folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Saf oksijeni solumak imkansız sanırım, çünkü yanıcı bi madde. Soluduğumuz havanın 5 te 1 i oksijen, kalanı azot.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Dalış eğitmeniyim, normalde soluduğumuz havanın kurutulmuşu ve karbon filltreden geçirilmişini soluyoruz.

Alanya'da 15 senedir saf oksijenle dalan adam tanımıştım. Ben solusam ciğerim yanar amk.

Bence soluyabilirsiniz, ölürseniz karışmam.

Nefesimi 4.5dk tutabiliyordum gençken, o zaman 15dk nefes tutan götler vardı, hayret ederdim. Sporcu ve ufaklıktan beri daldığım için imkansız olduğunu düşündüm 15 dakikanın.

Öğrendim ki o uzun nefes tutan abiler denemeden önce 30dk saf oksijen soluyorlarmış.

hacım alanyada dalışçı tanıdığın varsa 50-60 tl'ye daldırsana bizi :)
    Bu arada saf oksijeni solumak imkansız. Saf oksijeni 1 kere soluduğun anda dünya üzerindeki en fazla kafayı yakalamış olursun ama sonu ölüm. 
    Oksijen tüplerinde azot vs var. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

işkembeden sallayıp durmayın saf oksijeni soluyabilirsiniz

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ozon tedavisi oluyor senin dediğin. İlk Adolf Hitler döneminde bulunuyor. Savaş uçağı pilotları sürekli uçtuklarından mala bağlayınca çabucak kendilerine gelip tekrar uçsunlar diye buldurtuyor doktorlarına.

Değinilen konuların temeli buradan geliyor.sağlık boyutunu ise corona dahil sıklıkla başvuruyoruz konu sahibinin durumunu buradan değil gögüs cerrahisinde akciğer alanında yoğunlaşması sonuca götürür .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hastanede rahmetli babamın başında beklerken oksijen az geliyor diye tam gaz açmıştım musluğundan.

bir süre sonra hemişre kim açtı diye kızmıştı bize. hastayı zehirlemek mi istiyorsun demişti.

saf oksijen zehirliyormu peki dedim.  bir süre sonra baygınlıkbile yapar demişti hemşire. oksijen zehrilenmesi yapar dokunmayın bidaha demişti .

saf oksijen çekenler nasıl çekiyor peki ? bilen var mı ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

Hho generatör diye aratın youtubede yapılışı çok basit, iki metal plakaya DC akım veriliyor suyun içinde 

Elektroliz sırasında anod ve katot lardan hidrojen ve oksijen alınabiliyor,  sadece O2 üretimi yazarsanız youtubede bı sürü şeye ulasabileceginizi tahmin ediyorum,  

Not: hidrojen patlayicidir

Not iki: hidrojen ile oksijen karisimi daha patlayicidir :D

:) mutluyum, huzurluyum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    buruksu bunu yazdı

Hho generatör diye aratın youtubede yapılışı çok basit, iki metal plakaya DC akım veriliyor suyun içinde 

Elektroliz sırasında anod ve katot lardan hidrojen ve oksijen alınabiliyor,  sadece O2 üretimi yazarsanız youtubede bı sürü şeye ulasabileceginizi tahmin ediyorum,  

Not: hidrojen patlayicidir

Not iki: hidrojen ile oksijen karisimi daha patlayicidir :D

Bence çok güzel fikir de açığa çıkan hidrojeni ne yapalım:)

Aynı ortama salamayiz sanırım:D

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hastanede rahmetli babamın başında beklerken oksijen az geliyor diye tam gaz açmıştım musluğundan.

bir süre sonra hemişre kim açtı diye kızmıştı bize. hastayı zehirlemek mi istiyorsun demişti.

saf oksijen zehirliyormu peki dedim.  bir süre sonra baygınlıkbile yapar demişti hemşire. oksijen zehrilenmesi yapar dokunmayın bidaha demişti .

saf oksijen çekenler nasıl çekiyor peki ? bilen var mı ?

toksikolojide zehirin tanımı şudur: "her madde zehirlidir, zehir olmayan madde yoktur; zehir ile ilacı ayıran dozdur"

Yani temiz (içmek için olan) su içerek de zehirlenebilirsin    bkz. Google->Su zehirlenmesi

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bildiğim saf oksijen rahatlatır, sakinleştirir. Halk tabiri ile kafa açar. Ama düşünme yetisine etkisini bilemiyecem.

Biir insanın kandaki oksijen miktarı 95 üstü olmalıdır. (Oksimetre ile hemen ölçülebilir)

93 altı ise oksijen tedavisi gerektirir. 

Sağlıklı ve temiz havada bulunan bir insanın satürasyonu 98'dir.

Satürasyonun 98'den yukarı çıkması zararlı mı bilmiyorum ama oksijen tüpü ile dereceyi 5'ten yukarı alırsanız satürasyon %100 olabilir. 

Belli bir oranda saf oksijen ile ortam havası karıştırılması satürasyonu normal seviyeye çıkardığı için en ciddi akciğer rahatsızlığı olan insana bile tamamen saf oksijen verilmez. (Maske ile oksijen tüpü kullanılırken de ortam havasıda çekersiniz. Ya da mekanik vanliatöre oksijen tüpüne ya da konsantatöre bağlı iken saf hava ile ortam havasını karışarak insana ulaşır) 

Evinde oksijen tüpü kullanan bir çok insan var. Tüpler 3 şekilde satılıyor. Küçük, Medikal, Sanayi tüpü. Orta boy bir tüp 500-600 lira. Bitince 30-40 liraya dolduruyorlar. Genelde orta boy tercih ediliyor. Hastanelerde hasta odaları dahil her zaman bu tüpün içindeki (tüp oksijen diyelim) saf oksijenden vardır.

Konsantatörler ise normal havayı alıp saflaştırıyor. Bu cihazlar elektirikle çalışıyor (çok yakıyor) ve ortamdaki havayı saflaştırıp size saf oksijen veriyor. En pahalısı 5-6 bin lira. Ama asla tüpün içindeki kadar saf oksijen olmuyor. Yinede evde kullanım için gayet uygun.  Satürasyonu normal seviyeye getirmek için yeterli.

Sigara içen insanların satürasyonu 1-2 puan düşük olabilir. Bulunduğun ortamın ya da şehrin havası kötüdür yine satürasyonun düşer.

Bana sorarsan bir medikalden oksimetre alıp satürasyonunu takip etmen. 

Satürasyonun 98 ise oksijen desteği almanın ne anlamı var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Oksijenin değişik bi kafası var evet. Ancak doğada %21 civarında bulunan oksijeni saf olarak solumak muhtemelen büyük tahribat yapar. Tüplere yağlı ellerle dokunmak bile tehlikeli. Malum çok yakıcı o2. 

Peki Kd nedir?

Ketamin'dir muhtemelen.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 4711 Toplam Mesaj: 47
oksijen konsantratörleri oksijen