folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Diger ulkelere benzememizin sebebi "suan ki" sisteme borclu olmamiz degildir. Iste Mustafa Kemal Atatürk adli Lider"e sahip olmus olmamizdandir

http://www.tahribat.com/Forum-Visionary-Sifatiyla-20-Nci-Yyin-En-Buyuk-Devlet-Adami-Mustafa-Kemal-Ataturk-194722/

Florenzi tarafından 27/Haz/14 13:25 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cübbelinin videosunu izlemiştim bi kaç gün önce, güzel söylüyor ama bir faydası yok.. ben genel olarak islam birliklerinin, örgütlerinin kınamasını beklerdim.. keza aynı şey boko haram denilen örgüt de yapıyor.. müslümanlar bunları kendi içlerinden ayıklamadıkları sürece, bu suç müslümanların boynunda kalacak.. çoğu dışardan destekli elbette, ama sen adam gibi bir sistem kurarsan bunların kökükünü kurutursun..

avrupada yaşam daha farklı, yani zorluklar gördüm elbette ama müslüman ülkelerde olanlar kadar değil.. burada bir müslüman dilediği gibi gezebiliyorken, sözde bir müslüman ülkeye istediğin kılık kıyafetle giremezsin.. mısırda kadın sarışın diye bir sürü erkek tacizde bulundu (tabi o kadın bilerek böyle bir şey yapıyor).. biz maalesef gerçek müslümanlar değiliz. Allah ın indirdiği din ile hareket etmiyoruz. hurafeciler dolup taşıyor... 

bir arkadaş demiş kötünün iyisiyiz diye. ben aslında böyle demek istemedim. günümüzdeki müslüman ülkeler arasında en iyisi biziz demek istedim. elbette neden avrupadaki gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmayalım? ama sistem cübbeli gibi geri kafalıların eline geçerse, nefes bile alamazsınız. adam diyor "nasa aptal, o kadar para harcıyor big bangi araştıyor, gel ben sana söyleyeyim her şeyi Allah yarattı,o paraları bana ver.. " bu kafadaki adamdan idareci olunur mu ya.. ama gavur diyip aşağıladıkları adamların her şeyinden yararlanıyor.. facebook takipçisini arttırın diyor :) 

bize üreten insanlar lazım, bugün tanınmış müslümanların nerdeyse hepsi yurtdışına giderek başarı elde etmiştir. çünkü diğer ülkelerde böyle bir şans vermezler sana. en basitinden benim başıma geldi böyle bir şey. bu sebeple gittim ben de... bu zihniyet ile hiç bir yere gidilmez.. Böyle insanlardan Allah a sığınırım.. Ama gidişat çok kötü.. Adamlar avrupayı bile mahvediyor. Nerde pis iş varsa, genellemek yapmak istemem ama hep türkler, araplar ve afrikalılar çıkıyor.. çoğunluğu cahil cühela insanlar... ondan sonra avrupada faşizm var.. haklı tabii.. sen orada kendi ülken gibi ülke kurmaya çalış, tüm pislikleri yap onlar da sessiz mi kalacaksın.. avrupa ve amerikada bir sürü müslüman olmasının sebebi hep kendi ülkesinde olmayan destekler, olmayan baskılar.. o ülkeler rahat olsaydı kimse göç etmezdi.. bugün kaç tane avrupalı müslüman ülkelerinde okumaya gidiyor canla başla? ama müslüman ülkelerinden yığınla öğrenci avrupa-amerika ya kapat atabilmek için yırtınıyor.. burada bile bir sürü örneğini görüyoruz.. en basitinden biri de ben.. ne eğitimi eğitim, ne işleri iş, ne hayatları hayat.. 

http://www.tknlj.com/biz-bilisim-ulkesi-filan-degiliz/

güzel bir yazı.. :) 

unbalanced tarafından 27/Haz/14 13:27 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

dostum iyi güzel diyorsun da, siyasi ideolojiler belli kesimin kendi menfaatleri doğrultusunda her an değişebilecek bi sistem. mesala günümüz hükümeti, ziklerine göre yasalar falan. 

din öyle bi olgu değil. din'deki hükümleri değiştiremezsin, o nedenle din ile ülke yönetilmez. din ve devlet yan yana olmaz. zaten kendi dininin kurallarını yaşaman hiçbir zaman devletin siyasetine zarar vermez. 

Daniel-Koo tarafından 27/Haz/14 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

dostum iyi güzel diyorsun da, siyasi ideolojiler belli kesimin kendi menfaatleri doğrultusunda her an değişebilecek bi sistem. mesala günümüz hükümeti, ziklerine göre yasalar falan. 

din öyle bi olgu değil. din'deki hükümleri değiştiremezsin, o nedenle din ile ülke yönetilmez. din ve devlet yan yana olmaz. 

açıklama yapacaktım da vazgeçtim. en iyisi Allah ın sözü yeterli

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir." (Maide: 44)

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir." (Maide: 45)

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir." (Maide: 47)

burada görülüyor ki, Allah ın indirdikleri yani kutsal kitap ile hükmedilmelidir. En basitinden mecelle yi araştır. islam hukuku ile yapılmış bir anayasa. ayrıca selçuklulara bak, osmanlılara bak bunlar neyle yönetildi..

daha detaylı olarak

48. (Ey Muhammed!) Sana da o Kitab'ı (Kur'an'ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık Allah'ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir. 

