folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

Ülkenizin Ve Sisteminizin Kıymetini Bilin..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Türkiyedeki sistemi övüyosun. Kaç ülke gezdin ? Kaç kere ülke dışına çıktında türkiyeyi övüyosun anlamış deyilim. 

Hiç kusura bakma ama türkiyeyi ırakla, afkanistanla karşılaştırıp sistemin kıymetini bilin diyosan benim gözümde cahilden hiçbi farkın yok.

En basitinden. Türkiyede bir genç kız saat 10'dan 11den sonra dışarıya korkmadan çıkabilirmi ? Çıkamaz neden ? Şu sistemin yüzünden tüm toplum olarak psikolojisi bozulmuş durumda. Yan baktın diye bıçağı saplayıp seni öldürebilecek binlerce piskopat var dışarıda. 

Öyle bir başbakanımız varki. Şu ülkede 10 senedir olaysız birgün geçmez. Bir kere çıkıp özür dilediğini görmedim duymadım.

Öyle insanlar yönetiyorki bu ülkeyi, destekcisi olmadığın zaman çapulcu, yalancı, ateist sıfatını yapıştırıyor ülkenin başbakanı.

Soma faciasından hemen sonra baş sağlığına gidip vatandaşı şamarlayan bir başbakan.

Baştakiler ne yaparsa yapsın. Sorgusuz sualsiz oyunu verecek insanlara sahip bu ülke.

Aşşağıdaki resime bak

http://haberkibris.com/staticimages/asil-meslegine-inanamayacaksiniz-uruguay-jose-mujica-1330236.jpg

Yukardaki adamın kim olduğunu biliyomusun ? Muhtemelen bilmiyosun

Yukarda gördüğün adamın ismi jose mujica uruguayın cumhurbaşkanı.

Tüm mal varlığı resimde gördüğün araba. 

Aylık maaşı 12bin dolar. Adam 1.5 bin doları kendine ayırıp kalanını bağışlıyor.

Cumhurbaşkanlığı için yapılmış lüx evde yaşamıyor.

Derme çatma bir köy evinde yaşıyor. Ve uruguay dünyada en yaşanılabir 10 ülke içersinde.

İnsanlar çalıştığının karşılığını alıyor. İnsana insan muamelesi yapılıyor.

Ve sen bana hala sistemin kıymetini bil dersen. Bi siktir git derim usta. Bsg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

2014 olmuş hala dinle yönetilme konusunda insanların kafasında soru işaretleri var!

Alooo ses geliyor mu ses, 21.Yüzyıldayız, avrupa dinle yönetildiği zamanlara KARANLIK ÇAĞ diyor, 

Değişmeyen bir kitapla değişen bir dünyaya hükmedemezsin, her kafadan ayrı ses çıkar, çıkıyor da zaten, 1000 tane islam var dünyada farklı farklı, bir de hristiyanları eleştirirler, neymiş 1000 tane kitapları varmış, hayır senin bir tane var da ne oluyor, namaz kılma konusunda bile hemfikir değilisiniz, üstüne devlet yöneteceklermiş bak sen hele yar yar....

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Türkiyedeki sistemi övüyosun. Kaç ülke gezdin ? Kaç kere ülke dışına çıktında türkiyeyi övüyosun anlamış deyilim. 

Hiç kusura bakma ama türkiyeyi ırakla, afkanistanla karşılaştırıp sistemin kıymetini bilin diyosan benim gözümde cahilden hiçbi farkın yok.

En basitinden. Türkiyede bir genç kız saat 10'dan 11den sonra dışarıya korkmadan çıkabilirmi ? Çıkamaz neden ? Şu sistemin yüzünden tüm toplum olarak psikolojisi bozulmuş durumda. Yan baktın diye bıçağı saplayıp seni öldürebilecek binlerce piskopat var dışarıda. 

Öyle bir başbakanımız varki. Şu ülkede 10 senedir olaysız birgün geçmez. Bir kere çıkıp özür dilediğini görmedim duymadım.

Öyle insanlar yönetiyorki bu ülkeyi, destekcisi olmadığın zaman çapulcu, yalancı, ateist sıfatını yapıştırıyor ülkenin başbakanı.

