Üniversite Bölüm Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam gençler, eş dost kuzen tercihlerle ilgili sorup duruyor.

bakarken şu bölüme denk geldim baya iyi geldi bana. puanı da çok yüksek değil. 

veri bilimi alanında ilerlemek isteyen kardeşiniz, kuzeniniz vs varsa yönlendirebilirsiniz. hem iş bulması hem kendini geliştirmesi çok kolay bi alan.

https://www.ktu.edu.tr/isbb

https://www.ktu.edu.tr/dosyalar/isbb_0c92a.docx

sizin de varsa bu tarz önerdiğiniz bölümler paylaşabilirsiniz.

bıraksam gidip kimya okuyup işsiz kalcak çocuk. gençlerimize akılı verelim. bize vermediler zamanında

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam eğer iyi olduğu bi ders varsa o bölümde okuyup kendini geliştirirse hiçbir zaman işsiz kalmaz.

sırf okumak için okursa o zaman istediği bölüme gitsin işsiz kalır.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam eğer iyi olduğu bi ders varsa o bölümde okuyup kendini geliştirirse hiçbir zaman işsiz kalmaz.

sırf okumak için okursa o zaman istediği bölüme gitsin işsiz kalır.

benim kuzenler kendini geliştirebilecek insanlar değil malesef.

zaten öyle insanlar olsalar bölüm tavsiye etmeye uğraşmam gidip kendi yolunu çizsin derim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

hocam bu bölümlerde sıkıcı oluyor öyle bi konu var, bi arkadasin cocugu bilgisayar bilimleri okuyordu bıraktı, zorlugundan değil de sıkıcı kafasındaydı. aşcı, saglık tarafı yada adliye tarafına yönelse oradada puanlar düsüktü galiba. tabi pc candır eger biraz ilgisi varsa bence gitmeli, hiç yoksa gercekten sonunda bisey olmuyor, programlama okuyanda, itüden cıkanda 50 kisiden 3-5 i yapıyor.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    insidae bunu yazdı

hocam bu bölümlerde sıkıcı oluyor öyle bi konu var, bi arkadasin cocugu bilgisayar bilimleri okuyordu bıraktı, zorlugundan değil de sıkıcı kafasındaydı. aşcı, saglık tarafı yada adliye tarafına yönelse oradada puanlar düsüktü galiba. tabi pc candır eger biraz ilgisi varsa bence gitmeli, hiç yoksa gercekten sonunda bisey olmuyor, programlama okuyanda, itüden cıkanda 50 kisiden 3-5 i yapıyor.

abi doğru da istiyorum ki mezun olunca patronunun "gel lan buraya" diyeceği, cumartesi çalışacağı bi işte çalışmasın. 

sağlık tarafında çalışmak çok zor(mesailer, vardiyalar vs) ve hemşire dışında alım yapmıyor devlet. özelde maaşlar çok iyi değil diye biliyorum sağlıkta (yanlışsam düzeltin). 

hiç bişeye ilgileri yok işte sıkıntı orda. ben de nası yönlendircem bilmiyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

saglik sektorunde ac kalmaz, ozel icin konusuyorum ama soyle bir durum var, verdikleri paraya tamah edeceksin. oyle bir durum.

hemsireligin de bolumleri var, ornek olarak egitim hemsiresi, kalite hemsiresi, enfeksiyon hemsiresi gibi. bunlardan yürüyebilir. hemsire kafasinda bir seyler dusunuyorsa perfüzyonist olabilir.

ama her turlu bilisim okumasini tercih ederim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ayd bunu yazdı

saglik sektorunde ac kalmaz, ozel icin konusuyorum ama soyle bir durum var, verdikleri paraya tamah edeceksin. oyle bir durum.

hemsireligin de bolumleri var, ornek olarak egitim hemsiresi, kalite hemsiresi, enfeksiyon hemsiresi gibi. bunlardan yürüyebilir. hemsire kafasinda bir seyler dusunuyorsa perfüzyonist olabilir.

maaşlar yapılan işe göre pek iç açıcı değil anladığım kadarıyla sağlık sektöründe. doğru mu anladım hocam ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

meslek kişiye özel seçilmelidir. ilgi,yetenek ve değerlerine uygun olan mesleğe yönelmesi yerinde olacaktır. sıralaması nedir ona göre bakmak lazım rastgele bir şey desek tutmayacak bölümü tavsiye etmenin de anlamı yok. o kadar önemli bir konu ki şu anda saati 400 TL'den tercih danışmanlığı veriyorum ben. İnsanlar için önemli bir karar.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    insidae bunu yazdı

abi doğru da istiyorum ki mezun olunca patronunun "gel lan buraya" diyeceği, cumartesi çalışacağı bi işte çalışmasın. 

sağlık tarafında çalışmak çok zor(mesailer, vardiyalar vs) ve hemşire dışında alım yapmıyor devlet. özelde maaşlar çok iyi değil diye biliyorum sağlıkta (yanlışsam düzeltin). 

hiç bişeye ilgileri yok işte sıkıntı orda. ben de nası yönlendircem bilmiyorum. 

haklısın hocam sıralaması önemli aslında ama benim pek bilgim yok rehberlik edebileceğim, kazanç olarak yine hiç yoktan iyidir anlamında bölümler yazmak istedim. dijital tarafta iyi paralar mevcut evet ama çok fazlada mezun var ve ilgi olmayınca gerçekten sürünüyorlar, bir şekilde tutunmak için ilgi lazım yoksa yazılım yada tasarım alanına yönelicem ben ilgim var deseler düşünmeden girsin derim, bir şekilde yolunu bulur. tasarımda atıyorum modellemeden gider yazılımda java, react mobil taraflı falan gider iş yapar. güvenlik alanına da baksın bir IT vs tarafı belki iş yapabilirler. bilişim sistemleri yönetciliği gibi. kimya istiyorsa akademisyenlik tarzımı düşünüyor acaba, o konudada çok zor kazanç sağlaması.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ayd bunu yazdı

genelde yükseklisans yapmış olanları eğitim hemşiresi olarak değerlendiriyorlar. 
    Misal : dahiliye'de muayene oldun şeker çıktı doktor her şeyi konuştu etti. Seni diyabet eğitim hemşiresine yönlendiriyor. 

engeksiyon yoğun bakım vs alanlarda özelleşmek istersen onda da bakanlık eğitimler açıyor. Hastanen senin gitmeni kabul ederse (kıllık yapıyorlar çoğu zaman) o zaman 2-4 ay neyse işte onların belirlediği yerde eğitimlere katılıp sertifikayı alabilirsen o alanda sertifikalı bir hemşire oluyorsun. 

bu ikisi tür yani sertifika ve yl dışındaki şekillerde idareyi yalayıcı olman lazım. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Abi derslere baktım son sınıfa kadar zor bir ders yok sadece ikinci sınıfta kompleks analiz var o da hocadan hocaya değişir ama yüksek matematik konuları insan sevmiyorsa üniversitede çekilir gibi değil, ben çok bırakanda gördüm.

Bırak çocuk istediğini okusun eğer bilgisayar bilimlerine ilgisi varsa bir şekilde yolunu bulur. Birde benim hanım gibi Kimya mühendisi olup governance müdürü olan ve milletin işine karışan insanlarda var hiç belli olmaz.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 1810 Toplam Mesaj: 24
üniversite bölüm