Üniversite Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

merhaba ben rehber öğretmenim ve 12 yıldır tercih danışmanlığı yapıyorum. Hatta bu yıl sabahtan akşama kadar yapıyorum :)

aydın (ingilizce) iyidir.

sakarya da iyidir.

diğerlerine gerek yok ama alta yazabilirsin.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

merhaba ben rehber öğretmenim ve 12 yıldır tercih danışmanlığı yapıyorum. Hatta bu yıl sabahtan akşama kadar yapıyorum :)

sakarya da iyidir.

Hocam beniim sıralamam 84510
    Aydın üni-82021
    Sakarya üni-84367
    ve bu üniversitelerin sıralamaları seneden seneye artıyor bunları düşünmekle hata mı yapıyorum acaba?
    ikinci öğretimle ilk öğretim arasındaki farklar nerlerdir çünkü üniversitelerin ikinci öğretimleri daha düşük sıralamalarla alıyor

Manisa celal bayar üniversitesi var(ingilizce) ilköğretimi 67k ama ikinci öğretim 102k'ye kadar düşmüş.Bu düşüşün önemli bir sebebi var mı yoksa bu üniversiteyi de yazmayı düşünmeli miyim ?

yyasinn tarafından 10/Ağu/20 12:15 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Ne yaparsan yap, bak ne yaparsan yap tercih listenin sonuna bile karabük üniversitesi yazma. 

D0ru değil. Karabük iyidir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

İngilizce olan üniversiteye git.

İngilizcen çok iyiyse bilemiyorum, ben de hiç bir şey uyandırmadı seçenekler.

İngilizcem iyi değil ama üniversiteye gidersem eğer ilk senemde ilerletmeyi düşünüyorum. 
    Bu üniversitelerin eğitim durumu nasıl ? 

Eğitim durumlarını bilmiyorum. Ama yazılım işine gireceksen, olay tamamen kendini geliştirmende bitiyor.

Okul sadece daha hızlı öğrenmen için temeli veriyor sana.

İngilizce, yazılım ve donanım için vazgeçilmez bir parça. İngilizce olarak dersleri görmek, bulunmaz nimet. Daha zor olacaktır ama ben tercihimi ingilizceden yana kullanırdım.

İngilizce bilmeyen ya da eksik bilen yazılımcı, hiçbir zaman bilgisayar mühendisliğinin gerçek hazzını tadamaz, temel düzeyde yazılımcı olabilir ancak.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Ne yaparsan yap, bak ne yaparsan yap tercih listenin sonuna bile karabük üniversitesi yazma. 

Hocam buraya yüzlerce satır yazabilirim :) Karabüklüsün biliyorum ama burayla alakalı en ufak iyi bir şey yok. Kusura bakma yani. Ben karabüklü olsam kimliğimden sildirmek için elimden geleni yapardım.

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü 2017 mezunuyum. Olay okul değil, senin kendi çaban ve isteğin. İTÜ ODTÜ seviyesinde bir okula gitmeyecek isen Sakaryayı tavsiye edebilirim. 

ikinci öğretimin diğerinden ne fark var mı? Sıralamada ilköğretim 60k ama ikinci öğretim 84k sebebi ne olabilir ?

Ders saatleri dışında hiçbir fark yok, ben ikinci öğretimdim. Vaktini doğru kullanabilir isen daha avantajlı. Bir de harç ücreti var.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    kuytul bunu yazdı

sakarya da iyidir.

ADÜ'de bölüm yeni kurulmuş sanırım. Çünkü ben mezun olana kadar yoktu. 2016-2017'de mezun oldum. 

Akademik kadroya baktığımda sadece 1 prof var. (Yorumlar iyi yönde)

https://eksisozluk.com/yilmaz-kilicaslan--3195297

Mahmut Sinecen'e baktım, diğerlerine baktım hiç birisinin en azından bir blog sayfası, github sayfası bile yok. Hepsine bakamadım en son Mohamed Kurdiye baktım. Yanlış bir çıkarım yaptıysam beni düzeltin fakat bilgi birikimini paylaşmaktan çok memur kafasında olan insanlar gibi geldiler.

Ek:

ÇOMÜ'den mezun olmuş bildiğim tanıdığım bir çok insan var ve çok boş insan görmedim. Örn: @JPriest . Her ne kadar Necdet Yücel'i sevmesem de ( sebeplerim, dedikodular vs ) yönlendirdiği alan, dil genelde bana göre doğru oluyor.( Doğrular değişkendir neticede ).

SAÜ'de de bir çok arkadaşım bulunuyor hatta öğrenci gruplarına başkanlık falan yaptılar. Eğer kendin de bir şeyler katacaksan gayet güzel okul. CS Öğrenci grupları dolu dolu çalışıyor etkinlik düzenliyorlar. Teknokentte de sanırım firmalar yavaş yavaş açılmaya başladı. Eğitimi de gördüğüm kadarıyla iyi. 

Benim sıralamam(Puanların neticesinde, diğerlerini yazmadım çünkü gerek bile yok bence.):
    1- SAÜ
    2- ÇÖMÜ

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Hocam buraya yüzlerce satır yazabilirim :) Karabüklüsün biliyorum ama burayla alakalı en ufak iyi bir şey yok. Kusura bakma yani. Ben karabüklü olsam kimliğimden sildirmek için elimden geleni yapardım.

Bazı konularda sana hak veriyorum. Özelikle bu kira konusunda çok şerefsizlik yapıyorlar. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

araştırma yapmadan kişisel fikrimi söylüyorum,

bence aydına git.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

sakarya da iyidir.

Hocam umarım öğrencilerine de bu şekilde danışmanlık yapmıyorsundur. Burası iyidir burası kötüdür demek yerine veriler ile hareket etsek daha sağlıklı olmaz mı? İyi ama neden iyi?

Sen hiç kaval çaldın mı?
Toplam Hit: 4631 Toplam Mesaj: 52
üniversite