Vadesi Geçmiş Senet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaptanankara
    kaptanankara's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

sırf bunlar için tbt de bir avukatımız lazm

veya detaylı yol yordam lazm adliyedenmi yapıyoruz

illa avukatamı vermemiz lazm  1000 + 1000  sıralı 5 bin tl lik senette babamda var birisi aracı almış kalanı ödememiş

Bu tür hukuki sıkıntılarda her zaman yardımcı olabilirim hocam. 

Senede gelince, arkadaşlar zaten zamanaşımı ve icra takibinden bahsetmişler. Eğer icra takibi yapıp bir adreste yakalayabilirseniz, bir şekilde taahhütname imzalatmanızı öneririm. Taahhüdün ihlali doğrudan hapis cezasını gerektiriyor. Can tatlı malum. Bir de borçlu olduğunu ailesinin/sevgilisinin/arkadaşlarının öğrenmesini isremiyor ise o kimselere de 89/1 icra emri gönderilebilir. Tabi kişiyi iyi tanımak gerek bunun için. Mal kaçırdığı şüphesi varsa bunlar da incelenebilir. 

Eğer adam herkese bu şekilde senet verip kaçıyorsa ve diğer mağdurlardan da haberdarsanız dolandırıcılık suçundan ceza davasına konu yapılabilir.

Son olarak senedi kırdırabilirsiniz, bu tür aracı şirketler var. Tüm bu işlemler için tavsiyem bulunduğunuz şehirde tanıdık bir avukattan yardım almanız hocam. 

Avukat (Ceza ve Hukuk Davaları), Marka Vekili (Marka, Patent, Tasarım Tescili)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ben de ibnenin birine kirayı denkleştiremiyorum dedi 200tl gönderdim bankadan arkadaşım deyip. Detaya borç yazdım. Sonra bi ara sıkıştım varsa yolla dedim tamam deyip kayıplara karıştı. Amk arabı 200 lira için kayıplara karıştı :D

Havale açıklamasına borç verdiğimi yazdığımdan ötürü icraya verebilir miyim?

Sırf şu meblağ için kaçtığına utansın istiyorum :D

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaptanankara
    kaptanankara's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Ben de ibnenin birine kirayı denkleştiremiyorum dedi 200tl gönderdim bankadan arkadaşım deyip. Detaya borç yazdım. Sonra bi ara sıkıştım varsa yolla dedim tamam deyip kayıplara karıştı. Amk arabı 200 lira için kayıplara karıştı :D

İlamsız icra takibi yapabilisin hocam. Muhtemelen 7 gün içinde itiraz etmez bu eleman. Sonra neyi varsa onu haczedersin. 200 lira için evine haciz gelmesini istemez herhalde. 

Avukat (Ceza ve Hukuk Davaları), Marka Vekili (Marka, Patent, Tasarım Tescili)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

yeni konu açmiyim yerini bulmuşken bende sorayım dedim :D bir araba sattım vadeli. Satarken arabaya noterde rehin koydurdum. senet 7 binlik adam 6 ya kadar ödedi zar zor aldık sonra kaldı. 1000tl alamadık rehin de kalkmadı senette duruyor. Bu adamın rahatlığını nedendir benim 6 sene önce almam gereken 1000tl ne olacak. rehinli arabayı satamaz hurdaya çıkaramaz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu işlerle uğraşıcama yarısını kurtarsam razıyım dersen borcu satmayı da düşün bence.

Bu işleri kovalayan ve bu senedi satın almak isteyebilecek avukatlık firmaları, belki factoring firmaları falan olabilir diye düşünüorum. bunlar her şekilde alırlar

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

Bu işlerle uğraşıcama yarısını kurtarsam razıyım dersen borcu satmayı da düşün bence.

Bu işleri kovalayan ve bu senedi satın almak isteyebilecek avukatlık firmaları, belki factoring firmaları falan olabilir diye düşünüorum. bunlar her şekilde alırlar

faktoring senet almaz. avukatta ugrasmaz. dava acayim 3 bin lira ver der. garanti para almak varken onla ugrasmaz avukat. diger yollarla kirdirmak istersen teminat isterler. ev arsa vs... odenmezse senet alir elinden. bu islerin jargonu boyledir 😊

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

senedin fotosunu atın. olayı da özet geçerseniz pm ike yardımcı olayım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    kaptanankara bunu yazdı
    noname bunu yazdı

İlamsız icra takibi yapabilisin hocam. Muhtemelen 7 gün içinde itiraz etmez bu eleman. Sonra neyi varsa onu haczedersin. 200 lira için evine haciz gelmesini istemez herhalde. 

Sadece ismini biliyorum kimlik no adres falan yok. Nasıl başvurucaz

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    kaptanankara bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

sırf bunlar için tbt de bir avukatımız lazm

veya detaylı yol yordam lazm adliyedenmi yapıyoruz

illa avukatamı vermemiz lazm  1000 + 1000  sıralı 5 bin tl lik senette babamda var birisi aracı almış kalanı ödememiş

Bu tür hukuki sıkıntılarda her zaman yardımcı olabilirim hocam. 

Senede gelince, arkadaşlar zaten zamanaşımı ve icra takibinden bahsetmişler. Eğer icra takibi yapıp bir adreste yakalayabilirseniz, bir şekilde taahhütname imzalatmanızı öneririm. Taahhüdün ihlali doğrudan hapis cezasını gerektiriyor. Can tatlı malum. Bir de borçlu olduğunu ailesinin/sevgilisinin/arkadaşlarının öğrenmesini isremiyor ise o kimselere de 89/1 icra emri gönderilebilir. Tabi kişiyi iyi tanımak gerek bunun için. Mal kaçırdığı şüphesi varsa bunlar da incelenebilir. 

Eğer adam herkese bu şekilde senet verip kaçıyorsa ve diğer mağdurlardan da haberdarsanız dolandırıcılık suçundan ceza davasına konu yapılabilir.

Son olarak senedi kırdırabilirsiniz, bu tür aracı şirketler var. Tüm bu işlemler için tavsiyem bulunduğunuz şehirde tanıdık bir avukattan yardım almanız hocam. 

Senedi kime kırdırıyorsun hocam ?

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    kaptanankara bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Sadece ismini biliyorum kimlik no adres falan yok. Nasıl başvurucaz

tc kimlik olmadan icra takibinden bişey çıkmaz

Toplam Hit: 3172 Toplam Mesaj: 31
senet vade