folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Üniverstelilere Kötü Haber Chp Nin İtirazı Sonucunda Belediye Bursları Kesildi.

Üniverstelilere Kötü Haber Chp Nin İtirazı Sonucunda Belediye Bursları Kesildi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

bu baykal ibnesini bizzat dinledim diyordu ki meclise girince bursların asgari ücret düzeyine çıkmasına sağlayacağız. be ibne madem bursları artırmadın belediyenin verdiğine niye karışıyorsun. ana muhalefetmi avukatmı belli değil hergün mahkemede. bi de hayırlı bi iş yap.

ayrıca belirteyim bu kadar kızmamın sebebi benim bursumun kesilmesi değil. Allaha şükür ihtiyacım yok, almadım da ama alan bir sürü gariban var. yazıktır 

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kemaly
    kemaly's avatar
    Erkek

Zaten baykalın bu zamana kadar olumlu bir iş yaptığını hiç görmedim Hep bi şeyleri bozar bide orda burda laf yapar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Burs alan öğrencilere müjdeli haber

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, belediyelerin öğrencilerin burslarını kesmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

CHP'ye de göndermeden bulunan bakan, ana muhalefet partisinin bugüne kadar hayırlı bir iş yapmadığını söyledi.

Açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Konya'ya gelen Hüseyin Çelik, açılışların ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendiren Çelik, belediye burslarının iptalinin söz konusu olmadığını açıkladı.

Anayasa Mahkemesi kararının henüz kendisine gelmediğini belirten Bakan Çelik, "Mesele şudur. Biz kamunun verdiği tüm bursları zapturapt altına almak için Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde topladık. Daha önce kendileri veriyordu. Şimdi belediyeler burs vermek istedikleri kişilerin listesini bize gönderecek. Parayı bize aktaracak. Bursları biz dağıtacağız. Bursların iptali söz konusu değil. Anayasa Mahkemesi gençlere kötülük yapmaz." diye konuştu.

CHP HAYIRLI BİR İŞ YAPMAZ

Bir gazetecinin CHP'nin neden böyle bir yola başvurduğunu sorması üzerine Bakan Çelik, "CHP bugüne kadar hayırlı bir iş yapmadı ki. CHP'nin işi engellemek. Neden yaptığını da CHP'ye sorun." ifadesini kullandı.

AK PARTİ DÖNEMİNDE YAPILAN OKULLAR, CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA YAPILANLARDAN DAHA FAZLA

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, karayoluyla geldiği Konya'da ilk önce Karatay ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kurtuluş ve Mehmetçik İlköğretim okullarının, ardından da Selçuklu ilçesinde Vanlı işadamı Kemal Rızvanoğlu adına yaptırılan okulun açılışını yaptı. Burada konuşan Bakan Hüseyin Çelik, AK Parti Hükümeti döneminde atanan öğretmenlerin ve yapılan okulların sayısının Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan daha fazla olduğunu söyledi. Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın başkanlığında bir gelişim ve dönüşüm yaşandığını ifade ederek, 2003 yılından bu yana 130 bini yeni derslik yapıldığını kaydetti.

Bakan Çelik şöyle konuştu: "Cumhuriyet tarihiyle birlikte bugüne kadar atanan 3 öğretmenden 1'i bizim hükümetimiz döneminde atandı. Bizden önce bırakın okul yapmayı, okulun bahçesini yapan belediye hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma açardı. Biz gerekli yasal düzenlemeleri yaptık. Belediyeler artık çöp toplamak, su getirmek, park ve bahçe yapmakla kalmıyor. AK Parti belediyelerinin iş başına gelmesiyle birlikte tüm milletin dertleriyle dertlenen başkanlar Şehremini oldu. Bizi başarıya götüren budur."

Milletin, köken ve anadil farklılıklarına rağmen et ile tırnak gibi içi içe geçtiğine dikkat çeken Çelik, "Birbirimizi sevip anlamak zorundayız. Bu güzelliğimize kimse gölge düşürmesin. Türkiye için bu tür emeller besleyen insanlar yanlış yoldalar. Ümit ederiz ki onlarda bu yanlış yoldan dönerler." şeklinde konuştu.

CİHAN
    22.Kasım.2008 13:05:06

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

AK PARTİ DÖNEMİNDE YAPILAN OKULLAR, CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA YAPILANLARDAN DAHA FAZLA

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, karayoluyla geldiği Konya'da ilk önce Karatay ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kurtuluş ve Mehmetçik İlköğretim okullarının, ardından da Selçuklu ilçesinde Vanlı işadamı Kemal Rızvanoğlu adına yaptırılan okulun açılışını yaptı. Burada konuşan Bakan Hüseyin Çelik, AK Parti Hükümeti döneminde atanan öğretmenlerin ve yapılan okulların sayısının Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan daha fazla olduğunu söyledi. Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın başkanlığında bir gelişim ve dönüşüm yaşandığını ifade ederek, 2003 yılından bu yana 130 bini yeni derslik yapıldığını kaydetti.

Bakan Çelik şöyle konuştu: "Cumhuriyet tarihiyle birlikte bugüne kadar atanan 3 öğretmenden 1'i bizim hükümetimiz döneminde atandı. Bizden önce bırakın okul yapmayı, okulun bahçesini yapan belediye hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma açardı. Biz gerekli yasal düzenlemeleri yaptık. Belediyeler artık çöp toplamak, su getirmek, park ve bahçe yapmakla kalmıyor. AK Parti belediyelerinin iş başına gelmesiyle birlikte tüm milletin dertleriyle dertlenen başkanlar Şehremini oldu. Bizi başarıya götüren budur."