Soma faciasından hemen sonra baş sağlığına gidip vatandaşı şamarlayan bir başbakan.

Baştakiler ne yaparsa yapsın. Sorgusuz sualsiz oyunu verecek insanlara sahip bu ülke.

Aşşağıdaki resime bak

http://haberkibris.com/staticimages/asil-meslegine-inanamayacaksiniz-uruguay-jose-mujica-1330236.jpg

Yukardaki adamın kim olduğunu biliyomusun ? Muhtemelen bilmiyosun

Yukarda gördüğün adamın ismi jose mujica uruguayın cumhurbaşkanı.

Tüm mal varlığı resimde gördüğün araba. 

Aylık maaşı 12bin dolar. Adam 1.5 bin doları kendine ayırıp kalanını bağışlıyor.

Cumhurbaşkanlığı için yapılmış lüx evde yaşamıyor.

Derme çatma bir köy evinde yaşıyor. Ve uruguay dünyada en yaşanılabir 10 ülke içersinde.

İnsanlar çalıştığının karşılığını alıyor. İnsana insan muamelesi yapılıyor.

Ve sen bana hala sistemin kıymetini bil dersen. Bi siktir git derim usta. Bsg

buda bütün suudi arabistandaki açları doyurabilecek malvarlığı olan oğullarının emlak şirketleri olan (25 çocuk) abdullah bin abdülaziz el-suud klasik bir sevimli müslüman ,olsun onun imanı yeter.

Converse giyen uzaylı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

2014 olmuş hala dinle yönetilme konusunda insanların kafasında soru işaretleri var!

Alooo ses geliyor mu ses, 21.Yüzyıldayız, avrupa dinle yönetildiği zamanlara KARANLIK ÇAĞ diyor, 

Değişmeyen bir kitapla değişen bir dünyaya hükmedemezsin, her kafadan ayrı ses çıkar, çıkıyor da zaten, 1000 tane islam var dünyada farklı farklı, bir de hristiyanları eleştirirler, neymiş 1000 tane kitapları varmış, hayır senin bir tane var da ne oluyor, namaz kılma konusunda bile hemfikir değilisiniz, üstüne devlet yöneteceklermiş bak sen hele yar yar....

bugünkü modern yasalarin temelindede dini yasalar vardir.

avrupanin yönetildiği din insanlari cadi diye yakan dindidi yani papanin diniydi.
     karanlık çağ demeleri normal

bizim dinimizle yönetilen osmanli dönemi altin çağdı. onu ne yapacaksin ?

In every job there is a no
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı

avrupanin yönetildiği din insanlari cadi diye yakan dindidi yani papanin diniydi.

Tabi canım galileo dünya düz dediği zaman adamı darağacına götürenler de zaten şamanistlerdi, yoksa papalık hep bilimin arkasında durdu destekledi değil mi? 

Osmanlı zamanında güç askeriyedeydi, atı yayı topu iyi kullanan ordusu sayesinde devrin altın çağını yaşadı, ancak devir bilim-sanat-ekonomi devrine geçtiğinde, biz hala askeriyede reform yapma peşindeydik, bilindiği üzere osmanlıda ilk reformlar askeri alanda yapılmıştır, yani o zamanın altın çağı o diye oturup ona öykünürsen adama gülerler,

Tarih öncesi devirlerde de götünü cilalı taşla silip çizdirmeyen adam altın çağı yaşıyordu oturup ona öykünüyor musun?

Edit; Papalığı pagan diye okumuşum kusura bakma... 

glaurung tarafından 28/Haz/14 02:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

DEEP NOTE

unbalanced      in mesajı ;

Günlük mesaj atma hakkı bitmiş konuya, bana mesaj attı şu mesajı iletiyor size ;

@converse, resim benim de hoşuma gitmedi ama oradaki ayetlerin toplu oluşu sebebiyle ekledim.. ayrıca yazmam demişsin ama yine yazmışsın.. bari anlamlı bir şeyler daha ekleseydin.

