folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Üniverstelilere Kötü Haber Chp Nin İtirazı Sonucunda Belediye Bursları Kesildi.Üniverstelilere Kötü Haber Chp Nin İtirazı Sonucunda Belediye Bursları Kesildi.

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  krey87
  krey87's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Ekim/2007
  Erkek

  Belediyelerin üniversitelerde okuyan öğrencilere verdiği bursu CHP'nin itirazı üzerine reddeden Anayasa Mahkmesi'nin bu kararına Topbaş tepki gösterdi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Anayasa Mahkemesinin, 5102 sayılı ''Yükseköğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun''un, ''Belediyeler hariç kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine doğrudan burs ve kredi vermelerini engelleyen'' hükmündeki ''belediyeler hariç'' ibaresini iptal ettiğini hatırlatarak, bu sebeple burs verebilme imkanlarının ortadan kalktığını bildirdi.

  Topbaş, Kıraç beldesinde gerçekleştirilen yatırımların toplu tanıtım ve açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın hızla değiştiğini, artık ülkelerin değil şehirlerin gücünün konuşulduğunu kaydetti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde bir yerel yönetim anlayışı başladığını ifade eden Topbaş, bu anlayışla hizmetleri sıralamaya devam ettiklerini belirtti.

  Topbaş, göreve geldikleri günden bugüne 4,5 yılda İstanbul'da toplam 22,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını, bunun 11,5 katrilyonunu ulaşım için harcadıklarını anlatarak, 17 katrilyon lira ile de belde ve ilçelerin yatırımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Kadir Topbaş, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı televizyonda Avcılar'da bir park açılışında izlediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Mahalle parkı açılışı. O açılışı yapıyorlar. Bir parlamenter takdimcilik yapıyor. Mahalle parkı açılıyor. Bütün cemaat orada. Bakırköy'de, Sayın Ahmet Bahadırlı'nın bir önceki dönem yapmış olduğu spor kompleksinin yüzme havuzu su kaçırıyor. Onu onarmış ve onun açılışını yaptılar. Maalesef kayıtlarda var. Bir tesettürlü bayanı da dışarı çıkarmışlar. Şimdi farklı havalara giriyorlar. Onun da herhalde farklı izahını yaparlar. Kadıköy Evlendirme Dairesinin onarımının açılışına gittiler. Kıraç'ta 163 trilyonluk açılış yapıyoruz. Sayın Başbakanımızı zahmet ettirmiyoruz bu açılışlara.''

   

  Topbaş'tan CHP'ye burs tepkisi 

   

  BELEDİYELERİN BURS OLANAĞININ KALDIRILMASI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi 50 bin öğrenciye her ay burs verdiğini ifade eden Topbaş, ''Göreve geldiğim günden bugüne kadar, kendi yakınımın ismini o listeye yazdırmadım'' dedi.

  Kurdukları sistem sayesinde öğrencilerin internet üzerinden bursları kontrol edebildiğini anlatan Topbaş, ''(Hatta hak etmediği halde burs alanlar varsa ihbar edin) dedik'' diye konuştu.

  Topbaş, konuştuğu üniversite öğrencilerinin, kendisine yalnızca aldıkları bursla geçinen öğrencilerin olduğunu anlattıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Buna göz diktiler, bunu farklı değerlendirdiler. Anayasa Mahkemesinden iptal ettirdiler. 50 bin öğrenci ne diyecek size? Ne iştir bu. Yani siyasi rant sağlamak adına bunu yaptığımıza inanıyor musunuz? Büyükşehir Belediye Başkanı olarak otobüse biniyorum. Sen bindin mi? Vapura biniyorum. Hiç bindin mi? Fakir fukaranın kapısını çaldın mı, yanında basını götürmeden? Bizim farkımız bu. Sofrasına otururuz insanların. Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz. Bunların yürekleri yanmaz. Yürekler donmuş. Yüreğimi yanıyor. Bu ülke hak etmediği yerden geleceğe nasıl taşınır diye.''

  Kadir Topbaş, daha sonra Esenyurt Kaymakamı Halil Uyumaz, Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncül, İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural ve bazı belediye başkanlarının katılımıyla, toplam proje bedeli 56 milyon 207 bin 270 YTL olan, dere ıslahı, atık su ve yağmur suyu kanalı, içme suyu şebeke hattı ile yaya üst geçidinin açılışını gerçekleştirdi.

  SORULAR

  Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran belediyelerin üniversite öğrencilerine verdiği burs imkanlarının iptaline ilişkin sorularını yanıtladı.

  ''Anayasa Mahkemesi, belediyelerin burs verebilme imkanı olan maddeyi, CHP itiraz ettiği için kabul ederek, burs verme imkanımızı ortadan kaldırdı'' diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Gerekçeli karar yayınlandıktan sonra bizim burs vermeye devam etmemiz mümkün değil. Bu karar yayınlansın, ama o tarihten sonra ne olur bilemem. Belediyeler artık bu tarzda burs veremeyecek. Biz çocukların hiçbirini görmedik. Hiçbirini tanımıyoruz. İnternet üzerinden bankadan paralarını alıyorlar. Maalesef CHP hep böyle. Buralardan bizim iktidar olduğumuzu zannediyor. Burs alan çocuğun hangi siyasi partiden olduğunu, hangi inançtan olduğunu ne bileyim ben? Böyle bir şeye bakar mıyız biz? Sosyal yardım diye veriyoruz. Çocuklar mağdur olacak. Şimdi onlar konuşsun bakalım.