Milletin, köken ve anadil farklılıklarına rağmen et ile tırnak gibi içi içe geçtiğine dikkat çeken Çelik, "Birbirimizi sevip anlamak zorundayız. Bu güzelliğimize kimse gölge düşürmesin. Türkiye için bu tür emeller besleyen insanlar yanlış yoldalar. Ümit ederiz ki onlarda bu yanlış yoldan dönerler." şeklinde konuştu.

CİHAN
    22.Kasım.2008 13:05:06

-----------------------------

güzel.

Ses Etme Hallederiz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

1 sene önce Çanakkale Belediyesi'ne burs için başvurdum,gerçekten çok ihtiyacım vardı.Bölüm hukuk,notlar iyi bursu alamama sebebim nedir biliyor musunuz?Bir kağıt almam gerekiyordu,babamın belediyeye herhangi bir borcu olmadığına dair,su borcu çıktı babamın

Be Hey Allah'ın akıldan noksan bıraktığı,ulan anla işte,durum kötü ki adamın borcu var,borcu kapatırsa babam,alabilecekmişim bursu!!!

Çanakkale Belediyesi hangi partiye mi ait? Si-Heyç-Pi 

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    chp zihniyeti aynen devam.bi kaç gündür iyi göz boyadılar türbanlılarla ilgili.ama zihniyet aynı görüldüğü gibi.halkla alakası olmayan adamlar.

arkadaşım saçmalıyorsun.

Olayın iç yüzünü bilmeyenler saçmalıyor işte. Benim arkadaşımda bu burstan alıyor fakat maddi durumu gayet iyi, aldığı parayı kızlarla yiyor. Böyle dengesiz BURS sistemi olamaz. Vatandaşın vergileri böyle dengesizce dağıtılıyor.

ve aynı şekilde benim tanıdığım 2 arkadaşım var hiç birine burs çıkmadı... durumlarıda iyi değil birisi part time pizza pizzada çalışıyor diğerleri amcasından akrabalarından para dileniyor öğrenci evinde oturuyorlar kira paralarını zor karşılayan kişiler..öyle cemaatle falan alakası olmayan kişilerdi..  bilmiyorum belki bu yüzden burs çıkmadı..

Herşeyden önce Anayasa Mahkemesi'nin dediği doğrudur. Mahkeme Hukuk çerçevesinde doğru olan kararı verir. AKP'li bir belediyenin hangi kriterlere göre burs verdiğini kimse bilemez. Kendi yandaşlarına verebilir.

işte akepe ikiyüzlülüğü...

Kendi hukuksuzluklarını "yardım" kisvesi altında savunmak...

Bu yazıları yazan adamlar başka bir konuda komutan helikoptere binmiş, binbaşı denizaltıya binmiş diye eleştirebiliyorlar.

Çünkü kafalarında bizim hırsızımız iyidir zihniyeti var.

Belediyeler elbette burs veremez. Hukuka aykırı birşey bu. Pardon hukuk mu?
    Dolandırıcılığı belgeli rtük başkanını koruyan, bir sapığı sahte raporlar kurtaran aynı zihniyet değil mi?

Öğrenci bursu vermek belediyelerin işimidir?Anayasa mahkemesi iyi ki iptal etmiş.Halka hizmet için senin benim vergilerimden oluşan paraların belediyelere tahsis edilerek öğrenci bursu adı altında yandaşlarına oy için peşkeş çekilmesi ne kadar doğrudur.Eğer o kadar burs dağıtma heveslisi iseler bunu yapacak devletin başka organları ne güne duruyor.Bu bursların kesilmesine en çok tepki gösterenlerin nedenleri arasında çıkarlarının zedelendiğini de söylemeleri gerekir.

Sadece ihtiyacı olan kişiler bu yardımdan yararlanmalıdırlar. Compü hoca ne güzel örnek vermiş mesela.

son olarak senin o avatarına koyduğun kişiyi zihinlerimizden silmeye çalışan parti yani akp ye körü körüne desteklemeye devam et..durmak yok 2 paket makarnaya yola devam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    semihsenturk1
    semihsenturk1's avatar
    Erkek
    nolcak baykal işte.Bu zamana kadar var mı ki bu ülkeye bi hayrı.Baykal ve yalakaları gitmedikçe  chp daha çoook kirlenir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaPTiXX
    CaPTiXX's avatar
    Erkek

ula benim burs da kesildi 20 gündür çınlatacak kulak arıyodum haberi şimdi gördüm

kulakların çınnnlasın baykuş:|

Hakanlar Hakanı, Sultanlar Sultanı Cennetmekan II.Abdulhamid Han..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    A.q bycall ı kendi vermez burs murs verenede mani olmaya calısır. zihniyetini siktimi bnde biliom etrafımda burs alanları adam 7 göbek mhp li ama burs alıyo belediyeden sordular evin varmı die yok dedi bi kac tane daha bişi sordular aylık geliri su kadarın altında olcak fln sonradan aldı bursu sanki burslar sade akp lilere veriliyo öyle bi anlatmısınız ki arada cıkar 1 kac tane öle. ama coğu insan ihtiyacı olanlar. ahh bycall ahh yaşlandıkca aklın götüne kacıo. başbanlık koltuguna oturamadan siktir olup gitcen bu dünyadan.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek
    bu ipneler yüüznden öğretmen olmak zorunda kaldım hepsinin a.q..eğitim hakkında en ufak bi bilgileri yok yavşak göt verenler

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
Toplam Hit: 9929 Toplam Mesaj: 64