folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Ya siktir et sen tüpü müpü.wim hof nefes alma yöntemlerine bi bak prdan burdan kafada yapıyor hem :)

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

10Litrelik evde kullanım için taşıması kolay oksijen tüplerinin 0 fiyatı 500 600 lira civarnda tabi gazcılara parekende değil. 

2. el tüpler biz 300 350 liraya satıyoruz dolu şekilde adanada olan varsa yardımcı olurum 

OKSİJEN TÜPÜNDE EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEY: ÇOK DİKKAT, OKSİJEN YAĞ İLE ANINDA TEPKİME GİRİP PATLAR. TEK DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA BUDUR.

Tesekkurler ama ben Ankara

yag ile tepkimeden kasit nedir tam olarak?

gaz tupun icinde. yag ile disaridami temas etmemesi gerekir?

yada tupe mi yag temas etmemesi gerekir?

birde yag derken nasil yaglar?

herhangi bi yağ. vana kısmına yani. gaz çıkışında yağ ile temas ederse tepkimeye giriyor. hiç görmedik zaten görsem şuan yazıyor olamazdım bunu :D 

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

hocam sanayi ve tıbbı gazlar satan bi tesisde calısıyorum. ortalama 300 liraya 2el tüp satıyoruz. ağza alınan kısmı(ismini bilmiyorum) bizde yok ama medikalciler 400 450 lira cıvarı fiyat cekiyor. ha asıl soruna gelecek olursak, temiz hava alman acısından elbette ama zeka açar olayını emin değilim.

sattığımız tüplerin içinde saf oksijen var saflık oranı da %99larda(tankerle her geldğinde analiz raporu gelir.)

birde drager'ın temiz hava tüpleri var dalışta kullanılan ve itfaiyecilerin kullandığı. onların içinde azot da var bazı arkadaşların dediği gibi.

benimde dusuncem ostimden 2. el tup almak. daha sonrada aksesuarlarini alip montaj yapmak. esas sikintim bunu evde guvenle kullanabilirmiyim. gerci internette evde de kullanildigini yazmislar. hastanelerde de kullandiklarina gore bende kullanabilirim gibime geliyor.

bazi arkadaslarin dediklerinin tersine (saf oksijen zehirler, soluyamazsin, tahribat yapar, vb.) nette yaptigim arastirmalarda cok fazla olmamak kaydi ile (gunde 10-15 dk) hem vucuda hemde beyine faydali oldugu yaziyor.

Saf oksijen solumak değil ama;

arada böyle Derin nefes alıp-vermek, felaket rahatlatıyor. Sıkıldığım, bunaldığımda refleks olarak yaptığım birşey. Özellikle de ağzım açıkken(tabî tamâmen açmıyorum. ^^` sadece Burun yetmiyor), hafiften de soğutucu bi etkisi var gibi, beyin için. 

Ama; uzun süre(kabaca ~30-45 sn kadar), bu nefes alıp-vermeyi yaptığımda, kafam bi bulanıyor. Yapmakta olduğum şeyden uzaklaşıyorum, dikkatim dağılıyor. Dalıp gidiyorum.

Aynısı, özellikle soğuk havalarda,  sprint (100metre)koştuğumda da oluyor.

Ama yazın, yada ilkbahar'da olmuyor. 

@Mezentalac  Bu tüpsüz dalış yapanlar var. onlarda olmuyor. bir de o olay Azot(N) gazıyla ilgiliydi diye okudum gibi. Azot, gaz haline geçip ,damarlarda tıkanma yapıyor diye hatırlıyorum. Vurgun Yemek, diye geçiyor sanırım.

~@~

Birde @zAlimAdam'ın sorusunun cevabını merak ettim. (alıntılamadım.)

~@~

@RotKerim . Saf Oksijenin, yağla etkileşime girip patladığını yeni duydum. Vay.Al+3  

@NoktaliVirgul şu "Su zehirlenmesi" nasıl oluyor bi bakayım.

@NoName,  Kd,  KlorDiOksit kısaltması için kullanmıştır, büyük ihtimalle .RetRet'in virüs'e ve diğer ÜstSolunumYoluEnfeksiyon'ları için önerdiği bir tedavi edici madde'dir kendisi. 

@Kaan.  Oksijen çekmek. E, bu Guinness Rekorlar kitabına girmek için, tüpsüz dalanlar var. @@, kaç dakika sürüyor bilmiyorum ama.

@megalados ilginç şeyler paylaşmış. 

RitmFarbRacourci tarafından 08/Nis/20 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

10Litrelik evde kullanım için taşıması kolay oksijen tüplerinin 0 fiyatı 500 600 lira civarnda tabi gazcılara parekende değil. 

