Vadesi Geçmiş Senet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

@zazu 

Vade tarihinden itibaren 3 sene içerisinde senede dayalı olarak icra takibi yapabilirsin hocam. 3 senelik süre geçtiği durumda ise 10 yıllık genel zamanasimi ile işlem yapabilirsin ama bu kez senet niteliğini kaybetmiş olacağı için ilamsız icra takibi yaparsın. Özetle 3 sene dolmadan icra takibi başlat hem senede dayalı takip olur hemde faizi ilamsizdan daha yüksek olur.

Ayrıca bu tarz durumlarda vade kısmı açık olmasına ve senedi yazdığın kalemi senetle birlikte sakla ki değişklik yapabilesin

Ve ayrıca adi sözleşme bile olsa borclar kanuna göre sözleşmende olması senedin zaman aşımını geçiktirilebilir

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

sırf bunlar için tbt de bir avukatımız lazm

veya detaylı yol yordam lazm adliyedenmi yapıyoruz

illa avukatamı vermemiz lazm  1000 + 1000  sıralı 5 bin tl lik senette babamda var birisi aracı almış kalanı ödememiş

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

mafyaya hibe et çeki onlar alır  :)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

DevilKingtr bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Valla veresiye, alaak verecek olayından bende bıktım.

3 senedir yasamak adlı müridin borcu var. Konu açtım arkadaşları özelden yazdı ödeyecek dediler kaldırdım. Adamlığı bu kadarmış :) yeri gelmişken söyleyeyim dedim. 

İnşallah alırsın hocam

miktar nedir hocam ?

300 500 bişey hocam çok bir para değil 

ama konu miktar değil aklıma geldikçe canım sıkılıyor

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Easx bunu yazdı

DevilKingtr bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

3 senedir yasamak adlı müridin borcu var. Konu açtım arkadaşları özelden yazdı ödeyecek dediler kaldırdım. Adamlığı bu kadarmış :) yeri gelmişken söyleyeyim dedim. 

İnşallah alırsın hocam

miktar nedir hocam ?

yasamakı hatırlarım cezaevine felan girmiş olmasın o ayakları olan biriydi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Yasal yoldan bi alacağımızı almaya çalıştık, avukat bi ibneden. 

Uğraşırken anladım bu tahsilat mafyası nasıl doğdu. 

Parası neyse verelim attıralım şu ibneye yeter ki uğraşmayalım düşüncesi doğuyor bi yerden sonra

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

DevilKingtr bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

İnşallah alırsın hocam

miktar nedir hocam ?

Yok hocam kaç kere mesaj attı şu gün halledicem bugün halledicem diye.

Bizde cezaevine girip çıkıyoruz sürekli ama telefonumuzu bir sevdiğimize verip borçlarımızı takip ediyoruz. İçerde insanın başına ne geleceği belli olmaz hak denen birşey var. Borç alıp ödeyemese birşey demeyeceğimde 12 13 tane parfüm alıp ödememek nedir amk. Bu ve bunun gibi birkaç sebepten ötürü artık tahribattan babamın oğlu olsa veresiye yapmıyorum. Daha önce sürekli çalıştığım insanlara bile mecburen peşin çalışıyorum.

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

@zazu 

Vade tarihinden itibaren 3 sene içerisinde senede dayalı olarak icra takibi yapabilirsin hocam. 3 senelik süre geçtiği durumda ise 10 yıllık genel zamanasimi ile işlem yapabilirsin ama bu kez senet niteliğini kaybetmiş olacağı için ilamsız icra takibi yaparsın. Özetle 3 sene dolmadan icra takibi başlat hem senede dayalı takip olur hemde faizi ilamsizdan daha yüksek olur.

Az önce baktım senede 18 günü kalmış 3 yılı doldurmasına. Avukatsız kendimiz icra takibi yapabilir miyiz? 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

DevilKingtr bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

İnşallah alırsın hocam

miktar nedir hocam ?

Yok hocam kaç kere mesaj attı şu gün halledicem bugün halledicem diye.

Bizde cezaevine girip çıkıyoruz sürekli ama telefonumuzu bir sevdiğimize verip borçlarımızı takip ediyoruz. İçerde insanın başına ne geleceği belli olmaz hak denen birşey var. Borç alıp ödeyemese birşey demeyeceğimde 12 13 tane parfüm alıp ödememek nedir amk. Bu ve bunun gibi birkaç sebepten ötürü artık tahribattan babamın oğlu olsa veresiye yapmıyorum. Daha önce sürekli çalıştığım insanlara bile mecburen peşin çalışıyorum.

haklısın hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı
    alibaba bunu yazdı

@zazu 

Az önce baktım senede 18 günü kalmış 3 yılı doldurmasına. Avukatsız kendimiz icra takibi yapabilir miyiz? 

Yapabilirsin hocam. Senette xxxxxx ili mahkemeleri yetkilidir gibi bir bolum olacak muhtemelen yaşadığınız ili yazmissinizdir. Senet aslını ve bir tane dava dosyasi yanına alıp icra müdürlüğüne git senede dayalı icra takibi yapmak istediğini söyle yardımcı olacaklardır. Takip talebi doldurmani ve harc tebligat masrafı vs yatirmani isteyecekler işlemler başlayacak. Ancak icra müdürlüğünde işler kendiliğinden yürümez. Herşeyi bizzat takip etmek gerek. Odeme emri borcluya ulaştımi haciz konulacak birşey varmı vs hepsini takip ve talep etmen gerekecek başvurdum icraya param gelecek diye beklemek gibi bir durum yok maalesef. Takip et veya etme öncelikle bence süresi geçmeden başvurunu yap ki hak kaybı olmasın hocam. Vakit buldukça ne oldu bitti bakarsın 

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
Toplam Hit: 3204 Toplam Mesaj: 31
senet vade