiyetini kaldırsa bile mutlaka belli başlı kriterler koyacaktır, misal öncelikle ilk zamanlar sadece ticari iş yapanlar, iş adamları vs, sonraları memurlar gibi.. Ama bizim gibi sıradan ssk'lı insanlara sanmıyorum hemen vizenin kaldırılacağını : )

Zaten bugün hollanda ve belçina başbakanlarının yorumlarını okudum, adamlar Türkiyenin üyelik için çok uzun yolu var diyorlar, insan hakları sorunsalları, kürt sorunu vs. Yani en az bi 5 yıl daha sallarlar en iyi ihtimalle..

Üyeliklerin açılması konusunda da 2005-2006 yıllarında yanlış hatırlamıyorsam Aytek banları kaldırmıştı genel olarak : ) Yine bir af gelebilir diye düşünüyorum : ) Not: benim şu hesabı bi birleştirelim artık @HolyOne

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

avrupa birliğininde suriyelilerinde .....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Beyler o vize olayı en az 30 tane şarta bağlı. Şartlardan bir tanesi çok ağır:

"-Avrupa birliğinde yakalanan kaçak mülteciler (sadece suriyeliler değil, afrikalı, cezayirli vs.) yakalandığında Türkiye'ye sınırdışı edilebilecek"

"-Türkiye mültecilere iş bulmak zorunda.... Sınırları koruyarak avrupaya mületeci kaçırmayacak"

Vizede vermesinler aga, mülteciler gitsin onlara yeter. Vizeyide AB'yide sikerler. Mülteciler ekonomik anlamda çok kötü duruma sokuyor memleketi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ahahahahahha varsayalim ki ekim 2016da vize serbest olsun.

o serbestligin bile en az 20 sarti olacak.

kisaca nah gidicez.

suriyelileri kitlediler bize.

legal ya da illegal bir sekilde kacmak gerek artik bu ulkeden.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Avrupalılar çok uyanık. 3 milyar euro verdiler Suriyeliler sizin olsun iş bulun çalışsınlar dedi. Zaten azdı Suriyeli tam oldu. Tayyip'inde işine gelir günü kurtardı mis gibi sıcak para koyunlarada Avrupa birliğine giriceğiz der olay biter. Acısı yıllar sonra çıkacak bunların.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Adamlar Suriyelileri bize kitleyip yükümlülükleri yerine getiremediniz diye kaldırmazlar vize muafiyetini.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Bi öpnwdikler kalmış böyle anlaşma mı olur amk

Toplam Hit: 5774 Toplam Mesaj: 57
ab avrupa birligi turk tirrek