folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkler Nasıl Savaşır? (Anthony Herbert)Türkler Nasıl Savaşır? (Anthony Herbert)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  wrongpeople
  wrongpeople's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Eylül/2005
  Erkek
  Ne kadar yanlış yorumlar ne kadar gereksiz tepkiler. Arkadaşlar tabi ki Türk Askerinin inancı, gücü, azameti, savaş ahlakı, savaş zekası vb. tartışılamaz fakat burada tartışılması gereken (bence) neden biz? Neden Korede Mehmetçik? Neden Afganistanda Mehmetçik? Neden Kosovada Mehmetçik? Neden Bosnada Mehmetçik? vs. Bu Dünyanın Göbek taşı biz miyiz? Biz miyiz aptalı? Yok Komünizmle savaşmışlar yok Nazım Hikmet Vatan Hainiymiş. Hangi Görüşe karşı savaşmışlar umurumda değil Nazım Vatan hainiymiş onu da bilmem. Yok Natoya üye olamazmışız. Bildiğim tek doğru bu Vatanın Evlatları Dünyanın değişik yerlerinde en güzel zamanlarında toprağa düştüler (Kendi Vatan Topraklarında değil). Bunları yazan Arkadaş kaç kişi bıraktın Korede, vazgeçtim Koreden Ailenden kaç kişi var ÇANAKKALEde, onuda geçtim askerliğini yaptığın yerde veya zamanda gönüllü/gönülsüz dağda çatıştın mı?. Birilerini Köpeklikle suçlamadan önce inandığınız ideolojiyi iyice öğrenin. Biz oraya Amerikanın kıç toplayıcısı olarak gittik. (Bu konuya son yazışım.)

  Access Denied dedik ya ...
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DkN
  DkN's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Ocak/2006
  Erkek

  Bence de son yazışın olsun ki kendini daha fazla rezil etme. Türk askeri kosova da afganistan da canı sıkıldığı için görev almıyor, uluslararası anlasmalar ve bunyesinde yer aldıgı olusumların getirileri bunlar. Nato diye bir oluşum var, bu oluşum çerçevesinde veya BM çerçevesinde üzerine düşen görevi yapmak zorundasın. Siz salak salak kendinize sormaya devam edin, sormayı bırakıp bakmaya başlarsanız göreceksiniz ki Türkiye haricinde 30 tane devlet var buralara asker gönderen. Bu ülkelerin orada ne işi var? Irakta sadece ABD mi var sanıyorsunuz, 15-20 tane devletin askeri var Irakta. Afganistan da sadece Türkiye ve ABD mi var, yada Kosova da sadece ABD ve Türkiye mi vardı, Yada Kore de sadece ABD ve Türkiye mi vardı. Kore de Atlantik Paktının komutası ABD'de idi. Afganistan da komuta değişikliği olmadı mı, Afganistan ISAF gucunun komutası tam iki sefer Türkiye ye verilmedi mi? Ne oldu ozaman, ABD dahil NATO askerleri Türk askerinin komutası altına girdi, yani ABD ve NATO Türkiyenin köpekliğini mi yapmış oldu. İşte siz bukadar kıt, kör ve gerizekalısınız. Dünyanın çeşitli yerlerinde askeri görev alanın birtek biz olduğunu sanarak aptal aptal yaşamaya devam edin. Kore menderes salağının yaptığı tek doğru harekettir. Aşşağılık moskoflar ve komunistler batının gücü altında ezilerek mağlup edilmiştir.

  Bundan sonra bu konuya Kore savaşının neden ve sonuçlarıyla ilgili mesaj atmayın boş yere, silinecektir. Konu Kore değil Türk askerinin savaşma yeteneğidir. Çok istiyorsanız Kore hakkında başlık açıp konuşabilirsiniz.


  Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AciyaGulmek
  AciyaGulmek's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Mayıs/2008
  Erkek

  onlardan biride benim dedemdir adam orda bide manita yapmış a.q koreli öldükten sonra anladık


  De Get Yalan Dünya...
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  azizsenel55
  azizsenel55's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 22/Mayıs/2007
  Erkek
  AciyaGulmek bunu yazdı:
  -----------------------------

  onlardan biride benim dedemdir adam orda bide manita yapmış a.q koreli öldükten sonra anladık


  -----------------------------

  :-) deden yaşıyo mu hoca 


  Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DEVSIRME
  DEVSIRME's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Eylül/2007
  Erkek

  Beyler aranızdan bazıları sürülmek lafını kullanmış laflarınıza dikkat edin ! :@

  Ben kosovalıyım ve türk askerini varlığını çok taktir ediyorum. Birde son olarak TÜrk askerini orda bulunmasını ben bir zorunluluk olarak görüyorum çünkü oralardaki Türk nüfusu hiç azımsanacak kadar değil (hoş tek kişi bile olsa oraya giderdik.)

  Türklerin Türkleri koruması bir zorunluluktur.

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZaGaNoS
  ZaGaNoS's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Nisan/2007
  Erkek
  sebebi ne olursa olsun, askerlerimiz herhangi bir yere savaş gittiler mi böyle mükemmel savaşırlar.. tüylerim diken diken oldu  gerçekten

  şartlar ne olursa olsun, serinkanlı kalmak kadar bir insana bir diğeri karşısında üstünlük sağlayan bir şey daha yoktur.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Geenmeboo
  Geenmeboo's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Nisan/2007
  Erkek
  Biz yaşamak ve özgür olmak için savaştık onlarsa sömürmek için savaştılar fark burdan kaynaklanıo bence

  NEDEN? (soru olarak)
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Chinggis
  Chinggis's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Nisan/2008
  Erkek

  ComputerWolf bunu yazdı:
  -----------------------------
  Serefli Turk askerini serefsizlerin emrine yollamak ayiptir.Kore savasina gitmenin tartisilir bir yani yoktur.Turk ordusunun ve askerininde cesaretini ve onurunuda tartismaya gerek yoktur.Kufur ve hakaretlerden kacinin.
  -----------------------------

  Kim kimi kimin emrine yollamış ? Oraya bir tugay er yollamadık sadece , başında Albayıyla bilmem nesiyle bir tugay asker yolladık . Oraya ABD'nin emrine erleri verip "alın istediğiniz gibi kullanın." da demedik . Kendi komutanlarımız (Tahsin Yazıcı ve Celal Dora) vardı , ABD ile müşterek planlanan operasyonlara ve muharebelere girdik .

  Kore Savaşı'nın tartışılır yanı yoktur , tabi muhakkak , eğer bundan eminsen hoca , tek senin dediğin doğru , o zaman sana karşıt olan her konuyu kitle , her üyeyi banla , diyecek sözüm yok . (:

   

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  İnce Memed
  ComputerWolf
  ComputerWolf's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 26/Mart/2003
  Erkek
  hangi konuyu kitleyip , kimi banlamisim ? gotunden osurarak konusma ...

  Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Chinggis
  Chinggis's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Nisan/2008
  Erkek

  Zamanında aynı mesele nazım hikmetof muhabbetinde de olduydu , gelen kalaylamış giden kalaylamış , konu kitleyip banı çakmışsın , şimdi de bunu diyorsun .

  Bir admine yakıştıramadım...

Toplam Hit: 8092 Toplam Mesaj: 59