folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkler Avrupa Birliği Yolunda

Türkler Avrupa Birliği Yolunda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Mert_648 bunu yazdı

Örnek 3 yuro dedim ve tarim için kesinlikle zararlı olacak ve bu konuda kesin burda ucuz olan yer tarım burdada pahalı olacak

neye dayanarak söylüyorsun hocam örnek verir misin? mesela çek cumhuriyetinde neden fiyat öyle? (o kavun ispanyadan geliyor) 

bu da ispanyadaki fiyatı, kilosu 1.49 euro

http://www.dia.es/compra-online/products/fresh/fruit/in-season/p/28887

yani çeklerde kilosu 1.44 euro, ispanya da kilosu 1.49 euro (marketine göre değişiyor)

türkiyede 0.8 euro..

çek cumhuriyetindekinden daha ucuza satıyoruz, bunun sebebi kendi üretimimiz olduğu, çek de yurtdışından geldiği için pahalı.ispanya ile karşılaştırırsak bu sefer asgari ücretlere bakalım. ispanyada 756 euro.. 1.49 euro.. o halde 1.49  euro asgari ücretin %0.19 una tekabül ediyor..

türkiyede asgari ücret 304 euro.. bu da maaşın %0.26 sına denk geliyor.. Yani türkiyede şuan bile daha pahalı.. 

iki ülkede kendisi üretiyor, türkiyede hammadde, işçilik,arazi fiyatları v.s. daha ucuz ama buna rağmen bizim ürünümüz daha pahalı.. 

Ya hocam, insanlar bilmediği görmediği şey üzerinden o kadar önyargılar üretiyor ki zaten bunun kırılması neredeyse imkansız.

Elde somut veriler (Asgari ücret vs.. gibi) olunca neyin ne olduğu anlaşılıyor.

Benim fikrim, AB'ye girilmesi (ekonomik, kültürel, sosyal haklar vs..) açısından iyi olacak kanısındayım. Lakin, para birimi olarak Euro'ya geçmek çok sıkıntı yaratacaktır diye düşünüyorum (Geçen ülkelerin sıkıntı yaşadığı kanısındayım).

Not: Eline sağlık.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Mert_648 bunu yazdı

Örnek 3 yuro dedim ve tarim için kesinlikle zararlı olacak ve bu konuda kesin burda ucuz olan yer tarım burdada pahalı olacak

neye dayanarak söylüyorsun hocam örnek verir misin? mesela çek cumhuriyetinde neden fiyat öyle? (o kavun ispanyadan geliyor) 

bu da ispanyadaki fiyatı, kilosu 1.49 euro

http://www.dia.es/compra-online/products/fresh/fruit/in-season/p/28887

yani çeklerde kilosu 1.44 euro, ispanya da kilosu 1.49 euro (marketine göre değişiyor)

türkiyede 0.8 euro..

çek cumhuriyetindekinden daha ucuza satıyoruz, bunun sebebi kendi üretimimiz olduğu, çek de yurtdışından geldiği için pahalı.ispanya ile karşılaştırırsak bu sefer asgari ücretlere bakalım. ispanyada 756 euro.. 1.49 euro.. o halde 1.49  euro asgari ücretin %0.19 una tekabül ediyor..

türkiyede asgari ücret 304 euro.. bu da maaşın %0.26 sına denk geliyor.. Yani türkiyede şuan bile daha pahalı.. 

iki ülkede kendisi üretiyor, türkiyede hammadde, işçilik,arazi fiyatları v.s. daha ucuz ama buna rağmen bizim ürünümüz daha pahalı.. 