2. el tüpler biz 300 350 liraya satıyoruz dolu şekilde adanada olan varsa yardımcı olurum 

OKSİJEN TÜPÜNDE EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEY: ÇOK DİKKAT, OKSİJEN YAĞ İLE ANINDA TEPKİME GİRİP PATLAR. TEK DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA BUDUR.

Topkapı da habaş ın dolum tesisi var habaşın karsı kaldırımda oturmuş çay sigara içiyordum arkadaşımla 

O sırada bı araçtan boş ve yarı dolu mavi oksijen tüplerini indiriyordular, başındaki bi görevli tüpleri inceliyordu birden durdu boynundaki düdüğü öttürdü diğer işçiler telaşlı bı şekilde alanı bosaltti, orada megersem tornacidan gelmiş üzerine yağ bulaşmış bı tüp varmis, oradaki şef bagirmisti iyi hatırlıyorum öldürcekler bu a.koduklarim en sonunda bizi bı ogrenemediler tüpleri temiz tutmasını diye bagirmisti, çok sasirmistim, yağlı tüpü görünce herkes öcü görmüş gibi oldu, sonra o tüpü başka bı el arabası getirip yıkama bölümüne tek bir işçi goturmustu

:) mutluyum, huzurluyum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    buruksu bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

Topkapı da habaş ın dolum tesisi var habaşın karsı kaldırımda oturmuş çay sigara içiyordum arkadaşımla 

O sırada bı araçtan boş ve yarı dolu mavi oksijen tüplerini indiriyordular, başındaki bi görevli tüpleri inceliyordu birden durdu boynundaki düdüğü öttürdü diğer işçiler telaşlı bı şekilde alanı bosaltti, orada megersem tornacidan gelmiş üzerine yağ bulaşmış bı tüp varmis, oradaki şef bagirmisti iyi hatırlıyorum öldürcekler bu a.koduklarim en sonunda bizi bı ogrenemediler tüpleri temiz tutmasını diye bagirmisti, çok sasirmistim, yağlı tüpü görünce herkes öcü görmüş gibi oldu, sonra o tüpü başka bı el arabası getirip yıkama bölümüne tek bir işçi goturmustu

aynen öyle. bizim duvarlarda yağlı elle tüpe dokunma yazıyor. ben hani elin yağlı tüp kayar elinden diye yazıyor diye düşünüyordum ama öyle değilmiş :D

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    buruksu bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı

...

OKSİJEN TÜPÜNDE, EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEY: ÇOK DİKKAT, OKSİJEN YAĞ İLE ,ANINDA, TEPKİME GİRİP PATLAR. TEK DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA BUDUR.

Topkapı da habaş ın dolum tesisi var, habaşın karsı kaldırımda oturmuş? çay sigara içiyordum arkadaşımla .

O sırada bı araçtan boş ve yarı dolu mavi oksijen tüplerini indiriyordular, başındaki bi görevli tüpleri inceliyordu, birden durdu ,boynundaki düdüğü öttürdü ,

diğer işçiler telaşlı bı şekilde alanı bosaltti, orada megersem tornacidan gelmiş üzerine yağ bulaşmış bı tüp varmis,

oradaki şef bagirmisti iyi hatırlıyorum öldürcekler bu a.koduklarim en sonunda bizi bı ogrenemediler tüpleri temiz tutmasını diye bagirmisti, çok sasirmistim,

yağlı tüpü görünce herkes öcü görmüş gibi oldu, sonra o tüpü başka bı el arabası getirip yıkama bölümüne tek bir işçi goturmustu

aynen öyle. bizim duvarlarda yağlı elle tüpe dokunma yazıyor. ben hani elin yağlı tüp kayar elinden diye yazıyor diye düşünüyordum ama öyle değilmiş :D

^^D`

~@~

Bu,  Bilim Kurulundaki Prof.Dr. Mustafa HasÖksüz hocayı sevdim, hea. Adam, tane tane anlatıyor. 

Sağlık Bilimleri Enstitüsü, öğretim üyesi, Prof.Dr Vefik Arıca  da hoşuma gitti. 

bulaşma eğrisi, yazın daha da düşüyormuş. .

Aşı ve ilaç yoksa, senelerce sürecek diyor bu HasÖksüz adlı doktor. 

yakın temâs, kurmamak önemli. 

Hamilelerde virüs, süt yoluyla bebeğe geçemiyormuş. 

RitmFarbRacourci tarafından 09/Nis/20 01:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4712 Toplam Mesaj: 47
oksijen konsantratörleri oksijen