folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkler Avrupa Birliği Yolunda

Türkler Avrupa Birliği Yolunda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

bazı yorumlar cidden cahilce yapılmış..  Öncelikle durumu iyi tespit etmek lazım

6- Geri kabul anlaşması için bir arkadaş afrikalılar v.s. bir şeyler yazmış. O da yanlış. Eğer kaçak giren insanlar türkiye üzerinden girmişler ise o zaman "haklı" olarak o devletlerin girdikleri devlete iade etme haklar olacak. Sonuçta o devletin sınır zaafiyeti var. Yapabiliyorsa türkiye'de ü geldiği ülkelere gönderebilir

7- Yine aynı arkadaş onlara iş bulmak zorunda v.s. demiş. Ne alakası var yine? Her ülkenin kendi göçmen kuralları var. Türkiyede 3 milyona yakın suriyeli var, devlet hangisine iş bulmuş? İmkan dahilinde yardım edebildiğine edilmiştir, gerisine karışacak gücü yok. Afrikadan adam geldiğinde iş mi verecek? Bırak türkiye'yi avrupada bile yok böyle bir şey. Eğer savaş ve benzer nedenlerden dolayı gelmişlerse devlet yardım eder, savaş bittiğinde geri ülkelerine postalanır. Ama bir kişi ülkesinden vatandaşlıktan atılmışsa ya da hapse atılacaksa v.s. ve o iki ülke arasında suçlu iade anlaşması yoksa, devlet 1 yıl ya da 2 yıl sosyal yardım yapar ve aynı zamanda o kişi için iş bulur (genelde pis işlerdir), göçmenin 3 defa bulunan işi reddetme hakkı vardır. Bir daha reddederse yardım kesilir.  Ama bu kural türkiye'de yok. Zaten AB ülkelerinin de göçmenlerin selahiyetini pek düşündükleri yok

İş bulmak zorunda derken iş temini içini çalışma yapma zorunda kalacağız maddelerde okumuştum. Kısaca adama istihdam sağlamak için kanunlarıda arkasına alacağız doğal olarak mülteciler ülkeye yerleşecek.

2. si içinde sıkıntı şu adamların nereden AB ye göç ettiği tam olarak tespit edilemez. Beyana dayalı bir olay ab ye göç edem mülteciler. AB bunu çok iyi kullanacaktır gerekirse afrikalıyıda gönderir cezayirliyide. Rezilliğinide biz çekeriz.

Teori ile uygulama aynı olmuyor. Söylediklerimin cahillikle alakası yok.

http://www.ab.gov.tr/files/pub/turkiye_ab_vize_muafiyeti_sureci_ve_geri_kabul_anlasmasi_hakkinda_temel_sorular_ve_yanitlari.pdf

burayı oku hocam öncelikle, biraz eski olabilir belki şartları değişmiştir ama genel olarak böyle..

orada var mı yok mu tam bilmiyorum ama sorduğun sorulara gelirsek

1- iş bulmak diye bir şey söz konusu değil, adamlar sana iade ediyorlar, gerisi seni bağlar. Sen de bu adamları ülkelerine göndermekle yükümlüsün, ancak yine bir anlaşma yapman gerekecek o ülkelerle. Bu zaman içerisinde bu kişilere bakma yükümlülüğün var (bugün avrupada nasıl göçmenlere yardım yapılıyorsa türkiye de yardım edecek), IPA denilen bir fon, bu konuda türkiye ye bütçe verecek, keza AB ekstra olarak destek fonu verecek, zaten adamların derdi para değil, göçmenleri istememeleri.. Bizden gitsinler de nereye giderlerse gitsinler mantığı var, zaten bu sebeple türkiye ye 3 milyar yardım yapılacak.

2- hangi ülkeden geldikleri beyana bağlı diyorsun.. Suriyelileri saymazsak gelen insanların çoğu vize alarak ya da vizeden muaflarsa vize almadan uçakla/otobüsle v.s. giriyorlar. Kontrollerde giren-çıkan kişinin dökümü tutulur. Ben, bizim polislerden yurtdışı çıkış belgesini istedim, gittiğim her yerin listesini verdiler.. Diğer türlü eğer göçmenler deniz yoluyla türkiye üzerinden kaçak olarak girmişse yine bize iade edilecek, burada beyana bakılabilir ama türkiye'nin ilgili kişiyi kabul etmeme şansı var, bu da demek oluyor ki, durumları şüpheli olanların kabul edilmesi zorunlu değil.

