folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Whatsapp Mesajları Okuyamıyorsa Parayı Nereden Kazanıyor ?

Whatsapp Mesajları Okuyamıyorsa Parayı Nereden Kazanıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Okuyamadığını nereden çıkardınız anlamadım?

Uçtan uça şifreleme hikayesi

uçdan uca şifreleme olayını biliyorum.Benim sorduğum soru Whatsupp ın okuyamadığını teknik anlamda kim kanıtladı onu anlamadım.

Ucdan uca şifreleme olayında ağı dinleyen kişiler okuyamıyor bunu anladıkda, whatsupp nasıl okuyamıyor ben onu soruyorum? Biri Einstein'a anlatır gibi anlatsın, bilale anlatır gibi değil.

Zira bu private keyler ve public keyler sonuçta whatsupp'ın sunucularından akarak yollanıyor. Bu mantıkla whatsupp isterse bu özel anahtarlar ile mesajları decrypt edebilir.

WhatsApp's end-to-end encryption ensures only you and the person you're communicating with can read what is sent, and nobody in between, not even WhatsApp. Your messages are secured with a lock, and only the recipient and you have the special key needed to unlock and read your message. For added protection, every message you send has a unique lock and key. All of this happens automatically: no need to turn on settings or set up special secret chats to secure your messages.

Evet bu adamlar whatsupp bile okuyamıyor diyor ama ben teknik anlamda KESİNLİKLE okunamadığını kanıtlayan birşey okuyamadım. Sadece bahsedilen bir teminattan bahsediyoruz.

Facebook, Apple, Microsoft gibi devlerin NSA prism ile çalıştığının farkındasınız değil mi? Bu konuda bir kaç kripto uzmanının yazısını okumuştum. "-Evet şu an whatsupp bile okumuyor olabilir tabiki arkaplanda kasten bırakılmış bir açık yoksa" manasına gelen. OpenSSL, heartbleed leri daha unutmadık.

DrKill tarafından 06/Ağu/16 17:39 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

telefona yüklerken istemediği izin yok mesajlaşmalarından daha çok dataya sahip + olarak uçtan uca şifrelemede private keyini 3.şahıslar ulaşamıyor ama whatsappın zaten elinde bu yüzden istediği gibi at koşturabilir.

deep texti geliştiren facebook whatsapp mesajlarına ulaşamayacağını mı sanıyorsunuz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

İlk Zaman'lar ücretliydi keriz gibi ücret verenlerden biriyim ben sonra ücretsiz yaptılar 

Hayat <div class="fuck"> ile başlar </div> ile biter.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

telefona yüklerken istemediği izin yok mesajlaşmalarından daha çok dataya sahip + olarak uçtan uca şifrelemede private keyini 3.şahıslar ulaşamıyor ama whatsappın zaten elinde bu yüzden istediği gibi at koşturabilir.

deep texti geliştiren facebook whatsapp mesajlarına ulaşamayacağını mı sanıyorsunuz

Şahsen ben zaten her şeye edişebileceklerine eminim.

Sen bir şey kodluyorsun ama ben bile bilmiyorum nasıl kodladığımı diyorsun var mı böyle bir saçmalık.

Açıkcası ironik geldiği ve altında başka şeyler olduğunu düşündüğüm için paylaştım.

Cevap verenlere teşekürler :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

O kadar link attım ama kimse okuma zahmeti göstermemiş galiba, şuraya ilgili pragrafı koyayım da azcık kafanızı çalıştırma zahmetinden kurtarayım sizi.

How does WhatsApp make money from this, well quite simply by charging businesses to access a special API that allows them to hook in their existing customer service tools and to manage their user base in a way that’s appropriate. Perhaps WhatsApp could charge companies money to send out broadcast ads too – although only to customers of their own service, and only to those who have agreed to get such messages. It’s another solid way to make some money from the platform.

@zeybekustası son mesajın gayet saçma olmuş bana göre. Encryptiondan bahsediyoruz. En basitinden(bilal mod) atıyorum sen bir forum sistemi kurup dbye userlar kaydolduğunda hepsinin şifresini görebiliyormusun?

Senin dediğine göre aes gibi şifreleme standartlarının hiçbir önemi yok sonuçta adamlar kodluyor.

Ayrıca whatsapp ın kullandığı E2E encryption kütüphanesini incelemek isteyenler şuraya bakabilir.

https://github.com/whispersystems/libsignal-protocol-java/

Yahu bu signalin whatsapp ın değil diyenler çıkacaksa da mesajlarını yazmadan şuraya bir göz gezdirsin:

https://whispersystems.org/blog/whatsapp-complete/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

O kadar link attım ama kimse okuma zahmeti göstermemiş galiba, şuraya ilgili pragrafı koyayım da azcık kafanızı çalıştırma zahmetinden kurtarayım sizi.

How does WhatsApp make money from this, well quite simply by charging businesses to access a special API that allows them to hook in their existing customer service tools and to manage their user base in a way that’s appropriate. Perhaps WhatsApp could charge companies money to send out broadcast ads too – although only to customers of their own service, and only to those who have agreed to get such messages. It’s another solid way to make some money from the platform.