@manhyak, hocam ben muhtemelen senden çok şey gördüm yaşadım muhtemelen.. o yüzden öncelikle kiminle konuştuğunu bilerek yaz, bilmiyorsan da öyle ön yargıyla hareket ederek yazma..açtığım konu seni çok rahatsız etmişe benziyor anlaşılan.. ama anlamadığını düşünüyorum. çünkü benim türkiye karşılaştırmam müslüman ülkelerle.. avrupa ile ya da başka bir ülke ile alakası yok. o sebeple müslüman ülkeler arasındaki en iyi ülke olarak türkiye yi görüyorum.. verdiğin örneğe gelirsek.. acayip ön yargılısın.. muhtemelen bilmediğin adam dediğini maalesef biliyorum.. hem de sana güzel bir örnekle açıklayayım..bak habere.

http://olay.com.tr/haber/dunya-65417/cumhurbaskani--hastanede-sira-bekledi--196412.html#.U63z7pR_uZ0

bi de şimdi bak

http://sozcu.com.tr/2014/dunya/uruguay-devlet-baskani-hastanede-boyle-sira-bekledi-541855/

:) her şey görüldüğü ya da gösterildiği gibi olmayabilir..1500 dolar maaşla geçiniyormuş halka bağışlyormuş v.s. böyle bir şey yapıyorsa tebrik ederim. ama anlamadığım olayı kendi başbakanımıza yada cumhurbaşbakanımızanasıl getirdin? benim onları savunduğumu nerden çıkardın? ülke ve sistemden kastım aslında şuanki laik rejimdi.. bunun akp ile şunla bunla ilgisi yok..bodoslama dalmak pek iyi değil.. böyle örnek görmek istiyorsan ahmedinejad ın yaşamını araştırabilirsin.. ve şuan ne yaptığına da bakabilirsin..

ama bunların konu ile uzaktan yakından alakası yok, üzgünüm..

Zeytun-i tarafından 28/Haz/14 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

hayrına şu videoyu birisi youtube a upload etsin de, ramazan mübarek gün herkese izleteyim.

xxx
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı

Hangi yasanın temelinde dini yasalar var?

Modern hukuk yasalarımı? (Büyük bölümü Pagan Roma hukukunun devşirmesidir.)

Demokrasi anlayışı mı? (Yunan site devletleri ile başlar)

Yoksa hümanist aydınlanmacı ilkelermi? (Rönesans ve reform dini kuralların reddi ile başlar)

----

Sen Osmanlıyı altın dönem diye adlandırırsan yanılgıya düşersin. Osmanlının gücü dini yasalardan değil, feodal unsurları iyi bastırabilmesinden gelir. Ne zamanki Ayanlar, Valiler gücü ele geçirmeye başlamış o zaman osmanlı çöküşe geçmiştir.

Aynı zamanda Merkezi otoritenin yansıması olan lonca teşkilatları şirketleşmeyi, kapital birikimini engellemiştir. Bu Feodal Çağın ortalarında Osmanlıya çok büyük bir güç sağlamıştır.

Osmanlı bu gücü iyi kullanabilmek için islamı kullanmıştır. Yani osmanlı islamla değil; islam osmanlıyla yönetildi. Ama zamanla güçlenen feodal unsurlar, ve din bezirganları osmanlıyı kullanmaya başlamıştır.

İlerleyen zamanlarda, Bu merkezi güç anlayışı modern üretim sistemine geçişi engellemiş ve tüm Osmanlı topraklarında karanlık çağın başlamasına neden olmuştur.

İslami kurallar flan işin hikayesi yani. Din her toplumun üretim sisteminin bir yansıması olarak şekillenmiştir.

Günümüzde hala orta çağın, feodal yönetim sistemlerine özenmek cahilliktir.

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Adam yüzyıl önce söylemiş nerdeyse

dağılın beyler dağılın...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

DEEP NOTE

unbalanced      in mesajı ;

Günlük mesaj atma hakkı bitmiş konuya, bana mesaj attı şu mesajı iletiyor size ;

@converse, resim benim de hoşuma gitmedi ama oradaki ayetlerin toplu oluşu sebebiyle ekledim.. ayrıca yazmam demişsin ama yine yazmışsın.. bari anlamlı bir şeyler daha ekleseydin.