49. Aralarında, Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah'ın sana indirdiğinin bir kısmından (Kur'an'ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu muhakkak ki yoldan çıkmışlardır. 

50. Onlar hâlâ cahiliye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Kesin olarak inanacak bir toplum için, kimin hükmü Allah'ınkinden daha güzeldir? 

bu sebeple, kendine müslümanım diyen biri, kur'an ı kabul eden biri için değişmez bir gerçeklik bu. ancak şuanki insanlarla, bu sistem uygulanmaz.. azcık gücü eline geçiren insanların neler yaptığını görüyoruz. o sebeple diyorum ki bu sistemin kıymetini bilin

unbalanced tarafından 27/Haz/14 13:38 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

din öyle bi olgu değil. din'deki hükümleri değiştiremezsin, o nedenle din ile ülke yönetilmez. din ve devlet yan yana olmaz. 

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir." (Maide: 44)

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir." (Maide: 45)

"Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir." (Maide: 47)

burada görülüyor ki, Allah ın indirdikleri yani kutsal kitap ile hükmedilmelidir. En basitinden mecelle yi araştır. islam hukuku ile yapılmış bir anayasa. ayrıca selçuklulara bak, osmanlılara bak bunlar neyle yönetildi..

Bana ayetleri atmana gerek yok, biliyorum. 

Sen ne demek istediğimi anlamadın hocam. İslam'ı, al sen kardeşim İslam ile yönet diyeceğin hiçbir kimse yok. Osmanlı çok ayrı konu zaten. Devletin başına gelecek her kişi kendi menfaatleri ya da çevresinin menfaati için devamlı değişiklik kılacaktır. 

Ayrıca madem ayet veriyorsun, ben de sana ayet vereyim: 

"Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınzıdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Allah, adaleti ayakta tutanları sever." Mümtehine, 8. 

"Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündeki insanların hepsi toptan iman ederdi. Hal böyle iken, mümin olmaları için insanları sen mi zorlayacaksın!" Yunus, 99. 

İlk ayetten ne anlarsın. İkinci ayetten ne anlarsın. Her ülke İslam ile yönetilecek diye bir kesim hüküm yoktur İslam açısından. Önemli nokta sana Kur'an'ın bildirdiği ile "düzgün ve doğru insan" olabilmek. Gerisi sıkıntı değil.

İslam ile yönetmeye kalkarsan Yunus, 99'a aykırı hareket yapmış olacaksın. İnsanları "din'e zorlamak" gibi bir mevzuu çıkar ortaya. Umarım anlatabilmişimdir kendimi. Hatam varsa dinlerim. 

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı

Diger ulkelere benzememizin sebebi "suan ki" sisteme borclu olmamiz degildir. Iste Mustafa Kemal Atatürk adli Lider"e sahip olmus olmamizdandir

http://www.tahribat.com/Forum-Visionary-Sifatiyla-20-Nci-Yyin-En-Buyuk-Devlet-Adami-Mustafa-Kemal-Ataturk-194722/

hocam bu konuya girersek çıkamaz o yüzden şahıslara indirgemedim konuyu.. sistem dediğimi zaten az çok insanlar anlıyor..

son verdiğin linke gelince.. daha önce konusunu gördüm ama ben de sana tüm tarih boyunca en etkili 100 kişinin başında kim varmış bak bakalım..

http://web.hallym.ac.kr/~physics/course/a2u/evolution/img/toptenlistweb.pdf

evde kardeşine bile söz geçiremeyen biri Muhammed peygamber'i küçümsüyor, ama onun ilk tebliğ ettiği din şuan milyarlarca insanı kontrol ediyor.. büyüklük böyle bir şey..

not: Mustafa Kemal Atatürk, ilk 100 de değil bu listede ama en altta mansiyon bölümüne Kemal Ataturk adıyla koymuşlar güzel bir şey.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

daha detaylı olarak

48. (Ey Muhammed!) Sana da o Kitab'ı (Kur'an'ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık Allah'ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir. 

49. Aralarında, Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah'ın sana indirdiğinin bir kısmından (Kur'an'ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu muhakkak ki yoldan çıkmışlardır. 

50. Onlar hâlâ cahiliye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Kesin olarak inanacak bir toplum için, kimin hükmü Allah'ınkinden daha güzeldir? 

bu sebeple, kendine müslümanım diyen biri, kur'an ı kabul eden biri için değişmez bir gerçeklik bu. ancak şuanki insanlarla, bu sistem uygulanmaz.. azcık gücü eline geçiren insanların neler yaptığını görüyoruz. o sebeple diyorum ki bu sistemin kıymetini bilin

Selçuklu, Osmanlı islam ile mi yönetildi? 