@zeybekustası son mesajın gayet saçma olmuş bana göre. Encryptiondan bahsediyoruz. En basitinden(bilal mod) atıyorum sen bir forum sistemi kurup dbye userlar kaydolduğunda hepsinin şifresini görebiliyormusun?

Senin dediğine göre aes gibi şifreleme standartlarının hiçbir önemi yok sonuçta adamlar kodluyor.

Ayrıca whatsapp ın kullandığı E2E encryption kütüphanesini incelemek isteyenler şuraya bakabilir.

Yahu bu signalin whatsapp ın değil diyenler çıkacaksa da mesajlarını yazmadan şuraya bir göz gezdirsin:

Ne desem saçma ne desem alakasız vallahi yoruldum.  :)

Tabiki de göremezsin hocam kimsenin şifresini md5 gibi bir sürü encryption şekli var.

Söylemek istediğim, kimse kazancı olmasa böyle bir şey yapmaz. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adrenalinn
    adrenalinn's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam teşekkürler.Sizin söylediğinize ek olarak, adamlar zaten Signal Protokol Whatsapp'ın kullandığı açık kaynaklı bir kütüphanedir diye açıklamışlar.

Biraz daha işin teknik boyutuna bakmak isteyenler için: https://www.whatsapp.com/security/WhatsApp-Security-Whitepaper.pdf

Failure is an option, fear is not.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Bir ara belim ağrıyor diye arkadaşa mesaj gönderdim. Bel agrısı ile ilgili reklamları ekranın dört bir yanına serdi. Güzel bir kategorileme sistemi ile reklamları yönetiyorlar. Bir ara yolculukla ilgili mesajlaşmalarım oldu face te ve google reklamlarda bütün ulaşımla ilgili reklamlar gözüktü. Özetle okuyor kategorilendiriyor ve sana tekrar sunuyor. Adrese teslim reklam yönetimi.

biz ona programmatic advertising diyoruz hoca. whatsapp dan mesaj atmanla hedefleme imkanı yok. öyle bi dünya yok. hala whatsapp bi placement degil ya da audience olarak hedeflenmiyorsun.

ikinci dedigin ise yine aynı kategri programmatic advertising, yolculugunla ilgili biseyler aradın ya da postladıysan hesabına hedeflemelerin icine girmen normal.

bknz facebook ads -> behaviours -> https://www.facebook.com/business/help/243268465859743

ilgili konular,
    http://www.tahribat.com/forum/whatsapp-nasil-para-kazaniyor-219241

[22817//kaanabak]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı 

Ne desem saçma ne desem alakasız vallahi yoruldum.  :)

Tabiki de göremezsin hocam kimsenin şifresini md5 gibi bir sürü encryption şekli var.

Söylemek istediğim, kimse kazancı olmasa böyle bir şey yapmaz. 

Sifreleme biliminden cakmadigin orta da guzel kardesim. Kahve kosesi muhabbeti haric tek tuk teknik bilgi iceren mesajlar gelmis ona da sen kulp takmissin. Encryption sekli diye bir yorum getirir isen konu hakkindaki bilgine guven olmaz. Simdi end to end encryption icin bu konulari ucundan kosesinden cakmamiz gerekiyor.

Algoritma

Simetrik - Asimetrik sifreleme

https://www.whatsapp.com/security/WhatsApp-Security-Whitepaper.pdf

Yoksa sonuc -erkedesler mrb wassap bizim yazismalari okuyomus vay amk- oluyor. Teknik bi bilgi yok, konu hakkinda bilgiyi gec fikir sahibi bile olunmamis bilgi kirliliginin dibine vuruluyor. Teknik bilgi veren adami da siklemiyoruz herneyse okuz altindan buzagi aramaya devam etmeden once sahsi fikrim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmasinin dogru olmadigidir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

para kazanmak için illa mesajların hepsini okuyup reklam göstermek gerekmiyor. kazanıyor olsalar bile bunu rahatça söyleyebilirler zira internet sektörünün çoğu burdan kazanıyor. ama mesajlarınızı okuyamıyoruz diye reklam yapıyorlar, güvenliği öne çıkarıyorlar, yarın biri çıkar da okuyabildiklerini kanıtlarsa adamlar çok ciddi sıkıntı yaşarlar dolayısıyla bu riski alacaklarını pek zannetmiyorum. olabilecek şey en fazla backdoor yerleştirmek olabilir nsa vs için, o backdoor'u da gene ad revenue için kullanamazlar nsa falan kullanıyordur en fazla. bunda da bence abartılacak birşey yok çünkü nsa her boku okuyor, openssl herkesin kullandığı bir uygulamaydı ve bütün interneti muhtemelen bu sayede dinleyebildi adamlar.

yıllardır kullanılan ve güvenilen uçtan uca şifrelemeyi arkadaşlar çok mantıklı biçimde çökertmişler, sunucu nasıl olsa whatsapp'ın her şeyi yapabilir diye ancak uçtan uca şifrelemede ilk keyleri whatsapp iki tarafa da dağıtır, sonra o keyler her mesajda değişir ve iki kullanıcı arasında paylaşılır ve whatsapp sunucularından geçmez dolasıyla whatsapp'un üzerinden geçen mesajlar şifrelidir. biraz araştıralım lütfen.

. . .. . ... .
Toplam Hit: 2747 Toplam Mesaj: 24
whatsapp