Ubuntu "" Yorum Sizin ""

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diabLe
    diabLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Türkçeyi Seçtiğinizde Çıkan Klavye Seçimleri...

diabLe....[Admin@metalheadtr.com]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu hükümetle kürtler ortamı boş buldu yeterince at oynattılar, oynatmayada devam ediyorlar. Geçen TRT'nin bir kanalı sadece kürtçemi ne yayın verecek diye birşey vardı. Bunlar hiçbirşey. Daha yeni başladılar.

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    su gösterdiklerin ve daha niceleri.... bu hükümet varken cok dogaldir.. ulusalligin kökünü kazimaya birebir sanki hersey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

O da güzel aslında.. Allah tan Kürdish diye ayrı bi başlık açmamışlarda Türkiye kürtçesi diye eklemişler..

Buna da şükür :l

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diabLe
    diabLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yani şu nasıl bi ibneliktir anlamak istemiyorum

diabLe....[Admin@metalheadtr.com]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    türkçeyi değil, türkiyeyi seçince çıkıyor.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    adalar ne yapsın ??Türkiye hükümeti kürtçeyi resmen tanıyor!!!Fakat böylesi daha iyi.Kürdistanı isteyenler bakacak her ne kadar kürtçeleri olsada Türkiye içinde olacak.Türkiye desiniz ayrı değilsiniz mesajı veriliyor yani bir anlamda..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    arkadaslar merak ettim kürtçe resmi bir dil oldu mu? biliyorsunuz bir dil resmi olabilmesi için en az 100 senelik bir eserin olması lazım. Var mı öyle bir eser?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaslar merak ettim kürtçe resmi bir dil oldu mu? biliyorsunuz bir dil resmi olabilmesi için en az 100 senelik bir eserin olması lazım. Var mı öyle bir eser?
    -----------------------------

resmi dil olabilmesi için resmen tanınması gerekiyor.Türkiye kürtçeyi medyada serbest bırakarak resmen tanımıştır.Bu yüzden evet kürtçe resmi bir dildir.. Zaten ırak şurdan burdan dolayıdünyaca resmi idi.Fakat şimdi işin ilginci ıraktakilerin kürtçesi bile yalnızca Türkiye altında gözükecek :D auzhuahah

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

ya bi git işine kardeşim ya. ubuntunun kendi kürtçe dili bile var. neden hazmedemiyorsunuz bunu?

çok zoruna gidiyorsa kullanma kardeşim. seçme alla alla 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

abi kürtçe diye bi dil var tabiiki. kürdistan falan desen neyse. İyide orda "-"(tire) işaretinden öncesi coğrafyayı(ülkeyi) sonraı dili verir. Örneğin kanadada hem fransızca hem ingilizce olunca;

Canada - English

Canada - French

gibi bişeyle karşılaşırsın. Sen konuşmazsın ben konuşmam ama bu ülkede kürtçe konuşan var mı? var! ha bu dil çalıntı olur bilmemne olur orasını bilemem ama böyle bi dil var!

hadi ordan seksi!
Toplam Hit: 10641 Toplam Mesaj: 52