Halkı reaya (koyun) sıfatı veren kendilerinin peygamberin devamı görüp siyasete böylece hükmeden, ben tanrının yeryüzündeki gölgesindeyim diyen hükümdarlara sahip, kafasına göre uyduruk mezheplere göre fetva veren şeyhülislamlarla dolu bir imparatorluk mu islam devletiydi? 

osmanlıyla islamı bağdaştıracaksan osmanlı diğer islam devletlerine göre islam hukukuna adalet düzenine daha çok bağlıydı tek farkı bu.

Yoksa emevilerle abbasilerle dine olan mesafesi konusunda hiç bi farkı yok.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

Bana ayetleri atmana gerek yok, biliyorum. 

Sen ne demek istediğimi anlamadın hocam. İslam'ı, al sen kardeşim İslam ile yönet diyeceğin hiçbir kimse yok. Osmanlı çok ayrı konu zaten. Devletin başına gelecek her kişi kendi menfaatleri ya da çevresinin menfaati için devamlı değişiklik kılacaktır. 

Ayrıca madem ayet veriyorsun, ben de sana ayet vereyim: 

"Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınzıdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Allah, adaleti ayakta tutanları sever." Mümtehine, 8. 

"Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündeki insanların hepsi toptan iman ederdi. Hal böyle iken, mümin olmaları için insanları sen mi zorlayacaksın!" Yunus, 99. 

İlk ayetten ne anlarsın. İkinci ayetten ne anlarsın. Her ülke İslam ile yönetilecek diye bir kesim hüküm yoktur İslam açısından. Önemli nokta sana Kur'an'ın bildirdiği ile "düzgün ve doğru insan" olabilmek. Gerisi sıkıntı değil.

İslam ile yönetmeye kalkarsan Yunus, 99'a aykırı hareket yapmış olacaksın. İnsanları "din'e zorlamak" gibi bir mevzuu çıkar ortaya. Umarım anlatabilmişimdir kendimi. Hatam varsa dinlerim. 

güzel noktaya parmak bastın hocam. sana katılıyorum. la ikrahe fiddin, dinde zorlama yoktur. Bu sebeple osmanlı devletinde gayri müslimlere kendi kanunları tatbik edilirdi. yani bir müslüman içki içerse ceza alır ama müslüman olmayan biri içerse bu onun için suç değilse bir şey olmaz. o adamlar osmanlı zamanında fransız elçiliklerinde kurulan mahkemelerde yargılanırdı. dikkatini çekerim islam kanunlarıyla değil. çünkü adam müslüman değil.. senin ne hakkın var müslüman kanununu adama tatbik etmeye? işte böyle bir din, bir sistem.. osmanlı çok hukuklu devlet diye geçer, sebebi de insanlara bu denli özgürlük vermesidir.

bugün o gavur dediğimiz ingilizler, ingilterede şeriat mahkemelerine izin vermiş ve müslümanların kendilerini ilgilendiren konuları bu mahkemelerde çözmelerinin yolunu açmıştır..

http://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_Arbitration_Tribunal

kısmi de olsa 20 yıl önce atılmış bir adım.... osmanlı da bunun kat kat üstünü vardı.. o yüzden mecelle, islam kanunlarından yapılmıştır ama bu müslüman olmayana tatbik edilmez. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı

Kumanaga tarafından 27/Haz/14 13:55 tarihinde düzenlenmiştir

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Selçuklu, Osmanlı islam ile mi yönetildi? 

Halkı reaya (koyun) sıfatı veren kendilerinin peygamberin devamı görüp siyasete böylece hükmeden, ben tanrının yeryüzündeki gölgesindeyim diyen hükümdarlara sahip, kafasına göre uyduruk mezheplere göre fetva veren şeyhülislamlarla dolu bir imparatorluk mu islam devletiydi? 

osmanlıyla islamı bağdaştıracaksan osmanlı diğer islam devletlerine göre islam hukukuna adalet düzenine daha çok bağlıydı tek farkı bu.

Yoksa emevilerle abbasilerle dine olan mesafesi konusunda hiç bi farkı yok.

çok edip yüksel izleme hocama :) osmanlının bu kadar güçlü olmasının arkasında yatan bir neden de hilafet dir. o bölgelerde kan akmıyordu şimdiki gibi.. bu sebeple bir yahudi makale yazıyor ey osmanlı geri dön diye..

http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Shamir

çünkü şimdi ortadoğu denilen (amerikaya göre öyle), bölgede sürekli savaş kan gözyaşı.. 

maalesef bu sistem bir çok kelimenin anlamını tahrif ediyor. mesela padişahlar teba diye zikreder, teba nın karşılığı cumhurdur yani halk. ama maalesef art niyetli olarak bu kelimeyi kul diye çeviriyorlar. halbuki kul, abd demektir. öyle fragmanda mı ne denk gelmişti, muhteşem yüzyılda, -sözde padişah diyor ki kullarıma söyle ... 

hocam bu ülkenin tarihinin üstünden silindir ile geçtiler.. o yüzden osmanlıyı cani, vahşi şöyle böyle olduğunu iddia etmende bir sakınca görmem.. 

Toplam Hit: 7867 Toplam Mesaj: 80