@manhyak, hocam ben muhtemelen senden çok şey gördüm yaşadım muhtemelen.. o yüzden öncelikle kiminle konuştuğunu bilerek yaz, bilmiyorsan da öyle ön yargıyla hareket ederek yazma..açtığım konu seni çok rahatsız etmişe benziyor anlaşılan.. ama anlamadığını düşünüyorum. çünkü benim türkiye karşılaştırmam müslüman ülkelerle.. avrupa ile ya da başka bir ülke ile alakası yok. o sebeple müslüman ülkeler arasındaki en iyi ülke olarak türkiye yi görüyorum.. verdiğin örneğe gelirsek.. acayip ön yargılısın.. muhtemelen bilmediğin adam dediğini maalesef biliyorum.. hem de sana güzel bir örnekle açıklayayım..bak habere.

http://olay.com.tr/haber/dunya-65417/cumhurbaskani--hastanede-sira-bekledi--196412.html#.U63z7pR_uZ0

bi de şimdi bak

http://sozcu.com.tr/2014/dunya/uruguay-devlet-baskani-hastanede-boyle-sira-bekledi-541855/

:) her şey görüldüğü ya da gösterildiği gibi olmayabilir..1500 dolar maaşla geçiniyormuş halka bağışlyormuş v.s. böyle bir şey yapıyorsa tebrik ederim. ama anlamadığım olayı kendi başbakanımıza yada cumhurbaşbakanımızanasıl getirdin? benim onları savunduğumu nerden çıkardın? ülke ve sistemden kastım aslında şuanki laik rejimdi.. bunun akp ile şunla bunla ilgisi yok..bodoslama dalmak pek iyi değil.. böyle örnek görmek istiyorsan ahmedinejad ın yaşamını araştırabilirsin.. ve şuan ne yaptığına da bakabilirsin..

ama bunların konu ile uzaktan yakından alakası yok, üzgünüm..

Öncelikle yazdığın başlığa bir bak. Ülkenizin ve sisteminizin kıymetini bilin yazmışsın. 

Hem böyle bir başlık yazıp, müslüman olmayan ülkeler sayılmaz yaa dersen komik duruma düşersin

Bi ülkenin sitemini öveceksen diyer ülkelerede bakacaksın. 

Aslında " ülke ve sistemden kastım aslında şuanki laik rejimdi.." bu lafından sonra hiç cevap vermeyim dedim ama okadar yazmışsın ayıp olmasın diye yazıyorum.

Bunun akp ile şunla bunla ilgisi yok demişsin. 12 senedir bu ülkeyi kim yönetiyor ? 2002 den buyana binlerce kez yasa değiştiren kim ? Nasıl olurda akp ile alakası yok dersin anlamış deyilim.

Türkiye cumhuriyeti kuran Atatürk'ün sahip olduğu güç şuanda tayip erdoğanın sahip olduğu gücün %30'u bile deyildi. 

Ülkenin başında bir adam var. Herşeyi yönetiyor. İstediğini yapıyor. Sen diyosunki bunun sistemle alakası yok.

Hangi sistemden bahsediyosun hocam sen ? Hangi laik ülkeden bahsediyosun ?

Bir ülke hem müslüman, hem laik olamaz diyen kişi 12 yıldır bu ülkeyi yönetmiyormu ?

Neye bodoslama dalmışım ?

Gösterdiğin haberlere baktım. Birinde jose hastanede beklerken diye fotograf paylaşmış. Diyeri yalanlamış. Altınada herşey göründüğü gibi deyildir demişsin. Neki bu şimdi ? 

Çok önyargılısın demişsin. Önyargı bilmediğin bi konu hakkında kendi yargisinin dogruluguna inanmak. Neye önyargılı yaklaşmışım ? 

Son olarak ben senden daha çok şey gördüğümü veya bildiğimi idda etmememe rağmen "ben muhtemelen senden çok şey gördüm yaşadım muhtemelen" demişsin. Çok komik olmuş 

manhyak tarafından 28/Haz/14 03:18 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7866 Toplam Mesaj: 80