Wifi Şifre Kırılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Bazı modem modellerin listesi yani fabrika ayarlı olan şifreler elindedir nasıl ulaşmış yada ulaşıyor onu bilmiyorum. Ama hansdhakeleri kırıyor mesele de bu zaten. Birde neyi denediğini bildiğini söylüyor. Örneğin her modemin algoritması farklı bazilarin fabrika çıkışlı şifreleri 12 haneli ve kaç karekter büyük küçük bellidir. Buda muhtemelen buna göre bir worldlist oluşturuyor. Ve söylediğine göre bir kaç bilgisayarla deniyor. Çok iyi bir işlemci veya anakartla bir GB wordlisti kaç dk da deneye biliyor. 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Weptekno takip ederdim de bu defa sallama yapmış adam işinin ehli kırıyor. Kaliteli ekran kartlarla kirilmiyacak şifre de yoktur diye düşünüyorum.

Hocam adam direk arkaplandan yapıyor işini. Servis sağlayıcılar kendi panellerinden wifi adınızı ve şifrenizi görebiliyor. Oradan bakıp söylüyor arkadaş. Firma çalışanı yani.

Bazı modem modellerin listesi yani fabrika ayarlı olan şifreler elindedir nasıl ulaşmış yada ulaşıyor onu bilmiyorum. Ama hansdhakeleri kırıyor mesele de bu zaten. Birde neyi denediğini bildiğini söylüyor. Örneğin her modemin algoritması farklı bazilarin fabrika çıkışlı şifreleri 12 haneli ve kaç karekter büyük küçük bellidir. Buda muhtemelen buna göre bir worldlist oluşturuyor. Ve söylediğine göre bir kaç bilgisayarla deniyor. Çok iyi bir işlemci veya anakartla bir GB wordlisti kaç dk da deneye biliyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Yani çalışan olsa hanshake istemez. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Aslında çalışan olsa da handshake isteyebilir. Direk MAC adresine ulaşmak daha kolay olsa da foyasını ortaya çıkarabilir. Ama handshake isteyince ve "bakın brute force ile kırıyorum" diyince, elindeki işlem gücünü bilmediğimiz için, "brute force yapıyordur lan" diyebiliyoruz. Halbuki hex editörle açıp modemin mac adresini öğrenip yine sistemden bağlanıyor olabilir... Modemin SSID'si değiştiyse, turktelekom_T3123 gibi bir isim değilse modemi bulmak için MAC adresi gerekebilir... 

--

Modemin ADSL kablosunu çekin, SSID'nizi rastgele bir isim yapın, wps özelliğini kapatın, şifrenizi Û_¢»ÄÀ&?.;«J|+$³7Ó'ǵ+(PÉ«äVü5ôÖ.ËÖ&$½È9_ää{e¤CrÔ<9ä[ÜÖg$¿_ÉÇ/« yapın. Sonra etrafta başka ağ olmadığından emin olup, 50tl ödeyip şifre kırma talep edin. Gerekirse handshake yakalayıp gönderin.

Eğer size, "bu wifi internete çıkmıyor ki" diyorsa, çalışandır. Paranızı geri isteyin.

Eğer şifreyi kıramazsa; %99,9 çalışandır, %0,01 mac adresine göre pin üretiyordur. Paranızı geri isteyin

Eğer şifreyi kırarsa; elindeki çok güçlü bir işlem gücü vardır, brute force yapıyordur. Adam parasını haketmiştir.

Eğer şifreyi kırar, ve o şifreyi bilgasayara girdiğinizde adsl kablosu bağlı olmadığı halde internete bağlanabilirseniz bordo berelidir. TSK'ya 50tl bağış yapın.

NoktaliVirgul tarafından 25/Ağu/20 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Aslında çalışan olsa da handshake isteyebilir. Direk MAC adresine ulaşmak daha kolay olsa da foyasını ortaya çıkarabilir. Ama handshake isteyince ve "bakın brute force ile kırıyorum" diyince, elindeki işlem gücünü bilmediğimiz için, "brute force yapıyordur lan" diyebiliyoruz. Halbuki hex editörle açıp modemin mac adresini öğrenip yine sistemden bağlanıyor olabilir... Modemin SSID'si değiştiyse, turktelekom_T3123 gibi bir isim değilse modemi bulmak için MAC adresi gerekebilir... 

--

Modemin ADSL kablosunu çekin, SSID'nizi rastgele bir isim yapın, wps özelliğini kapatın, şifrenizi Û_¢»ÄÀ&?.;«J|+$³7Ó'ǵ+(PÉ«äVü5ôÖ.ËÖ&$½È9_ää{e¤CrÔ<9ä[ÜÖg$¿_ÉÇ/« yapın. Sonra etrafta başka ağ olmadığından emin olup, 50tl ödeyip şifre kırma talep edin. Gerekirse handshake yakalayıp gönderin.

Eğer size, "bu wifi internete çıkmıyor ki" diyorsa, çalışandır. Paranızı geri isteyin.

Eğer şifreyi kıramazsa; %99,9 çalışandır, %0,01 mac adresine göre pin üretiyordur. Paranızı geri isteyin

Eğer şifreyi kırarsa; elindeki çok güçlü bir işlem gücü vardır, brute force yapıyordur. Adam parasını haketmiştir.

Eğer şifreyi kırar, ve o şifreyi bilgasayara girdiğinizde adsl kablosu bağlı olmadığı halde internete bağlanabilirseniz bordo berelidir. TSK'ya 50tl bağış yapın.

Oluşturduğun şifrenin hanshakesini kirarsa kesin çalişandir deriz. Benimde aklıma öyle bir şey geldi.. ben bir kere hanshake gönderdim bu eksik veya bozuktur demişti tekrar yakalamami istemişti.😊

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhazee
    ironhazee's avatar
    Erkek

Konu güncel arkadaşlar

Dosya gönderdiğiniz takdirde kırılımlara devam ediyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Her ağ kırılabilir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    ironhazee bunu yazdı

Konu güncel arkadaşlar

Dosya gönderdiğiniz takdirde kırılımlara devam ediyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Yeni evde alt yapı yok

Eve geçeyim dosya atacağım 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ironhazee bunu yazdı

Konu güncel arkadaşlar

dosya dediğin handshake mi hacı ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    ironhazee bunu yazdı

Konu güncel arkadaşlar

Evet. Elindeki sözlükten deneme-yanılma yöntemiyle deniyormuş. Eğer modemde fabrika çıkışlı adaWesvXBE5451 tarzı bir şifre varsa kıramıyormuş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    ironhazee bunu yazdı

Konu güncel arkadaşlar

Evet. Elindeki sözlükten deneme-yanılma yöntemiyle deniyormuş. Eğer modemde fabrika çıkışlı adaWesvXBE5451 tarzı bir şifre varsa kıramıyormuş.

firma yol vermiş o zaman

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 116663 Toplam Mesaj: 284
wifi şifre kırıcı wifi şifre kırma