folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Uçak Kazası Geçirdim

Uçak Kazası Geçirdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    ...

Saat tam 9:10 da benim yorumladığım uçak var, aynı olay. Trenin konumuna göre uçağı toplarken denk gelmiş, sen trenin sağ tarafından uçağı sağa dönerken (toplarken diyelim) görmüşsün. Tren rayları zaten 34L pistinin doğrultusunda, yani olayın akçay caddesi ile ilgisi yok, uçak 34L ye inmeye çalışmış desen daha doğru olur gibi geliyor. Flightradar kayıtları da bir terslik göstermiyor. Başka bir yerde kayıt varsa onları da inceleriz. Yanlış anlama sana yalan söylüyorsun demiyorum, zaten bu kayıtlar da seni kısmen doğruluyor fakat tren raylarının konumunu da dikkate alırsan aslında sen o anda 34L pistinin başında gibisin, yani pistle aynı doğrultudasın, 34L ye inse üstünden inecek, o derece.. pilot belki biraz toplamada sorun yaşamış olabilir, flightradarda görünmese de bilemiyoruz, muhtemelen gönderdiği sinyaller o kadar hassas değildir ama neyse ki sağ-salim inmiş.. Yine de içimde pilotun kendi limitlerini biraz zorlamış olabileceğine dair bir kuşku yok değil (pisti pas geçebilirdi), onun da gereğini THY yapar. Selametle.

34Lye yönelmiş inişe geçmiş olsa  ben uçağı  nerdeyse karşımda ve alttan görmüş olmam lazım..  ama uçağı ilkin bana göre  45 derece sağda ve benim dğrultuma  paralel alçalırken gördüm..

telefonu çıkarıyım  falan derken baktım üstüme kırmış

Bu totoş olabilir sanırım  son yaklaşmayı nerdeyse 1-1.5 milde yapmış ...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Rock güzel ilgilenmiş anlatmışsın da 

Itcelik abi de boş sallayacak ya da hit kaygısı olacak biri değildir.

geçmiş olsun abi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

5 yil önce izmirden istabula uçak ile gitmeye karar vermiştim. 

Biletimi aldim,  cam kenarına oturdum. 

Istanbul Atatürk limanına yaklasinca,  bi baktim uçak denize doğru iniyor. 

Hatta okadat indiki, açtığı tekerlekler denize degdi.  Resmen hisettim.  Sonra havalandi ortasına devam edip, limana iniş sagladik. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

insan lost gibi bişey bekliyo tabi başlığa gelmeden. 7 yıl ıssız adada hindistan cevizi yedim, sal yaptım kurtuldum falan...

neyse geçmiş olsun

imza mı gelmiş?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Abi olaya mi sasirayim yapilan arastirmalara mi guleyim. Ben 4 senelik muhendislik egitim hayatimda bu kadar detayli arastirma yapmadim keza @ozgunlu de oyledir bence :D supersiniz sizi seviyorum.

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Allah uçak kazası vermesin  dicektim ama vermiş zaten.O yüzden bişey demiyorum.

u235 tarafından 08/May/16 04:18 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Bi kaç sayfa görselli filan doküman gibi yapılıp cv ye eklenebilir 

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı

Adam trenden atlamak yerine video çekmeye çalışmışya la :)

Her geçen gün bu site kendi rekorunu kırıyor. En son bir uşak kendisine musallat olan bir kızı anlatan kızı anlatıyordu... her ay bir tane bu tarz haber geliyor. Bakalım sıradaki ne olacak.

Yav ilkin pist sandığı yola doğru iniş halndeydi sağ tarafta paralel olarak ( şöyle düşün üç tane çizgi çiz en soldaki hava alanı pisti ortada içinde bulunduğum tiren  sağda yola inişe geçmiş uçak )

.. bana bir tehdit oluşturmuyordu.. "allah kahretsin düşecek" dedim  telefonu cebimden alıyım ayarlayım derken baktım üzerimie doğru kırmış yaldır yaldır gelyor.. 

trenin içinde kilitli haldesin yapacak bir şey yok.. ömrümün son beş on saniyesi buymuş dedim kendi kendime..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam verdiğiniz sitedeki uçuş bilgileri muhtemelen uçakların önceden belirlenmiş rotalarını gösteriyordur. Hangi saatte yolun neresinde olduğunu hesaplayıp sözüm ona "gerçekçi" bir uçuş takibi yapıyordur. Havayolu trafiğinin yoğunluğundan gerçekleşen pas geçme olayları olsun, ufak tefek hava olayları nedeniyle anlık küçük rota dışı aktiviteler olsun, bunların o siteden görülebileceğini sanmıyorum.

Benim takıldığım bir başka nokta var. O da bu Adnan Menderes Havalimanı'nın pist yönünü ne diye saçma sapan bir doğrultuyu gösterecek şekilde yapmışlar? Havaalanına en yakın ilçe Gaziemir'de tek uçak sesi yok, ama onun dışında Konak, Karabağlar ve Buca üzerinden geçen uçakların sesinden illallah edersiniz :) Hem havayolu pisti istikameti saçma sapan verimsiz bir yöne doğru yapılmış hem de uçakları şehrin en kalabalık ilçe ve semtlerinin üzerinden geçirerek zaten var olan gürültü kirliliğine ilave yapıyorlar. Hiçbir işimiz tam olmayacak mı bizim :P

edit: imla...

RaNGeR tarafından 08/May/16 14:29 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam verdiğiniz sitedeki uçuş bilgileri muhtemelen uçakların önceden belirlenmiş rotalarını gösteriyordur. Hangi saatte yolun neresinde olduğunu hesaplayıp sözüm ona "gerçekçi" bir uçuş takibi yapıyordur. Havayolu trafiğinin yoğunluğundan gerçekleşen pas geçme olayları olsun, ufak tefek hava olayları nedeniyle anlık küçük rota dışı aktiviteler olsun, bunların o siteden görülebileceğini sanmıyorum.

Benim takıldığım bir başka nokta var. O da bu Adnan Menderes Havalimanı'nın pist yönünü ne diye saçma sapan bir doğrultuyu gösterecek şekilde yapmışlar? Havaalanına en yakın ilçe Gaziemir'de tek uçak sesi yok, ama onun dışında Konak, Karabağlar ve Buca üzerinden geçen uçakların sesinden illallah edersiniz :) Hem havayolu pisti istikameti saçma sapan verimsiz bir yöne doğru yapılmış hem de uçakları şehrin en kalabalık ilçe ve semtlerinin üzerinden geçirerek zaten var olan gürültü kirliliğine ilave yapıyorlar. Hiçbir işimiz tam olmayacak mı bizim :P

edit: imla...

hocam veriler anlık bi gps gibi düşün askeri olmayan uçaklar dısında her uçak açmak zorunda diye biliyorum bide devlete ait uçaklar haric tc-ana gibi mesela ama flightradardan uçağın o anki yüksekliği hızı saatte ne kadar alçaldığı veye yükseldiği konumu gideceği rotası ve gittiği rotası görülebiliyor anlık olarak.. pistlerle alakalı olarak kuşların göç yolları bulutların ve rüzgarın ve konumuna göre seçiliyo hatta o günki hava durumuna göre pistin yönü değiştirilebiliyo.. 

cccyyyzzz