2. madde bizim sınırlarımız daha iyi kontrol edeceğimizi gösterir. Şuan yol geçen hanı gibi çok fazla bir kontrol yok ki bu türkiye'nin işine geliyordu, ama bu sefer sınırlar daha sıklıkla kontrol edilecek, bu da o akışı azaltacaktır. 

Hocam sen kelimelere çok takılıyorsun. İş bulmak zorunda kalacağız lafı iş bulmak zorundayız ile aynı değil. Türkiye kendi insanına iş bulamıyor. Süreklilik için mültecilere'de istihdam sağlamak zrounda kalacak. Zaten şu an yapılıyor ki asgari ücretin altında çalışan binlerce suriyeli var.

Ayrıca verilen 3 milyar euro ki devamı gelsede bi boka yaramaz.

İkinciside zaten suriyelilerin çoğu deniz aşırı gidiyorlar. Diğer afrikalılar veya diğer ortadoğu ülkelerinden türkiye'ye gelenler yıllardır deniz aşırı gemilerle kaçak geçiyorlar avrupaya. Yani beyana bağlı kişiler sadece suriyeliler olmayacak. Türkiye yi yıllardır ab ye geçiş olan bir çok ülke insanı var bunu herkes biliyor.

İngiltere zaten ab'den çıkmak için meclisten mi ne karar çıkardıydı en son. Sie olup gidecekler. Kıçı kıytırık vize için yapacağımız şeylere bak. 40 sene sonra çok kötü sonuçları olacak bir işe kalkışıyoruz. Kültürel yozlaşmadan, öz gelişmenin gelişememesine kadar herşeye gider bu.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

buna inanıyor musunuz gercekten?

karsılıgında ne istediklerini biliyor muyuz?

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

AB ye girmek zararlı olur en basit örnek;

burda ucuza yediğiniz o sebze meyveler pahalı olacak 

en basitinden karpuz kavunlara yasak gelecek :) AB DEKİ fiyat geçerli olana kadar ekimi dikimi yasaklanacak ki burda da örneğin 3 yuro olsun :)

İspanyollar bin pişman geçtiğine :)

Adamların her olayı para burda bişeyi ucuza sattırmazlar onların isteği fiyata gelince serbest olur bu da en az 10 yıl üretimin yani tarımsal üretimin durması demek olur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ab ye gireceğiz deyince herkez hangi ülke ye giderim diye bakıyor. Kimse burda neler olucak diye düşünmüyor. Onlar bize giricek haberleri yok , ya da var. Sadece Bursa da araplara 8000 konut satıldı. Düşünün sınırlar açılınca Bu Ülke ye parası olanların geldiğini , dışardan gelip İstanbul un ve diğer şehirlerin en güzel yerlerini alacaklar istedikleri gibi oynama yapıcaklar. Türkiye Safkan Türkiye olmayacak :S her milletden , her dine mesup insanlar gelip yerleşicektir. AB giriyorsak AB kurallarını kabul etmiş olucağız demektir. Adam gelip İstanbul da her ilçeye kendi ibadetini yapabiliceği kilise vb.. artık ne yaparsa dikicek , domuz eti satan işyerleri açılıcak , sokaklar da papazlar gezicek vb... bir sürü olay , bizim aktroller sokaklara dökülecek : ) Bana göre bunların hepsi normal isteyen istediği gibi istediği yerde yaşamalı , bu dünya kimsenin değil fakat Çakma Vatanseverler ve çakma müslimler bu işten rahatsız olucak.  Eğer Ab ye girersek bizim dışardaki insanlara onlarından bize alışması zaman alıcaktır. Bu millet , herkesin istediği gibi yaşama özgürlüğüne sahip olduğunu belki 10 belki 20 sene sonra anca anlar + ozaman a kadar kanlar dökülücek ortalık karışıcak   Aq şansımızı sikeyim 10 sene sonra dünyaya gelmek vardı.

