folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tvs Apache Rtr 150

Tvs Apache Rtr 150

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HalfGlaze
    HalfGlaze's avatar
    Erkek

Motora yeni başlayacağım adını yeni duydum esnaf bir abiden ateş isterken youtubeda fare yiyen yılan videosu gibi bi anda muhabbet nasıl olduysa motora geldi ve bu motoru önerdi övdü de övdü. Kullanınız var mıdır? Önerir misiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TVS şuan daha yeni ve piyasada kendini çok ispatlamış bir motor değil madem 150 cc motosiklet alacaksın Honda cbf 150 ya da ybr 125 almanı tavsiye ederim en azından kalite ve kullanım yönünden kendini ispatlamış  ve bu sınıfta  en çok tercih edilen motorlardan 

bende cbf 150 var gayet memnunum tavsiye ederim

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Başlangıç için güzel motor bence ama diğerlerine de bir göz atmanı öneririm. TVS'lerde biraz titreşim hissedebilirsin.

Honda CBF 150

Yamaha YBR125

Bajaj Discover / Pulsar

AlbayHardal tarafından 22/Ağu/16 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

6 liraya ybr cbf alınmaz

6 lira ona vereceğine 2 lira daha kas pulsar 200 ns

yada kasma 150 lik pulsar al

tvs çok titrer ve çok yakar die yorumlar var nette

titreme gerçekten önemli dikkat et bu hususa

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

CBF cok yakiyo

paran yoksa ikinci el ybr125 al

paran varsa pulsar 150 ya da pulsar 200

edit: bence ybr nin sifirini almaya gerek yok, piyasada bolca ybr var bu yuzden parcasi ucuz derdinden anlayan usta bulmak kolay.

sahibindende komple motorunun 500 liraya satildigini falan gormustum

nurulmac11 tarafından 22/Ağu/16 21:13 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

CBF cok yakiyo

paran yoksa ikinci el ybr125 al

paran varsa pulsar 150 ya da pulsar 200

edit: bence ybr nin sifirini almaya gerek yok, piyasada bolca ybr var bu yuzden parcasi ucuz derdinden anlayan usta bulmak kolay.

sahibindende komple motorunun 500 liraya satildigini falan gormustum

hocam çok yakıyorsun diyorsunda 50 tl lik benzinle 330 km gittim yedeğe düşmedim Yedek için de +50 km koysak 380 400 km ediyor çok mu yakıyor şimdi bu ?

piyasadaki ybr ve cbf lerin çoğu kurye çıkması dikkatli olmak gerek

SeRDaR tarafından 22/Ağu/16 21:17 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hayatındaki motor macerası sadece 2 sefer mondial tarzı bir motora binenlerden böyle tavsiyler duymak komik :)

Böbreklerinden taş mı var ? Düşürmek kırmak mı istiyorsun ? Yolda giderken Titreşimden orgazm olup boşalmak mı istiyorsun ? Selülütlerin var da titreşimle yok etmek mi istiyorsun ? Yada yolda motorla giderken belden aşşağısının uyuşması sana keyif mi veriyor ?? 

Durma Hemen git bir tvs, pulsar, apache, kanuni tarzı bir motor al keyfini çıkar..

yamahaya sözüm yok güzel motordur ama sınıfında cbf in bir tık altındadır..

Cbf çok yakıyor diyen arkadaş sen şaşırmışsın :) Şehir içi trafiğinde 11 Kuruş yakar sürmeyi bilirsen..

abartmak istemem ama sadece 5 yılı cbf 150 olmak üzere muhtemelen senin yaşına yakın bi yıl kadar motor sürmüşlüğüm var.50 cc hondadan tutda 1000 cc süpersportlara 1300cc sınıfında lider olan hayabusa, 600cc turingler, 600 cc maxi scooterlara kadar yıllarca motor sürdüm.Cross, turing, sport turing, süpersport elimden geçmeyen makina kalmadı..( Bir çok arkadaşta bilir motorlarımı burdan )

Şu anda ne mi kullanıyorum ? CBF 150...

