folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Vodofone Dolandırıcılara Çanak Tutuyor.

Vodofone Dolandırıcılara Çanak Tutuyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Başıma gelen bir dolandırılma olayını anlatıyım ki sizinde başınıza gelmesin.

Dün sakin sakin ofisten öğle arasına çıktımda bankaya gittim bi baktım hesap -50 ye dedim oha 200 tl para vardı.

nese hesap dökümlerini inceledim vodofon 160 TL para kaktırmış :S

zaten kampanyalı s3 aldım için  125+15 şeklinde bi fatura ödüyorum bu sefer gelen fatura  125+150 olmuş.

vodofonu aradım nie bu kadar çok geldi gibisinden   gelen cevap beni hayretler içerisinde bıraktı.

"beyfendi siz  3 aylık fixmobi hizmeti almışsınız  120 tl karşılında ( bu fix mobi şey erotik vidyolar izleten bi sistemiş wap üzerinden )

lan dedim evde ofiste her yerde netim war telefonu internetini sadece bankacılık ve gazete okumak için kullanıyorum ben böle bi sisteme üye olmadım dedim.  Tabi siklemediler faturayı yatırın sonra yasal olarak hakkınızı arayın dediler sonra fixmobinin hattını verdiler

aradım fixmobiyi üyesiniz dediler olmadım felan diyom ama karı beni dinlemiyo bile üyelik iptal olsun mu dediler olsun dedim amk salak 

gibi dolandırıldım resmen dedim nese üyelimi iptal ettiler ve  2. şoku yaşadım

üyelik iptal ücreti olarak  telefonuma  40 tl daha kaktırmışlar.

bu sinirle vodofone  aradım .  siz dedim 3. şahısların  alacağını  benden tahsil ederken hangi bilgi belge veya dedim neye dayanarak benden tahsil ediyosunuz dedim. verdikleri cevap traji komik

kendi aramızda bulunan  gsm sistemi ve anlaşmalar var.Bende  o anlaşmaların sistemin bi fotokopisini  istedim . Ben dedim öle bi sisteme üye olmadım öle bi siteye girmedim hayatımda ilk defa duyuyom.

yok gizli efendim felan veremeyiz.

Sonuç 160 tl yi ödedim savcılığa tüketici hakları mahkemesine gidip hakkımı arayabilirim. Zaten kendi mesleğim icra takipçisiyim. olayların nasıl işledini biliyorum. Açıkcasıda 160 tl içinde mahkemeye git gel savcıya git gel felan uğraşcak zamanım yok. 160 tl kazancam derken iş gücü olarak  500 tl kaybetmek var. 

Ha bunları niye buraya  yazıyorum bi gün hiç bi belge dayanak vs olmadan sizinde hattnızdan  160 tl kesebilirler.

Not : vodofone tahhüdlü aldım için iptal edemiyorum amk  1000 tl küsür s3 tazminatı var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

vodafoneun allah belasını versin hocam, turkcell rulz. seviştiğin kadar sikiliyorsun ekstrası yok.

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

500 lira da olsa bence uğraş hocam.. bende 1-2 sene önce avea dan ayrılırken azıma ettilerdi, yok tahahhüt var şu kadar para vermeniz gerekir hede hödö 30 tane şey zırvaladılar, bi telesekreter kayıtları vardı bunların arada bi müşteri hizmetleri o kaydı dinletir kabul ediyosanız 1 e etmiyosanız 2 ye basın diyodu bende hiç kabul etmedim.. tahahhütlü olursa 10-15 lira aylık düşüyodu ama ben tahahhüt sevmediğim için hep normal kulllandım..  tahahhütüm fln yok dediğimde de telefonla aratıp dinlettiğimiz şeyde kabul etmişsiniz diye bi bahane uydurdulardı ki kabul etmedim, adım gibi eminim.. baya bi çemkrdim felan o zaman şu kadar ödeyin gibi bi pazarlığa giriştik niye bilmiyorum.. dedim bana kabul ettiğime dair bi kantı sunun yoksa direk kapatın hattımı ücret felan almadan diye direndim, heralde bi yarım saat konuşmuşuzdur :) :) en başta kesin tahahhütüm vardı, sonra yarım yamalak bi tahahhütüm varmış gibi oldu, sonra aa bu tahahhüt değilmiş oldu, sonrada evet haklısınız tahahhütünüz yokmuş kapatabiliriz hattınızı istediğiniz zaman oldu :D :D 