küfrederiz villalara kulübeden
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Ab ye gireceğiz deyince herkez hangi ülke ye giderim diye bakıyor. Kimse burda neler olucak diye düşünmüyor. Onlar bize giricek haberleri yok , ya da var. Sadece Bursa da araplara 8000 konut satıldı. Düşünün sınırlar açılınca Bu Ülke ye parası olanların geldiğini , dışardan gelip İstanbul un ve diğer şehirlerin en güzel yerlerini alacaklar istedikleri gibi oynama yapıcaklar. Türkiye Safkan Türkiye olmayacak :S her milletden , her dine mesup insanlar gelip yerleşicektir. AB giriyorsak AB kurallarını kabul etmiş olucağız demektir. Adam gelip İstanbul da her ilçeye kendi ibadetini yapabiliceği kilise vb.. artık ne yaparsa dikicek , domuz eti satan işyerleri açılıcak , sokaklar da papazlar gezicek vb... bir sürü olay , bizim aktroller sokaklara dökülecek : ) Bana göre bunların hepsi normal isteyen istediği gibi istediği yerde yaşamalı , bu dünya kimsenin değil fakat Çakma Vatanseverler ve çakma müslimler bu işten rahatsız olucak.  Eğer Ab ye girersek bizim dışardaki insanlara onlarından bize alışması zaman alıcaktır. Bu millet , herkesin istediği gibi yaşama özgürlüğüne sahip olduğunu belki 10 belki 20 sene sonra anca anlar + ozaman a kadar kanlar dökülücek ortalık karışıcak   Aq şansımızı sikeyim 10 sene sonra dünyaya gelmek vardı.

hani islam hoşgörü diniydi lan.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    ersn bunu yazdı

hani islam hoşgörü diniydi lan.

Ay hadi insallah. Kaldigim semtte zaten markette domuz eti falan satiliyo. Olmadi biz biraz onden girelim, begenirsek kalanlar da gelir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı

en basitinden karpuz kavunlara yasak gelecek :) AB DEKİ fiyat geçerli olana kadar ekimi dikimi yasaklanacak ki burda da örneğin 3 yuro olsun :)

Adamların her olayı para burda bişeyi ucuza sattırmazlar onların isteği fiyata gelince serbest olur bu da en az 10 yıl üretimin yani tarımsal üretimin durması demek olur.

ya hocam sen ciddi misin şaka mısın nasıl bi mantığın var? nerene dayanarak sallıyorsun.. 

hayatında şehir dışına çıkmamış adamlar avrupa hakkında ahkam kesebiliyor..

bak sana bir örnek vereyim; çek cumhuriyetnin iklimi soğuk o yüzden meyve sebze v.s. şeyler yurtıdışından gelir, çin den tut da ispanya ya kadar her yerden gelirler.. Yani adamlar ihracat yaparlar buna rağmen 

kavunun fiyatı http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001120036259 (yaklaşık 4.5 tl ,nerde 3 euro?

karpuzun fiyatı http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001012790970 (4 tl den daha az )

tesco nun türkiye adı kipa ve kavunun fiyatı http://kapimda.kipa.com.tr/tr-TR/ProductDetail/ProductDetail/5100167289 (2.49 tl) ki kendi ülkenin üretimi.. Ayrıca çek de teknoloji ürünleri çok daha fazla ucuz, ayrıca benzin fiyatlarına bak http://www.itesco.cz/cs/ostatni-sluzby/cerpaci-stanice/cerpaci-stanice/  (tr nin yarı fiyatına.. keza arabalar da öyle 3-4 kat daha ucuz, vergiler daha düşük, ulaşım çok ucuz. 5.5 ay için 50 tl ödedim ulaşıma, hadi sen 50 tl ile 1 ay ulaşım yap da görelim )

polonya daha ucuz buradan.. ki bu ülkeler türkiyeden daha ucuz ülkeler ve kimsenin de öyle bir sıkıntısı yok, 1.5 yıl yaşadım bu ülkede..

çek ile slovakya arasında bir fark var, çekler kendi paraları olan kron kullanmaya devam ettiler, slovaklar ise euro ya geçtiler bu yüzden onların durumu biraz daha sıkıntılı. Çünkü ekonomin çok güçlü değilse, euro kullanan ülkelerle mücadele edemezin, ve euro ya geçmen ahmaklık olur. 

Sana bir sürü şey bulabilirim türkiyeden daha ucuz olan.. 

Ben AB ye karşıyım, türkiye o birliğe girmeyecek zaten, bunlar sadece "bir grup kesime şirin gözükme çabalarıdır" yoksa ne tayyip ne diğerlerinin ab ye girmek istemediklerini biliyorum, ancak sırtını "bazı sebeplerden dolayı" dönemezler. 

