folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet İpv6 Hizmeti Vermeye Başladı

Türknet İpv6 Hizmeti Vermeye Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Foruma üye olup bunu paylassana ne diyecek eleman.

:D

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

Foruma üye olup bunu paylassana ne diyecek eleman.

:D

forum modaratörüne sordum arkadaş görevli dedi. şuan test aşamasında olduğu için teknik desteğin bilmemesi normal dedi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O değilde Türknet eskiden Yapa hizmeti verdiği yerleri sitesinde yazardı. Şuan müşteri hizmetleri bile bu bilgiyi sizinle paylaşamam diyor. Sanırsın devlet sırrı istedik amk.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

onların ta amk delirttiler delirttii. ben böyle yauşak bir işleyiş böyle dingil bir sistem böyle b.ktan bir firmayla hiç karşılaşmadım. Etrafımda herkes bana sorar hangi internet kullanalım napalım diye. Hepsini geri farklı yerlere yönlendiricem binpişmanım artık. Bu laleler bu gidişle istediği teknoljiyi getirsin deli müşteri kayıp eder. Efsane ötesinde şikayet var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O değilde Türknet eskiden Yapa hizmeti verdiği yerleri sitesinde yazardı. Şuan müşteri hizmetleri bile bu bilgiyi sizinle paylaşamam diyor. Sanırsın devlet sırrı istedik amk.

ama oyle deme kanka lutfen sonra @panxer uzuluyor. cunku ona gore kullandigi tum firmalar on numara :D :D

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Bende Türknet kullanıyorum, şuana kadar memnunum, sadece bugün gece çalışma olacak kesinti olabilir maili geldi, şuan internettin ırzına geçilmiş durumda kesilip duruyor belirtilen saat gelmemesine rağmen.

Ipv6 da anladığım kadarıyla sabit ip adresi almak gerekiyor, bu nedenle şuan için geçiş yapmayı düşünmüyorum.

Türknet yerine bulunduğum bölgede fiber olsa direk yapıştırırdım, vdsl ile 82 mbit hız alıyorum şuan maalesef daha iyi bir fiyat performans yok benim için :) ama bulunduğu yerdeki altyapı kötü olanlara illallah ettirir, müşteri temsilcisi vs yok, en azından kızayım rahatlayayım gibi bir durum yok. 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

ama oyle deme kanka lutfen sonra @panxer uzuluyor. cunku ona gore kullandigi tum firmalar on numara :D :D

kötü olduğundada kötü diyorum o zamanda başka kullanıcılar söviyor

bu arada mkyb

yapa olup 10mbps alan yerlerde var altyapı kötü olduğu için sadece yapa önemli değil

kutu kutunun eve yakınlığı ve bölgedeki altyapı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    sansar55 bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    sansar55 bunu yazdı

tplink ce1588  Model No. TD-W9970 modem bu nerden anlariz

Root etmen gerekiyor ipv6 için

Yoh yauv.

http://prntscr.com/vmfu98

bulamadim nerde

Dediğim gibi root atılması lazım Turknetin formunda nasıl yapıldığını anlattım.

https://forum.turk.net/t/tp-link-td-w9970-modemi-ipv6-destegi-saglamak/5191

okudum ama becemem sanirim. internetsiz kalmayim diye kurcalamadim simdilik

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

O anda geçen son kullanıcıya ne fayda sağlayacak

bazı sitelerde karşılaşılan bu ip engellenmiştir gibi sıkıntıları aşacak.

bunun dışında operatör bazlı adresleme dışında ne işe yarar bilmiom son 10 yıldır ip bitecek ip bitti vs dendi 2 katı kadar cihaz internete çıktı hala da çıkıyor

2 adresimdede turknet kullanıyorum tanrıya şükür. modem destekliyormu bilmiyorum.

cgnat denen sey sayesinde sorun olmadan nette takılıyon. bu seferde port acma mevzusunda sabit ip almak zorunda kalıyon. yani bilmeden konusmamak lazim.

ip engellenmistir muhabbeti bitecek mi? dasak mi geciyonuz la? bu sefer sitenin ipv4 yaninda ipv6 adreside engellenecek. sansure aynen devam.

degisen bisi yok arkadaslar. siz vpnlerinizi hazir edin. sansure selam 31 e devam xD

Ne yapacak adamlar, koca bir subneti mi yasaklayacak; millet /64 bile veriyor serverlarda; bir script yazar adamlar sürekli v6 değiştirir; domain bazlı engelde ise ipden yayın yapar rahat eder :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Port açabilen oldu mu Turknette?

Wd-9770 te root erişimi sağladım aynı port işlemlerini root ile yaptım fakat nafile.

Modeme gelen ip ile dış ipnin eşleşmediğini ipnin havuzdan geldiğini biliyorum. Statik ip almak çözüm filan dediler ama almadan önce son bir alternatif var mı sorayım dedim.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
Toplam Hit: 12249 Toplam Mesaj: 46
türknet