folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uğur Dündar İsyanlarda :|

Uğur Dündar İsyanlarda :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

underzero bunu yazdı:
    -----------------------------
    underzero bunu yazdı:

@student

adam cikip ergenekon iddanamesinde benim aile namus konularim ne diye geciyor, bu savcilar bunu okumuyormu ne alaka benim aile iliskilerim le ergenekon diyor.

adamin anlattigi bu, 

adam aydin dogan veya dogan medyasinin in yaptiklarini saklayacak olsa 1. ergenekon iddanamesinde de onlarca defa bu isimler medya isimleri geciyor 

o zaman cikip korumaya calisirdi.

camur atacak kirletecek baska insan bulamadilar bi ugur dundar kalmisti.

savcilara neden yuzlerce binlerce yolsuzlugu arastirilmasi icin talimat verilmiyor verilemiyor ?

en basiti deniz fener icin neden Turkiye de bir sorusturma acilamadi ?

yillardir taniyorsunuz bi tane yalan haberini duydunuzmu ugur dundarin ? insanlara camur atiliyor ve siz cikip camur atanlari koruyorsunuz

helal olsun

student bak siyah yazili yerlerde yazdim. eger senin dusuncede hakeret etmis olsaydi ugur dundar, 1. ergenekon iddanamesinde dogan medya ya yonelik daha nice yazilarin oldugunu gorebilirsin. hatta daha agir ithamlar.

adam cikip o zaman boyle bir cikis yapardi diyorum.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

Bildiğim tek şey uğur dündarın 40 senelik gazeteci olduğu ve adam gibi adam olduğudur. Nerde yolsuzluk haksızlık varsa peşine düşen saygıdeğer ve sayılı gazetecilerimizdendir. Gazeteciliğin duayenidir.

Uğur Dündar canlı yayında isyan etti. Peki siz olsaydınız herkesin bacısı veya annesi var.  Siz ne yapardınız ? 

Bütün Türkiye'nin okuduğu iddianamede adamın karısının brezilyaya gitsede gitmesede , namussuzluk yapsada yapmasada isminin geçmesi ne alakadır ? Ergenekon davasını Uğur Dündar'ın karısımı çözücek ? Kaldı ki  işlerine gelmeyen davaların peşine düşmezler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

underzero

zaten inceden inceden inceye ergenekon fiyaskodur carttir curttur diyerekk halkin beynine işlemeye calişmiyorlarmi .. sen kara dayinin olay kasetlerini a. doğanın haber kanalinda yayinladiğini gördünmü ? hep böyle şeylerin üzerini kapatiyorlar, geçiştiriyorlar. bunlarin üzerini kapatanlarda ben elbette bir ibnelik ararim..

benim bir suçum yada çıkarım olmadan neden gerçekleri halktan saklayayim ki ?

adalet herşeyin üzerindedir. italyada adamlar cumhurbaşkanini yargılıyor. biz burada 2 - 3  gazeteciyi yargılarken ortaliği ayağa kaldiriyorlar.. böyle yarginin üstüğünü savunamayiz. yargi ikili çalişmaz yargı yargilar suçluysa cezasini verir. suçsuzsa zaten korkmanin alemi yok selbest bırakır..

en başta savcinin yetkileri kısılsın kampanyasina katillanlarida toplamak lazım..

memleketi atatürk resiminin arkasina saklanip ne bok yedikleri belli olmayan, resimin arkasina ne yapıyorlar diye şöyle göz ucuyla bakildiğinda ortaliği ayağa kaldiran yaylim ateşine tutan aydinlardan arindirmak lazım..

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    Seastar bunu yazdı:

Bildiğim tek şey uğur dündarın 40 senelik gazeteci olduğu ve adam gibi adam olduğudur. Nerde yolsuzluk haksızlık varsa peşine düşen saygıdeğer ve sayılı gazetecilerimizdendir. Gazeteciliğin duayenidir.

Uğur Dündar canlı yayında isyan etti. Peki siz olsaydınız herkesin bacısı veya annesi var.  Siz ne yapardınız ? 

Bütün Türkiye'nin okuduğu iddianamede adamın karısının brezilyaya gitsede gitmesede , namussuzluk yapsada yapmasada isminin geçmesi ne alakadır ? Ergenekon davasını Uğur Dündar'ın karısımı çözücek ? Kaldı ki  işlerine gelmeyen davaların peşine düşmezler.

böyle bir suç örgütüyle en ufak bağlantisi olan insanlari elbette sorgulayacaksin, bu illaki senin suç olduğun anlamina gelmez. benim ergenekonla hiçbir bağlantim yok diyorsun ama ergenekon üyeleri senin ismini zikrediyor ? demekki bilerek yada bilmeyerek bir bağlantin olmuş ki bu adamlar senin adini zikrediyor.. bunun araştirilmasin diye neden kasiyorsun ?

