Vadeli Altın Hesabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Müritler her ay maaşın bir kısmını ekleyebileceğim vadeli altın hesabı açmak istiyorum . Kullanan var mı, nereyi önerirsiniz? Diğerlerinden avantajlı tarafı nedir vb.

GusFring tarafından 14/Ağu/20 20:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Müritler her ay maaşın bir kısmını ekleyebileceğim vadeli altın hesabı açmak istiyorum . Kullanan var mı, nereyi önerirsiniz? Diğerlerinden avantajlı tarafı nedir vb.

Uzun vadeli para biriktirmeyi düşünüyorsanız bireysel emeklilik tavsiye ederim altın fonu alınabiliyor

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Uzun vadeli para biriktirmeyi düşünüyorsanız bireysel emeklilik tavsiye ederim altın fonu alınabiliyor

bu fonlara nerden bakılıyor . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Bes şirketlerinin fon seçim sayfasında detaylar bulunur. şöyle bir site var http://www.besfongetirileri.com 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Duruma göre en az 1-2 sene düşünüyorum hocam da bes 5 senelik sanırsam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

2020 yılı içinde maksimum 8.829,00 TL’ye kadar devlet katkısı alma imkanınız bulunmaktadır. 2020 yılı boyunca katkı payı ya da ek katkı payı ödemelerinizin toplamının 35.316,00 TL olması halinde, devlet katkısı hesabınızda ekstra 8.829,00 TL birikecektir.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ilk 3 yıl içinde ayrılmanız durumunda maalesef devlet katkısı avantajından faydalanamıyorsunuz.

3’üncü yılın sonunda %15'ini almaya hak kazanıyorsunuz. 

3 yılın sonunda elinize geçecek para yatırdığınız tutar + devletin hediye ettiği %25'lik tutarın %15'i + fon kazançlarınızdan %15'lik stopaj kesintisi.

3 yıl boyunca yukarıdaki maks tutarı yatırdınız ve arttırmadınız diyelim. Fonlardan %10 kazandınız diyelim alacağınız rakam: 

105948 + 3973 + 9343 =119264

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

banada bes değil de vadeli altın hesabı daha mantıklı geliyor.

1. sebebi bes e devlet ne kadar destek olursa olsun tl nin değerinin erimesi

altın ise dolar gibi sürekli yükseliyor

vadeli altın hesabında hem altın zaten arttığı için kâr ediyorsunuz hemde düşükte olsa vadeliden de ek gelir oluyor

bireysel emeklilik ülkeye atılmış en büyük kazıklardan biri birikim cinsi tl ise

PanxeR tarafından 05/Tem/20 22:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

banada bes değil de vadeli altın hesabı daha mantıklı geliyor.

1. sebebi bes e devlet ne kadar destek olursa olsun tl nin değerinin erimesi

altın ise dolar gibi sürekli yükseliyor

vadeli altın hesabında hem altın zaten arttığı için kâr ediyorsunuz hemde düşükte olsa vadeliden de ek gelir oluyor

bireysel emeklilik ülkeye atılmış en büyük kazıklardan biri birikim cinsi tl ise

hocam arkadaş yukarıda altın fonundan bahsetmiş. onu bende duymuştum. BES'te tl olarak yapılan kesinti gram altına dönüştürülüp hesabınızda gram altın olarak biriktiriliyor bildiğim kadarıyla.

altın da sürekli değer kazandığı için 5 sene sonra da zarar etmiyorsunuz genelde.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

bu fonlara nerden bakılıyor . 

Takasbank resmi fon sitesi, bütün fonları karşılaştırabilirsin : https://www.tefas.gov.tr/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Öneriler için teşekkürler hafta sonu araştıracağım söylenenleri. Başka fikri olan varsa duymak isterim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Enpara da vadeli altın hesabı göremedim ama Kuveyt Türk hesabımda altın katılım hesabı vardı. Makas aralığı da iyi. Ciddi miktarda alacaksanız Kuveyt Türk düşünülebilir.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
Toplam Hit: 6512 Toplam Mesaj: 51
vadeli altın hesabı