Uydu Anteni Kablosunu Çoklamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apartman çatısındaki ortak antenden daireye kadar tek kablo geliyor. Ancak dairede 2 tane TV var. Bu çoklayıcıdan alıp taksam ve ardından kablo ile diğer odadaki televizyona bağlasam görüntü alabilir miyim ? Donma, takılma vs yapar mı ?

Birde her 2 televizyondada aynı kanal mı açık olur ? Birinde A kanalı açıkken diğerinde aynı anda B kanalı izlenebilir mi

?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Ben bundan taktım LNB yandı. Çift çıkışlı LNB taktım bi sıkıntı yok.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

çoklu lnb alman daha mantıklı sanki

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tüm apartmana tek anten yayın yapıyor. Santral sistemi var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

digiturk yan oda için gelen servis bu şekilde yan odaya bağlantı yaptı 
    yalnız splitter dan önce powermaster 20db in line amplifier bağladı

1 yıla yakındır kullanıyoruz kanallar hd donma vs bir sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor

NiKoTiN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam evin diğer odalarında duvarda anten prizi yoksa her daireye tek kablo geliyor demektir.

o bahsettiğin aparatla çoğaltma yaparsan a ve b grubunda 50şer kanal olduğunu düşünelim tvlere ise x ve y isimlerini verelim

x tv a grubundaki yayını izlerken y tv b grubundaki yayını izleyemez ama aynı frekanstaki olan yayınlar aynı anda farklı kanallarda olsa dahi izlenir

örneğin

https://www.youtube.com/watch?v=tFmYGU5QZmM

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

hocam biri çalışırken diğeri çalışmaz. bu spliterla bölersin ama kanallar aynı frekanstaysa izleyebilirsin onun dışında çakışacağı için birinin sinyali gider. yani en azından benim uyducuda çalıştığım zamanlarda öyleydi. tek lnb 1 tv çalıştırırdı. merkezi sistemde 2 tv izlemek istiyorsan yukardaki switcten bir adet daha kablo indirmen gerekiyor daireye. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tek spliter işini görür, santraldqn gelen kabloyu girişine tak çıkışları TV ye. Digiturk için amplifikatör kullanmış Digitürk gibi platformlarda sinyal çok daha hassastır o yüzden kullanmak sağlıklı olur ama seninkinde gerek olmaz diye düşünüyorum. Santral gelen sinyali güçlendirir zaten.

Ayrı ayrı TV kanalı açabilirsin, kasma donma olmaz. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

bizde de merkezi sistem var yukardan tek kablo geliyor kapı yanındaki panoda bunun gibi bişiy var 4 lü salon mutfak ve odalara dağılıyor. Belki sinyal kalitesinde bir tık düşüklük olur. Denemek lazım..

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Tek spliter işini görür, santraldqn gelen kabloyu girişine tak çıkışları TV ye. Digiturk için amplifikatör kullanmış Digitürk gibi platformlarda sinyal çok daha hassastır o yüzden kullanmak sağlıklı olur ama seninkinde gerek olmaz diye düşünüyorum. Santral gelen sinyali güçlendirir zaten.

Dediğin gibi takıldığında çalışmıyor hocam. Yukarda arkadaşın dediği gibi bazı kanallar çalışıyor bazıları açmıyor ve ayrıca çoğu yerde sıkıntı çıkartacağından bahsedilmiş. Eve bi hat geliyor 2 tv izlemek istiyoruz ama yapamadık atladığımız bi nokta varsa söylersen çok iyi olur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    coyotosays bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Dediğin gibi takıldığında çalışmıyor hocam. Yukarda arkadaşın dediği gibi bazı kanallar çalışıyor bazıları açmıyor ve ayrıca çoğu yerde sıkıntı çıkartacağından bahsedilmiş. Eve bi hat geliyor 2 tv izlemek istiyoruz ama yapamadık atladığımız bi nokta varsa söylersen çok iyi olur.

Çalışır hocam, çalışmıyorsa kabloda sıkıntı vardır. Kalitesine göre iç dirençleri değişir bu da sinyalin azalmasına sebep olur. Amplifikatör kullanın düzelir muhtemelen. Kabloda çok ek olması da sinyali düşürebilir tek ve kaliteli kablo olmasına özen gösterin

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
Toplam Hit: 3935 Toplam Mesaj: 39
uydu