  Biz çocukların bursunu şimdilik belirli periyotlarla yatırmaya devam ediyoruz. Belediyenin bu uygulaması bir müktesep hak olarak olmuyor. Hukukçuların ifadesine göre olmuyor. Yayınlandığı andan itibaren kesilmesi gerekiyor. Yoksa yasal sorumluluk var, zimmeti var. Ne kadar yanlış bir şey. Öğrencinin aldığı üç kuruşu siyasi rant diye hesaplayan zihniyet...''

   (alıntıdır)

  http://www.stargazete.com/politika/topbastan-chpye-burs-tepkisi-149743.htm


  Do you mind if I smoke?
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  krey87
  krey87's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Ekim/2007
  Erkek
  yazıktır yaww insanlara bu zihniyeti anlayamıyorum ne yapmaya çalışıyorlar şu ekonomik krizde insanlar zaten madur heleki öğrenciler ..... siyasi rant sağlamak için yine  öğrencileri mağdur ediyolar .....

  Do you mind if I smoke?
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kurdo
  kurdo's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Temmuz/2005
  Erkek

  By-Call'ın memleketimiz adına yaptığı en taşşaklı(!) icraat oldu bu.

  By-Call'la Tayyeap'in oy savaşı yüzünden orta parmak bize kaçacak.


  kendinize ayığ olunuz
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  1903
  1903's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Temmuz/2006
  Erkek
  chp zihniyeti aynen devam.bi kaç gündür iyi göz boyadılar türbanlılarla ilgili.ama zihniyet aynı görüldüğü gibi.halkla alakası olmayan adamlar.

  gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  attackatak
  attackatak's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mayıs/2007
  Erkek

  eğer bu doğruysa çok saçma.chp nin gözümde küçücük bi değeri vardı artık o da yok.YAZIKLAR OLSUN !!

  o kadar öğrenciyi uykusuz gecelere mahkum ettiğini bilmeden yatağında rahat rahat uyuyordur ... .

  bu ülke de yeterince amele mi yok ki okumak isteyenin önünü kesiorsun...

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  B0LDPiL0T
  B0LDPiL0T's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Haziran/2007
  Erkek
  eğer bu olay doğru ise Chp çok oy kaybeder. bursu kesilen öğrencilerde kulaklarını çok deli çınlatırlar Baykalın.

  Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  krey87
  krey87's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Ekim/2007
  Erkek
  bu gidişte chp yeni bi kanun tasarısı daha sunar meclise  "parası olmayan okumasın " baksana yaww harbiden yazık  öğrencini aldığı üç kuruşada göz diktiler  bi defada olumlu muhalefet yapsa ne olur sanki....  nerde olumlu bişey var onun önünü kesiyo noluyo ezilen yine halk oluyo

  Do you mind if I smoke?
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kartalkethuda
  kartalkethuda's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Mayıs/2007
  Erkek

  chp nin bu yamuğunu sittin sene unutmayacağıma yemin ederim.

  edit: sittin fazla oldu ama  unutmuycam anasını satim :) 

  bi edit daha : ahanda bilgisayar elden gitti anasinisatim, ben o paraya güveniyodum.

  sizinde hevesiniz kursağınızda kalsın, böyle çok büyük bir beklenti içindeyken elinizden alınsın. rezil olun, sefil olun. bunca günahsızın laneti peşinizi bırakmayacak inş.

  neymiş adam kayırmaymış! izmiri bile kaybettin şimdiden. geçmiş olsun yazıklar olsun. 


  maşiyi görüyon mu maşiyi?
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  ama bunlarda herşeye muhalefet olmazki böyle

  belediyeler senelerdir veriyo seçim için değil yani durumu kötü olan okadar çok kişi varki

  alsınhlar soksunlar götlerine

   

  lan burlar genel seçimlerde başbakanlık bursunu kestirmesin :) ozaman boku yediniz


  Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tarzan
  tarzan's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Mart/2007
  Erkek

  he yawss kötü oldu bu gerekçe iyi de olan gene ihtiyacı olana oldu.. dün belediyeyi aradım belediyeciler söledi böle olmuş muhattapta sölemiyo :D

  internetten bak istersen dedi. hürriyetten bi baktım dumur oldum chpye mail attım daha kaale almadılar sağolsunlar.. :D 


  Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Stevie
  Stevie's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Haziran/2007
  Erkek
  iyide yasada neden iptal ediliyor. onuda mi chp yapiyor? gercekten ihtiyaci olanlara gidiyorsa kotu olmus.
Toplam Hit: 9602 Toplam Mesaj: 64