Vize serbestliği ise ayrı bir konu, türkiye bunu çoktan haketti, adamların kendince korkuları var, bazı ülkelerde göçmenlerden adım atamıyorsunuz.. Bir de denetimsiz türkiye yi alırlarsa vay hallerine.. O yüzden bu tarz şeyler istemeleri bana tabii geliyor.

edit: ekleme yapayım, isviçre de dediğin gibi 3 euro dan daha fazlaya geliyor fiyatı https://www.leshop.ch/leshop/Main.do/direct/de/Search/Melonen/

ama buradaki asgari ücretin 10 bin tl civarında olduğunu da hesaba katmak lazım :) türkiyedekinden 10 kat daha fazla.. ayrıca yine teknoloji, benzin, araba gibi şeyler daha ucuz.. ve aynı zamanda isviçre AB üyesi değil, sadece schengen üyesi.. Türkiye de böyle olabilse güzel olurdu.

@drkill,  hocam seni anlıyorum, endişelerini de anlıyorum, zaten 3 milyon suriyeli var türkiyede.. bunlar gönderilirse yani suriyedeki durum düzelirse diğer şeyler problem olmayacaktır, adam gibi bir sınır kontrol sistemi kurarsan bir şey olmaz. Göçmen toplama kampı olmayacak türkiye, geri gönderilen göçmenler geri gönderilmeli, ama gönderilmez de türkiye'de kalırlarsa o zaman problem olur.

Ayrıca bu olayı AB ile karıştırmamak lazım. türkiye nin ab süreci çok uzun sürecek ve sonuçta bir şey olmacak. Bahsedilen konu vize muafiyeti ve adamlar vize istemeden seni alacaklarsa kontrol etmek istemeleri normal, çünkü şuan sınırlarımız güvenli değil. 

-----

edit: işin tuhafı, isviçre gazetelerine baktım da onlar da bu durumu eu nun tavizi olarak vermiş, yani onlar için bir dezavantaj olarak gösteriliyor,biz de bu durum bir dezavantaj olarak gösteriliyor.. ilginç..

unbalanced tarafından 30/Kas/15 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Mert_648 bunu yazdı

ya hocam sen ciddi misin şaka mısın nasıl bi mantığın var? nerene dayanarak sallıyorsun.. 

hayatında şehir dışına çıkmamış adamlar avrupa hakkında ahkam kesebiliyor..

bak sana bir örnek vereyim; çek cumhuriyetnin iklimi soğuk o yüzden meyve sebze v.s. şeyler yurtıdışından gelir, çin den tut da ispanya ya kadar her yerden gelirler.. Yani adamlar ihracat yaparlar buna rağmen 

kavunun fiyatı http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001120036259 (yaklaşık 4.5 tl ,nerde 3 euro?

karpuzun fiyatı http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001012790970 (4 tl den daha az )

tesco nun türkiye adı kipa ve kavunun fiyatı http://kapimda.kipa.com.tr/tr-TR/ProductDetail/ProductDetail/5100167289 (2.49 tl) ki kendi ülkenin üretimi.. Ayrıca çek de teknoloji ürünleri çok daha fazla ucuz, ayrıca benzin fiyatlarına bak http://www.itesco.cz/cs/ostatni-sluzby/cerpaci-stanice/cerpaci-stanice/  (tr nin yarı fiyatına.. keza arabalar da öyle 3-4 kat daha ucuz, vergiler daha düşük, ulaşım çok ucuz. 5.5 ay için 50 tl ödedim ulaşıma, hadi sen 50 tl ile 1 ay ulaşım yap da görelim )

polonya daha ucuz buradan.. ki bu ülkeler türkiyeden daha ucuz ülkeler ve kimsenin de öyle bir sıkıntısı yok, 1.5 yıl yaşadım bu ülkede..

çek ile slovakya arasında bir fark var, çekler kendi paraları olan kron kullanmaya devam ettiler, slovaklar ise euro ya geçtiler bu yüzden onların durumu biraz daha sıkıntılı. Çünkü ekonomin çok güçlü değilse, euro kullanan ülkelerle mücadele edemezin, ve euro ya geçmen ahmaklık olur. 

Sana bir sürü şey bulabilirim türkiyeden daha ucuz olan.. 