Asgari ücret olarak bakma adamlar bizim gibi bi araba kasasi karpuz mu aliyo :) ziraat müh. Ben hocam bırakda senden daha fazla bileyim ayrıntıları veya onların neden direttiklerini ispanyollar geldi hatta bizi tebrik etti keske girmeseydik diyolar :) adamlar sana yasak getircek standart fiyatdan satman için 10 yıl su ürünü üretme diyolar ki sen onu uretmeyince dışardan alır duruma gelip fiyatı senin ülkende artacak kazanan onlar olacak çok dar dusunuyonuz adamlarin yasaklatmak istedikleri bir suru meyve sebze var sen hala askerî ücret den bahset oranla 2 3 yıllık bi plan değil en basit 10 yıl dan başlayan politikaları var 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Ayriyetten bizim urun pahali değil onlarin maaşı bize gore iyi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    MbK bunu yazdı
    CEO bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Mevcut şartlarında Türkiye'yi birliğine kabul edecek kadar yozlaşmış bir Avrupa Birliğine girmek ödül mü ceza mı bilmiyorum. 

Hocam bu kadar yozlaşmış bir ülkede senin gibi elit insanlar harcanıyor, buyrun ... yolunuz var dünyada bütün ülkelerden medeniyet akıyor seçin beğenin..

Bu aşağılık kompleksleriniz nedir, bi bitmediniz amk..

Ulan adamlar ortadoğunun anasını belliyor her yeri kan gölüne çeviriyor ama kimse de çıkıp bizim ülke şöyle faşist böyle faşist demiyor, vatan millet adına son derece yararlı bir konuda bile bizi bile alıyorlarsa vay onların haline diyebiliyorsun..

Sen arkadaşını yanlış anlamışsın. :-)))

İkiniz de sağlam akepe görüşünü savunanlardansınız. :-)))

Yozlaşmış olarak belirttiği yer avrupa ülkeleri. :-)))

Aman din kardeşinin üstüne gitme böyle. :-))))

Austen tayyoşçu degil yahu aklibasinda adam o_O

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ziraat mühendisi arkadaşım; şuan bile ülkemizde her istenilen şey her yere ekilip dikilemiyor değil mi? aldığın tohumların genetiği ne derecede değiştirilmiş? öyle kafana göre istediğin şeyi ekebiliyor musun ki? nereden alınıyor bu tohumlar? ekilip dikilecek şeylerin türüne göre de yardım almıyor musun? şuan bilr bir sürü kısıtlama mevcut.. 

İkinci olarak da, eğer sen bir grubun içerisine giriyorsan iş birliği yaparsın değil mi? Ülkende uygun olarak ne yetişir, şu şu şu.. O ürünü en kaliteli şekilde yetiştirmeni beklerler, iklim şartları neye müsaistse onu üretmende sana destek olurlar (maddi açıdan ve teknolojik yönden). Olay bundan ibarettir. Her ülkenin iklimi, yer şekilleri her şeyi üretmeye uygun değildir, dolayısıyla büyük bir parçanın içindeki her parça da bir şeyleri tamamlar, bunda kötü bir şey yok. Ayrıca türkiye'deki hangi ürünlere yasak gelecek v.s. bilgin var mı? bir iki kişiden duyduğun, aslı astarı olmayan şeylerle hareket ediyorsun. AB ülkelerinin zorunlu tarım politikalarından bahseder misin? Neymiş onlar bilelim.. 

Şuana kadar söylediğin hiç bir şeyin hiç temeli yok..

Son olarak ücret konusuna gelince, ciddi ciddi problem var mühendis olmuşsun ama matematiğinde problem var.. Ucuzluk neye göre belirleni? Elindeki paraya göre. 

Benim elimde 100 tl var ve ürün 2 tl,

senin elinde 20 tl var ve ürün 1 tl. 

Baktığında benim alacağım ürün 2 tl daha pahalı görünüyor ama ürünün yüzdesini elimdeki paraya göre hesap edersem bu ürün bana daha ucuz geliyor. Bunun ismine de alım gücü denir. İsviçre'de yaşıyorum ve buradaki asgari ücret 3500-3600 frank civarında, o da 10 bin tl ye denk geliyor. Burada giyim ve gıdanın pahalılık oranı türkiye ye göre 3 kat civarı. ama minimum maaşı gözönüne alırsan 10 kat daha yüksek maaş alıyorlar. Böyle olunca bu adamların alım gücü seninkinden çok fazla oluyor.

