folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı

işkembeden sallayıp durmayın saf oksijeni soluyabilirsiniz

sen de işkembeden salladın hocam, hani kaynak?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Geliyorum pcden yazacam

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

hocam sanayi ve tıbbı gazlar satan bi tesisde calısıyorum. ortalama 300 liraya 2el tüp satıyoruz. ağza alınan kısmı(ismini bilmiyorum) bizde yok ama medikalciler 400 450 lira cıvarı fiyat cekiyor. ha asıl soruna gelecek olursak, temiz hava alman acısından elbette ama zeka açar olayını emin değilim.

sattığımız tüplerin içinde saf oksijen var saflık oranı da %99larda(tankerle her geldğinde analiz raporu gelir.)

birde drager'ın temiz hava tüpleri var dalışta kullanılan ve itfaiyecilerin kullandığı. onların içinde azot da var bazı arkadaşların dediği gibi.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

hocam sanayi ve tıbbı gazlar satan bi tesisde calısıyorum. ortalama 300 liraya 2el tüp satıyoruz. ağza alınan kısmı(ismini bilmiyorum) bizde yok ama medikalciler 400 450 lira cıvarı fiyat cekiyor. ha asıl soruna gelecek olursak, temiz hava alman acısından elbette ama zeka açar olayını emin değilim.

sattığımız tüplerin içinde saf oksijen var saflık oranı da %99larda(tankerle her geldğinde analiz raporu gelir.)

birde drager'ın temiz hava tüpleri var dalışta kullanılan ve itfaiyecilerin kullandığı. onların içinde azot da var bazı arkadaşların dediği gibi.

benimde dusuncem ostimden 2. el tup almak. daha sonrada aksesuarlarini alip montaj yapmak. esas sikintim bunu evde guvenle kullanabilirmiyim. gerci internette evde de kullanildigini yazmislar. hastanelerde de kullandiklarina gore bende kullanabilirim gibime geliyor.

bazi arkadaslarin dediklerinin tersine (saf oksijen zehirler, soluyamazsin, tahribat yapar, vb.) nette yaptigim arastirmalarda cok fazla olmamak kaydi ile (gunde 10-15 dk) hem vucuda hemde beyine faydali oldugu yaziyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

Oksijen tüpü deyince aklıma bir kaç sene önceki şu absürt olay geldi. Oksijenle alevleri dahada güçlendirmişlerdi :

https://www.youtube.com/watch?v=U_M_p9gRhP8

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    end bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Oksijenin değişik bi kafası var evet. Ancak doğada %21 civarında bulunan oksijeni saf olarak solumak muhtemelen büyük tahribat yapar. Tüplere yağlı ellerle dokunmak bile tehlikeli. Malum çok yakıcı o2. 

Peki Kd nedir?

Ketamin'dir muhtemelen.

sanmıyorum ya :D KD ne çabuk açıklayın kafa yapıyo mu ucuz mu kafamda deli sorular :D 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheLegion
    TheLegion's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ekstra oksijen almak isteyenlere önerimdir. Bunu uygula. Kulaktan burundan ağızdan solumayı deneyin :))) Meditasyon içinde gayet başarılı olacaksınızdır.. :))

Zamanımızın kötü anlayışlarından biri de, Kurnazlığın zeka olarak bilinmesidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

benimde dusuncem ostimden 2. el tup almak. daha sonrada aksesuarlarini alip montaj yapmak. esas sikintim bunu evde guvenle kullanabilirmiyim. gerci internette evde de kullanildigini yazmislar. hastanelerde de kullandiklarina gore bende kullanabilirim gibime geliyor.

bazi arkadaslarin dediklerinin tersine (saf oksijen zehirler, soluyamazsin, tahribat yapar, vb.) nette yaptigim arastirmalarda cok fazla olmamak kaydi ile (gunde 10-15 dk) hem vucuda hemde beyine faydali oldugu yaziyor.

hocam bizim bi cok müşterimiz var elektirikli oksijen cihazları var şu konsatatör mü ne ama elektirk giderse diye yedek olarak tüp alıyorlar hiç sıkıntısız kullanıyor.

@mkyb hocam oksijen yanıcı bir gazdır. tüp içinde basıncı en yüksek gazlardan biridir. 150 bar.  o arkadaşlar karbon tüpüyle karıştırmış olabilir. karbondioksik yangın söndürmede kullanıyor.

he 

OKSİJEN TÜPÜNDE EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEY: ÇOK DİKKAT, OKSİJEN YAĞ İLE ANINDA TEPKİME GİRİP PATLAR. TEK DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA BUDUR.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

10Litrelik evde kullanım için taşıması kolay oksijen tüplerinin 0 fiyatı 500 600 lira civarnda tabi gazcılara parekende değil. 

2. el tüpler biz 300 350 liraya satıyoruz dolu şekilde adanada olan varsa yardımcı olurum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

10Litrelik evde kullanım için taşıması kolay oksijen tüplerinin 0 fiyatı 500 600 lira civarnda tabi gazcılara parekende değil. 

2. el tüpler biz 300 350 liraya satıyoruz dolu şekilde adanada olan varsa yardımcı olurum 

OKSİJEN TÜPÜNDE EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEY: ÇOK DİKKAT, OKSİJEN YAĞ İLE ANINDA TEPKİME GİRİP PATLAR. TEK DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA BUDUR.

Tesekkurler ama ben Ankara

yag ile tepkimeden kasit nedir tam olarak?

gaz tupun icinde. yag ile disaridami temas etmemesi gerekir?

yada tupe mi yag temas etmemesi gerekir?

birde yag derken nasil yaglar?

Toplam Hit: 4710 Toplam Mesaj: 47
oksijen konsantratörleri oksijen