Uydu Anteni Kablosunu Çoklamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    coyotosays bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Tüm apartmana tek anten yayın yapıyor. Santral sistemi var. 

Tek spliter işini görür, santraldqn gelen kabloyu girişine tak çıkışları TV ye. Digiturk için amplifikatör kullanmış Digitürk gibi platformlarda sinyal çok daha hassastır o yüzden kullanmak sağlıklı olur ama seninkinde gerek olmaz diye düşünüyorum. Santral gelen sinyali güçlendirir zaten.

Ayrı ayrı TV kanalı açabilirsin, kasma donma olmaz. 

Dediğin gibi takıldığında çalışmıyor hocam. Yukarda arkadaşın dediği gibi bazı kanallar çalışıyor bazıları açmıyor ve ayrıca çoğu yerde sıkıntı çıkartacağından bahsedilmiş. Eve bi hat geliyor 2 tv izlemek istiyoruz ama yapamadık atladığımız bi nokta varsa söylersen çok iyi olur.

Çalışır hocam, çalışmıyorsa kabloda sıkıntı vardır. Kalitesine göre iç dirençleri değişir bu da sinyalin azalmasına sebep olur. Amplifikatör kullanın düzelir muhtemelen. Kabloda çok ek olması da sinyali düşürebilir tek ve kaliteli kablo olmasına özen gösterin

Kablo önceden çekilmiş durumunu bilmiyorum. Ama hem kendi binam da denedim olmadı hemde 24 daireli toki binasında olmadı muhtemelen dediğin sebeplerden bide amplikatörle deneyelim teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Ben bir zamanlar türksatın uydu kısmındaydım. Konuyu açık açık anlatayım uydu alıcıları lnb'yi çalıştırmak için12/18 volt gönderiri bu sayede 12V yatay, 18V dikey olacak şekilde çalışır. Her iki uydu alıcısı bu voltajı gönderdiği de bir birine zarar verebilir. Diğer taraftan alt üst bant ayrımı yapmak içinde 22kHz link bir sinyal gönderir ki bu üst bandı almayı sağlar. Daha önce yaptım çalıştı ama aynı polarizasyon ve alt yada üst banddaki kanalları izlersin (dijitürkün kullandığı sistem farklı onu sonra anlatırım)

Çift çıkışlı LNB işini görür.

Apartman dağıtım sisteminde bundağotım yapan bölümde boş port varsa ordan direk eve kablo çekmelisin

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı

Ben bir zamanlar türksatın uydu kısmındaydım. Konuyu açık açık anlatayım uydu alıcıları lnb'yi çalıştırmak için12/18 volt gönderir, bu sayede 12V yatay, 18V dikey olacak şekilde çalışır. Her iki uydu alıcısı bu voltajı gönderdiği de, (2uydu alıcı'dan)biri birine(sinyal'e) zarar verebilir(yatay-yatay , dikey'dikey gibi her'âlde). Diğer taraftan. alt üst bant ayrımı yapmak içinde 22kHz li'n'k(?) bir sinyal gönderir ki bu, üst bandı almayı sağlar. Daha önce yaptım çalıştı, ama aynı polarizasyon ve alt yada üst banddaki kanalları izlersin (dijitürkün kullandığı sistem farklı onu sonra anlatırım).

Çift çıkışlı LNB, işini görür.

Apartman dağıtım sisteminde bu dağıtımı yapan bölümde boş Port varsa, ordan direk eve Kablo çekmelisin

gitmeden yakalayıp sorayım; bu Polarizasyon nedir ya?

neyi kutup'luyor, nasıl kutup'lanıyor; Sinyal, nasıl Kutup'lu olur? (kablo'da ve hava'da)

~@~

https://www.radartutorial.eu/06.antennas/Polarizasyon.tr.html

@@, ^^` 

~@~

(ya bi'de senin nik'i görünce, bana bi gülme geliyor. ^^p`)

~@~

bir'de niyeyse, çatıda kullanılan dağıtıcı gibi, @NiKoTiN'in de söylediği malzemeler işe yarar gibi duruyor. ha, bunun farkı, çatıdaki dağıtıcı'nın aktif şekilde elektrik Çekerek yaptığını,  bu 

malzeme pasif(elektrik çekmeden) olarak yapıyor, gibi. 

bir'de, bu malzeme

'de, elektrik(yada enerji) al'madan, Sinyal'i nasıl güçlendiriyor, anlamadım.

(in line, lineİn ,inLine )

bir'de, bu uydu iletişiminde sembol nedir?

RitmFarbRacourci tarafından 09/May/20 14:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

ya multiswich alacaksın yada 2li lnb

diğer coklayıcılar ile ancak yatay dikey ayrımlı yapabilirsin ama işini görmez. merkezi sistem varsa mecbur bunu alacaksın eger lnbyi değiştiririm diyorsan ayrı.

https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/spaun-sms-9949-nf-multiswitch-P395148715

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

ya multiswich alacaksın yada 2li lnb

diğer coklayıcılar ile ancak yatay dikey ayrımlı yapabilirsin ama işini görmez. merkezi sistem varsa mecbur bunu alacaksın eger lnbyi değiştiririm diyorsan ayrı.

https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/spaun-sms-9949-nf-multiswitch-P395148715

lnb takma ihtimali yok eve sadece tek kablo geliyor senin attığın cihaza nasıl bağlayacağız? Genelde in kısımlarında VL-HL-VH-HH şeklinde 4'lü bi giriş görünüyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şimdi ortak vardığımız nokta, çalışır ama iki televizyonda aynı anda açık olursa her kanal izlenmiyor mu?

Araştırdım biraz internette. Kanal D, Show TV vs gibi kanallarda olmuyormuş bu çakışma olayı. Zira onlar büyük kanal olduğundan parasını verip en yüksek ve kaliteli frekansı alıyormuş. Frekans çakışması yerel ve Avrupa kanallarında daha çok oluyormuş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şimdi ortak vardığımız nokta, çalışır ama iki televizyonda aynı anda açık olursa her kanal izlenmiyor mu?

Araştırdım biraz internette. Kanal D, Show TV vs gibi kanallarda olmuyormuş bu çakışma olayı. Zira onlar büyük kanal olduğundan parasını verip en yüksek ve kaliteli frekansı alıyormuş. Frekans çakışması yerel ve Avrupa kanallarında daha çok oluyormuş. 

splitter kullanırsan aynı anda 2 tv calısmaz.

multiswich kullanmak lazım yada çiftli lnb ..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

splitter kullanırsan aynı anda 2 tv calısmaz.

multiswich kullanmak lazım yada çiftli lnb 

Bu adam nasıl izliyor o zaman? 

https://www.youtube.com/watch?v=tFmYGU5QZmM 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

20₺ hocam al dene ondan sonra konusalım.. bence

aynı anda izlerken kitlendiğinde yazarsın ..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

kesin bilgi çalışmaz.

sadece aynı tp dekileri çalışır. atıyorum atvyi bir odada izlerken diğer oda da kanal d çalışmaz. bazen hiç biri çalışmaz.

boş
Toplam Hit: 3933 Toplam Mesaj: 39
uydu