10 yaşındaki cbf 150 yi sıfır, pulsar, tvs, apache tarzında bir motora değişmem.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmUFxNbuUaI

bunu başka motorda yap sonra gel yanıma :)

MecaniC tarafından 22/Ağu/16 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

____Best_Defender_Mecanic____
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3d_enjoy
    3d_enjoy's avatar
    Erkek

Ybr 125 kendi sınıfının en dayanıklı uzun ömürlü basişt ve sorunsuz motorudur ama türkiyede servis agı olarak bir honda olamaz ayrıca parça fiyatıları daha yüksektir.

Cbf 150 is bu sınıfta en rahat olan motordur ama  tasarımı cok demode son yıllarda pek tercih edilmiyor

Tvs apache ise güçü ama cok titriyor bir kaç sene öncesine kadar tasarımı yüzünden baya tuttu fakat bajaj ns 150 karşısında eskısı kadar satılmıyor

özetle alacagını motoru kısa süre kullanıp büyük motora geçeceksen hangisini aldıgın pek önemi yok ama ben alırım yıllarca binerim veya uzun yol yaparım diyorsan ybr 125 en iyi secenek:)

gerçekçi ol imkansızı iste...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı

hayatındaki motor macerası sadece 2 sefer mondial tarzı bir motora binenlerden böyle tavsiyler duymak komik :)

Böbreklerinden taş mı var ? Düşürmek kırmak mı istiyorsun ? Yolda giderken Titreşimden orgazm olup boşalmak mı istiyorsun ? Selülütlerin var da titreşimle yok etmek mi istiyorsun ? Yada yolda motorla giderken belden aşşağısının uyuşması sana keyif mi veriyor ?? 

Durma Hemen git bir tvs, pulsar, apache, kanuni tarzı bir motor al keyfini çıkar..

Cbf çok yakıyor diyen arkadaş sen şaşırmışsın :) Şehir içi trafiğinde 11 Kuruş yakar sürmeyi bilirsen..

abartmak istemem ama sadece 5 yılı cbf 150 olmak üzere muhtemelen senin yaşına yakın bi yıl kadar motor sürmüşlüğüm var.50 cc hondadan tutda 1000 cc süpersportlara 1300cc sınıfında lider olan hayabusa, 600cc turingler, 600 cc maxi scooterlara kadar yıllarca motor sürdüm.Cross, turing, sport turing, süpersport elimden geçmeyen makina kalmadı..( Bir çok arkadaşta bilir motorlarımı burdan )

10 yaşındaki cbf 150 yi sıfır, pulsar, tvs, apache tarzında bir motora değişmem.

Saygılar, hürmetler sayın abicim

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı

6000 tl verip hava soğutmalı karbüratörlü motor almak Honda olsa bile mantıksız olmaz mı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

6000 tl verip hava soğutmalı karbüratörlü motor almak Honda olsa bile mantıksız olmaz mı?

Kullandığın motordan keyif alamadıktan sonra, Sürekli arıza çıkarttıkdan sonra, 15-20 km gidip oran buran uyuştukdan sonra, Enjektörlü olması 3 bujuli su soğutmalı olması  neyi değiştirir ? BEn keyif alamadıktan sonra ne yapayım ki o motoru

Ayrıca ruhsat ve plaka dahil sıfır cb150 şu anda 5600 tl...

Sıfır gibi çok temiz cbfleri 4 binlira civarında bulabilirsin..

BEğendiğin motorun pulsar olduğunu varsayıyorum. 

50 bin km deki bir pulsarı ve 50 bn km deki bir cbf 150 yi yan yana getirelim bakalım hangisi daha iyi..hangisi daha sağlam

____Best_Defender_Mecanic____
Toplam Hit: 3418 Toplam Mesaj: 33
tvs apache rtr 150