Ben AB ye karşıyım, türkiye o birliğe girmeyecek zaten, bunlar sadece "bir grup kesime şirin gözükme çabalarıdır" yoksa ne tayyip ne diğerlerinin ab ye girmek istemediklerini biliyorum, ancak sırtını "bazı sebeplerden dolayı" dönemezler. 

Vize serbestliği ise ayrı bir konu, türkiye bunu çoktan haketti, adamların kendince korkuları var, bazı ülkelerde göçmenlerden adım atamıyorsunuz.. Bir de denetimsiz türkiye yi alırlarsa vay hallerine.. O yüzden bu tarz şeyler istemeleri bana tabii geliyor.

edit: ekleme yapayım, isviçre de dediğin gibi 3 euro dan daha fazlaya geliyor fiyatı https://www.leshop.ch/leshop/Main.do/direct/de/Search/Melonen/

ama buradaki asgari ücretin 10 bin tl civarında olduğunu da hesaba katmak lazım :) türkiyedekinden 10 kat daha fazla.. ayrıca yine teknoloji, benzin, araba gibi şeyler daha ucuz.. ve aynı zamanda isviçre AB üyesi değil, sadece schengen üyesi.. Türkiye de böyle olabilse güzel olurdu.

@drkill,  hocam seni anlıyorum, endişelerini de anlıyorum, zaten 3 milyon suriyeli var türkiyede.. bunlar gönderilirse yani suriyedeki durum düzelirse diğer şeyler problem olmayacaktır, adam gibi bir sınır kontrol sistemi kurarsan bir şey olmaz. Göçmen toplama kampı olmayacak türkiye, geri gönderilen göçmenler geri gönderilmeli, ama gönderilmez de türkiye'de kalırlarsa o zaman problem olur.

Ayrıca bu olayı AB ile karıştırmamak lazım. türkiye nin ab süreci çok uzun sürecek ve sonuçta bir şey olmacak. Bahsedilen konu vize muafiyeti ve adamlar vize istemeden seni alacaklarsa kontrol etmek istemeleri normal, çünkü şuan sınırlarımız güvenli değil. 

-----

edit: işin tuhafı, isviçre gazetelerine baktım da onlar da bu durumu eu nun tavizi olarak vermiş, yani onlar için bir dezavantaj olarak gösteriliyor,biz de bu durum bir dezavantaj olarak gösteriliyor.. ilginç..

Örnek 3 yuro dedim ve tarim için kesinlikle zararlı olacak ve bu konuda kesin burda ucuz olan yer tarım burdada pahalı olacak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

tansu çiller zamanındada gümrük birliğine girdik seviyoduk , ne getirdi ne götürdü sorgulamak lazım , ab ye tam üyelik zaten hayal bi kaç avantajla göz boyarlar karşılıgını misliyle alırlar

edit: kokoreç yasaklanmasın lan :(

umit tarafından 30/Kas/15 13:19 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı

Örnek 3 yuro dedim ve tarim için kesinlikle zararlı olacak ve bu konuda kesin burda ucuz olan yer tarım burdada pahalı olacak

neye dayanarak söylüyorsun hocam örnek verir misin? mesela çek cumhuriyetinde neden fiyat öyle? (o kavun ispanyadan geliyor) 

bu da ispanyadaki fiyatı, kilosu 1.49 euro

http://www.dia.es/compra-online/products/fresh/fruit/in-season/p/28887

yani çeklerde kilosu 1.44 euro, ispanya da kilosu 1.49 euro (marketine göre değişiyor)

türkiyede 0.8 euro..

çek cumhuriyetindekinden daha ucuza satıyoruz, bunun sebebi kendi üretimimiz olduğu, çek de yurtdışından geldiği için pahalı.ispanya ile karşılaştırırsak bu sefer asgari ücretlere bakalım. ispanyada 756 euro.. 1.49 euro.. o halde 1.49  euro asgari ücretin %0.19 una tekabül ediyor..

türkiyede asgari ücret 304 euro.. bu da maaşın %0.26 sına denk geliyor.. Yani türkiyede şuan bile daha pahalı.. 

iki ülkede kendisi üretiyor, türkiyede hammadde, işçilik,arazi fiyatları v.s. daha ucuz ama buna rağmen bizim ürünümüz daha pahalı.. 

unbalanced tarafından 30/Kas/15 13:29 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 5772 Toplam Mesaj: 57
ab avrupa birligi turk tirrek