Vadesi Geçmiş Senet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Bir arkadaştan 7k alacaklıyım.

Senedin vadesinin üstünden 2.5 sene geçti. 

Sürekli numara değiştiriyor numarasını bulmaktan yıldım.

Şimdi bu zinaya ne gibi yaptırım uygulayabilirim?

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

icra'ya veremiyor musun?

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam o senetle yapabileceğin tek şey icraya vermek ve dosyayı takip etmek. Doğru adrese tebligat yapılması önemli. Ondan sonrada itiraz etmemesi için dua etmek :) . Şayet itiraz ederse icra hukuk mahkemesinde dava açman gerekecek itirazın kaldırılması için. Sigortalı çalışıyor ise maaşına (sırada alacaklı varsa beklersin tabi), banka hesaplarına haciz konulacak. 

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam o senetle yapabileceğin tek şey icraya vermek ve dosyayı takip etmek. Doğru adrese tebligat yapılması önemli. Ondan sonrada itiraz etmemesi için dua etmek :) . Şayet itiraz ederse icra hukuk mahkemesinde dava açman gerekecek itirazın kaldırılması için. Sigortalı çalışıyor ise maaşına (sırada alacaklı varsa beklersin tabi), banka hesaplarına haciz konulacak. 

Üzerinde herhangi bir mal-mülk yoktur diye düşünüyorum. Sigortalı mı ona bi baktırayım. İkametgahını biliyordum ama kaçmışlar ordan.

Muhtemelende gittikleri yere ikamet bildirmemişlerdir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

7k parayı vermemek için yapılacak şeyler değil bence hocam bunlar. Bu adamın gırtlağına kadar borcu var ve sen tek değilsin gibi.

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

senette zaman asimi 3 sene diye biliyorum. sen avukata ver islemlere baslasin. mersisten adresi bulunur ihbar gonderilir. sigortali calisiyor ise maasinin 4/1 haciz koydurabilirsin. bankalara yazi yazdirilarak hesaplarina bloke koydurabilirsin. uzun senedir vermedigine gore sende umudu kaybetmissin gibi. birsey kaybetmezsin ver avukata ugrastir onu, uzerine birsey alamaz aldigi an haczedersin. bakalara para yatiramaz, araba alamaz, vb. ver avukata avukat bulur onu, birsey kaybetmezsin sen.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Banada öyle geliyor çok borcu var. 

Malzeme alıcam diye istemişti.

3 sene ise zamanımız var o zaman. 

Umudum kalmadı ifrit olduğum en dar zamanımda düğünüm sırasında istemişti. Çocukluk arkadaşıyız öder 3-5 aya kadar diye düşünmüştüm. Uğraştırmak istiyorum dediğin gibi alamasam bile pişman etmem lazım zinayı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Üzerinde herhangi bir mal-mülk yoktur diye düşünüyorum. Sigortalı mı ona bi baktırayım. İkametgahını biliyordum ama kaçmışlar ordan.

Muhtemelende gittikleri yere ikamet bildirmemişlerdir. 

İkamet bildirmesinler. Kayıtlı son adresine tebligat yapılır. Evde yoksa muhtara bırakılır. Muhtar aldığı an tebliğ edilmiş sayılır. Yeterki muhtara bırakıldığı tarihte nüfus adresi orası görünsün. Ondan sonra 7 gün itiraz süresi var. 7 gün dolar ve itiraz etmezse üzerine maaş vs ne var ne yok haczedersin. Bunu biran önce yapman önemli ki ona göre sıraya girebilesin.

Titanyumun gücü adına!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Valla veresiye, alaak verecek olayından bende bıktım.

3 senedir yasamak adlı müridin borcu var. Konu açtım arkadaşları özelden yazdı ödeyecek dediler kaldırdım. Adamlığı bu kadarmış :) yeri gelmişken söyleyeyim dedim. 

İnşallah alırsın hocam

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

@zazu 

Vade tarihinden itibaren 3 sene içerisinde senede dayalı olarak icra takibi yapabilirsin hocam. 3 senelik süre geçtiği durumda ise 10 yıllık genel zamanasimi ile işlem yapabilirsin ama bu kez senet niteliğini kaybetmiş olacağı için ilamsız icra takibi yaparsın. Özetle 3 sene dolmadan icra takibi başlat hem senede dayalı takip olur hemde faizi ilamsizdan daha yüksek olur.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Valla veresiye, alaak verecek olayından bende bıktım.

3 senedir yasamak adlı müridin borcu var. Konu açtım arkadaşları özelden yazdı ödeyecek dediler kaldırdım. Adamlığı bu kadarmış :) yeri gelmişken söyleyeyim dedim. 

İnşallah alırsın hocam

miktar nedir hocam ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 3205 Toplam Mesaj: 31
senet vade