kör topal adam sikmeye çalışıyolar başka bişey değil :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

normalde turkcell kulalnıcısıyım kendimi bildim bileli. vodafone 7 liraya sınırsız internet kampanyası cıkardığında dayanamadım birde vodafone hat aldım. hattıma nezaman kontör yüklesem. 10 dk sonra bakiye 0 gözüküyordu hepsini çekiyorlardı. sonra 1 ay sonra özür dileriz diye geri veriyorlardı. şaka gibi ... 

FCN tarafından 25/May/13 11:59 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam, öyle habersiz nasıl kaydediyorlar ki, bunların vardır bir dayanağı. yani sen istek vermedikçe teyit etmedikçe yapamazlar.

yapıyorlarsa bence uğraş sonuna kadar git.

ben de uzun yıllardır turkcell kullanıyorum ama 19 tl ye 500 dk kampanyasına geçtim, (250 dk vodafone içi,250 dk her yöneymiş) şuan 97 dk var

diyor ve istediğim yöne konuşuyorum. faturalı değil hat o yüzden rahatım ama bir yanlışlık olduğu belli.250 dk her yöne bittiğine dair mesaj geliyor

ama yine de konuşabiliyorum :))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

geçmiş olsun hocam, öyle habersiz nasıl kaydediyorlar ki, bunların vardır bir dayanağı. yani sen istek vermedikçe teyit etmedikçe yapamazlar.

yapıyorlarsa bence uğraş sonuna kadar git.

ben de uzun yıllardır turkcell kullanıyorum ama 19 tl ye 500 dk kampanyasına geçtim, (250 dk vodafone içi,250 dk her yöneymiş) şuan 97 dk var

diyor ve istediğim yöne konuşuyorum. faturalı değil hat o yüzden rahatım ama bir yanlışlık olduğu belli.250 dk her yöne bittiğine dair mesaj geliyor

ama yine de konuşabiliyorum :))

Hocam bende onu merak ediyorum dayanak felan war diyolar e o zaman söleyin diyorum mahkeme istemedikçe bilgi belge veremeyiz diyolar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Yanlışlıkla 2 kere atmışım

VEXTA tarafından 25/May/13 12:17 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Telefonuna Google Play'den bir hiçbir uygulama ındırdın mı ? Biri birbiri keresınde Turkcell kullanırken bendede olmuştu ama kontorum eksıdeydı bı baktım mesaj geldi abonelik ücretini tahsil edemedık kontor yukleyınce tekrar deneyin dıye hemen telefona format atıp Turkcelle arayıp iptal ettırdım Google play vıruslu uygulama kaynıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

aynı olay basıma geldi fatura 50lira ödüyordum 3 ay banada 150 geldi amq bilmedigim bi siteye üye oldugumu oraya hafta başına ücret kestigini isterseniz iptal ediceklerini fln fln

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    Telefonuna Google Play'den bir hiçbir uygulama ındırdın mı ? Biri birbiri keresınde Turkcell kullanırken bendede olmuştu ama kontorum eksıdeydı bı baktım mesaj geldi abonelik ücretini tahsil edemedık kontor yukleyınce tekrar deneyin dıye hemen telefona format atıp Turkcelle arayıp iptal ettırdım Google play vıruslu uygulama kaynıyor.

Hocam virüslü uygulama vs  card curt hiç bişi yok. Zaten  virüslü bi uygulama olsa beni bi yere kayıt etse  orospu cocuğu VODAFONE niye bana bi bilgi mesajı kayıt oldunuz vs card curt  yada bişi göndermiyo.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

bana vodofone demeyin a.k çıldırıyorum.. 12 ay tahahütlü  vodafone geçiş yaptım bitmesini bekliyorum.

a.k hattı deli ediyor beni. Halkalı da oturuyorum evde çekmiyor tlf. birde %99,7  diyorlar.. İstanbul lan burası nasıl oluyor anlamıyorum..

bittiği an  doğru turkcell  pahalı ama hizmeti sağlam a.k 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 7010 Toplam Mesaj: 44