Tüm maaşıyla 100 kilo ürün alabilirken, sen tüm maaşınla 20-30 kilo ürün alırsın..

Hala kalkıp da ucuzluğu ürünün fiyatına göre bakıyorsan yolun açık olsun:)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Yasadigin ülkede neyi kilo kilo alabiliyorsun ? Olayın içinde değilsin kısıtlama mevzu değil iyice araştır gir bak adamların tüm şartlarına dostum kendi yüksek lisans hocam kurulun içinde ve adamlarin sundukları şartlar türk tarımını yok etmek :) bu ülkede 1 tl ye aldigin mal 3 tl olacak ve sen ayni anda 1x maaşı 3x yapabilceksen eyvallah haksizim ama sen o maaşı 3x yapamiyosan alim gücünden bahsetme orantısız bi tablo cikicak ortaya adamin sunduğu şu bu malı üretme ben sana onu saglicam diyor ve dediğin gibi kalite falan değil bunlar 2 3 yıl içinde hallolcak şeyler 10larca yıllık plan yapmışlar ve sana sunuyorlar senin gibi 3 4 yıllık düşünenler hemen ab ye girelim diyolar bu isin artıları eksileri var bazı şeylerden kazanabilirsin ama bu ülke tarımdan geçiniyor o yüzden bu noktada kaybedecegimiz şartlar sunuyorlar o yüzden ab ye giremeyiz ve bizim tarafdan o şartlar geçirilmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    MbK bunu yazdı
    CEO bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Mevcut şartlarında Türkiye'yi birliğine kabul edecek kadar yozlaşmış bir Avrupa Birliğine girmek ödül mü ceza mı bilmiyorum. 

Hocam bu kadar yozlaşmış bir ülkede senin gibi elit insanlar harcanıyor, buyrun ... yolunuz var dünyada bütün ülkelerden medeniyet akıyor seçin beğenin..

Bu aşağılık kompleksleriniz nedir, bi bitmediniz amk..

Ulan adamlar ortadoğunun anasını belliyor her yeri kan gölüne çeviriyor ama kimse de çıkıp bizim ülke şöyle faşist böyle faşist demiyor, vatan millet adına son derece yararlı bir konuda bile bizi bile alıyorlarsa vay onların haline diyebiliyorsun..

Sen arkadaşını yanlış anlamışsın. :-)))

İkiniz de sağlam akepe görüşünü savunanlardansınız. :-)))

Yozlaşmış olarak belirttiği yer avrupa ülkeleri. :-)))

Aman din kardeşinin üstüne gitme böyle. :-))))

Austen tayyoşçu degil yahu aklibasinda adam o_O

Birbirlerini üzmesinler dedim. :-)))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

inşallah kalkmaz vizeler.gelmesin aga türkler.heryeri bok ettiğimiz gibi burayıda batırmayalım

itarzı olan varsa uzun uzun yazarım

sen ben gibi adamlar zaten gelmeyecek.kalıcı olarak gidecek adamlar belli.istabulu taşı toprağı altın olarak bilip nerde cahil adam varsa gitti 20 milyon insan oldu.burayıda öyle zannedip gelecek adam çok fazla.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Avrupaya ucuz isci ihracati basliyor <3 sayemizde orada saglam para kazanan iscilerde ac kalacak mk

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

ins kalkar turkiyeden rahat 10 milyon kara kafa daha sabahina basar gider akrabalarinin yanina kurtuluruz onlar dusunsun ak.  Istanbulun nufusu %30 azalir goc orani %50 duser ulan hayal etmesi bile guzel ya.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 5835 Toplam Mesaj: 57
ab avrupa birligi turk tirrek