Peki siz olsaydınız herkesin bacısı veya annesi var.  Siz ne yapardınız ? halkin böyle düşüneceği için olayi namus meselesine dönüştürüyor olmasin ? m. ali birand in karisinin nereye gittiği yaziyormu ?  yada ali kırca yada nihat genç ?  

evet uğur dündarin gazateciliğine diyecek birşeyimiz yok. fırıncılarin kabusu kendisi. ama bu onun kötü birşey yapmamasi için garantimi ? ki orduda senelerce hizmet vermiş insanlar bu örgütü kurabiliyorlarsa ?

ima ettiğin davada görülecek meraklanmaşu çeviriler bi olsun hele..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı:
    Seastar bunu yazdı:

böyle bir suç örgütüyle en ufak bağlantisi olan insanlari elbette sorgulayacaksin, bu illaki senin suç olduğun anlamina gelmez. benim ergenekonla hiçbir bağlantim yok diyorsun ama ergenekon üyeleri senin ismini zikrediyor ? demekki bilerek yada bilmeyerek bir bağlantin olmuş ki bu adamlar senin adini zikrediyor.. bunun araştirilmasin diye neden kasiyorsun ?

Peki siz olsaydınız herkesin bacısı veya annesi var.  Siz ne yapardınız ? halkin böyle düşüneceği için olayi namus meselesine dönüştürüyor olmasin ? m. ali birand in karisinin nereye gittiği yaziyormu ?  yada ali kırca yada nihat genç ?  

evet uğur dündarin gazateciliğine diyecek birşeyimiz yok. fırıncılarin kabusu kendisi. ama bu onun kötü birşey yapmamasi için garantimi ? ki orduda senelerce hizmet vermiş insanlar bu örgütü kurabiliyorlarsa ?

ima ettiğin davada görülecek meraklanmaşu çeviriler bi olsun hele..

Tabiiki herkesi sorgulayacaksın. Fakat sorgulamanında bir adabı şerefi olmalı. Uğur Dündar'mı kurdu ergenekonu. İddianamede karısı yazmasa dava çözülmeyecekmi. Açıkçası Söylediklerinden hiç bişey anlayamadım. Eğer Uğur Dündar'ın ergenekonla bağlantısı olmadıysa ben ona gazeteci demem zaten. Tabiiki bağlantısı olcak ama örgüt kurup silahlı eylemler için değil. Araştırmacı gazeteceliğinin gereğini yaparak bağlantı kurucak .Birandla Kırcayla arasındaki farkı umarım böyle anlayabilmişsindir.

Uğur Dündar infaz edilmeyecekmiydi zamanında ?  Neden peki sence?  İftiramı atmıştı mafyalara çetelere, yada karıları hakkında yazılarmı yazdı . Biraz geniş düşünün.  Unutmayalımki Meyve veren ağaç taşlanır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek
    uğur dündar'ın halkın nezdinde güvenilirliğini düşürmek için çamur at izi kalsın politikası ergenekon dizisinin ikinci bölümü iyi seyirler..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

örgüt kurmak illaki silahli eylem yapmak değildir. peki sana göre sorgulamanin adabi ne ? "bir terörist senin ismini zikrediyorsa senin adin elbette bir iddanamede yer alir"

Eğer Uğur Dündar'ın ergenekonla bağlantısı olmadıysa ben ona gazeteci demem zaten. medemki bir bağlantisi olmasi normaL o zaman sorgulanmasida normal olur. böyle yaygara yapmanin ne anlami war ? keza her sorgulanan suçlu değildir. "millete cambaza bak cambaza" oyunu oynatmanin ne alemi var ?

attack bunu yazdi

---------- 

uğur dündar'ın halkın nezdinde güvenilirliğini düşürmek için çamur at izi kalsın politikası ergenekon dizisinin ikinci bölümü iyi seyirler..

-------

devlet neden böyle bir amaç içinde olsunki ?

-----

Seastar bunu yazdi

-----

Unutmayalımki Meyve veren ağaç taşlanır.

-----

sen böyle bir çözümleme yapabiliyorsan bende karşı zıtlıkta, buradaki taşlamalarin iktidarin verdiği meyveler yüzünden olduğunu söyleyebilirim..

evet lütfen biraz daha geniş düşünelim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

http://video.google.com/videoplay?docid=-2115821905923172979&ei=nIXLSafLL9SI-Aa_283MBw&q=ergenekon+can+d%C3%BCndar

doğu perincekte engin bilgilerini paylaşiyor..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

ergenekonla bağlantısı olan(eğer varsa) Uğur Dündardır. Karısı değildir. Kaldı ki karısının brezilyaya gitmesiyle ergenekonun ne alakası var ?

devlet neden bok at izi kalır peşinde olur biliyormusun. Kendilerinin tabiriyle yandaş medyaya zarar vermek istediğinden olabilir .Sadece iktidar gücüyle bu iş olmayacağından medyanın (doğrucu) elini kolunu kırmak istediğindendir.

Nasıl bir çözümleme yapıyorsun sen ? 

sen böyle bir çözümleme yapabiliyorsan bende karşı zıtlıkta, buradaki taşlamalarin iktidarin verdiği meyveler yüzünden olduğunu söyleyebilirim.. 

bu mudur ? taşlamayı kim yapıyor ? yazdıklarını okuyup anlayıp yazsan gerçekten seninle bıkmadan usanmadan tartışırdım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    brezilyaya gidince noluyo bi anlasam :|
Toplam Hit: 8086 Toplam Mesaj: 70