folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 8 Hakkında Bilgilendirme Ve Yapılan Testler Ve Sonuçları

Windows 8 Hakkında Bilgilendirme Ve Yapılan Testler Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

arkadaşlar ortalıkta windows 8 hakkında söylenen çok fazla yanlış bilgiler var gerçekten kullanışlı bir işletim sistemi bazı aksaklıkları olabilir ,işte windows 8 e geçme nedenlerinden sadece bir kaçı

site:
    www.chip.com.tr/haber/windows-8-e-gecmek...kac-neden_36664.html

ve windows 8 hakkında detaylı bilgi ve yapılan testler

site:
    www.chip.com.tr/makale/windows-8-testte_36714.html

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

hmm

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

chip'in hiç bir review'ine, haberine güvenmiyorum hangi marka parayı basarsa onları tavsiye ediyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

win+x süpermiş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

tbt böyle birşeyi yapamaz mı ? 

zanlımca yapar.. ki o editörlerden falan filan kat kat daha iyi işten anlayan adamlar var burda..

gerçi burası forum orası ne biliyim :D teknolojiyle ilgli herşey var.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ne bakiosunuz hocalar pc dergilerinin yazılarına, onlar bu firmalardan aldığı paralarla ayakta duruyor. Kim daha çok reklam parası verirse top10 ekran kartı, top 10 islemci vs testlerinde o başa gelir. Microsoft da en iyi reklam verenlerden

UI sini hiç sevmedim. Eskisine benzesin diye yan sanayi start menusu programı kurdum. ondan da memnun kalmadım, gereksiz donmalar yapıyor, Zewkle kullandığım windows classic teması yok. Birçok codecin performans için faydalandığı aero yok. Oyunlara artısı yok eksisi var. kolum kadar start menu var başka bişi yok

HolyOne tarafından 07/Kas/12 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

dürüstlük, iş ahlakı, etik davranış bekliyorum. bu şeylere sahip olan bir firma her yıl kendisine ortalama 100 lira veren müşterilerine karşı daha dürüst olurdu. reklam ayrı şey benchmark ayrı şeyler. eğer markaları, modelleri kıyaslıyorsan objektif olmalısın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Windows 8 merakla beklediğim bir işletim sistemiydi, fakat olmamış gerçekten!

Kurdum, kullanmaya başladım ama başlat menüsünün olmayışı insanı gerçekten çileden çıkartıyor, bilgisayarı kapatmak istersin kırk takla atarsın. Tamam yeniliklere açık olmak gerekir fakat böylesine dengesiz bir işletim sistemide olmaz arkadaş.

Ms bunu kurulum aşamasın da start menü ve metro arayüzünü seçme şansı tanımış olsa süper olurdu, yine bu kadar şikayet eden olmazdı.

Tablet kullanan birisi metroyu seçerdi, desktop kullanan biriside metro değil alışa gelmiş olan start menüyü seçerdi.

Bir program kuruyorsun, kısayolunu hem masa üzerine atıyor hemde metroya. Buna ne gerek var arkadaş? Madem metroya atıyorsun, daha ne bok yemeye kalkıp masaüstüne de kısayol atıyorsun.

Tamam windows 7 ve diğer işletim sistemlerine nazaran açılış süresi gayet güzel, ama herşey de açılış süresine bağlı değilki.. Üstelik kapanış süresin de resmen microsoft çakallık yapmış. Bilgisayarı kapatıyorsun, ekran hemen gidiyor hoş güzel ( ne yarağa yarıyacaksa 5 saniye erkenden kapandığı zaman) ama ekran kapandığı zaman hala harddisk den sesler gelmekte ve bir takım işlemler yapmakda :) Resmen ms bizi kekliyor amk! :)

Ben sadelikden, pratiklikden hoşlanan birisiyim daha doğrusu bu şekilde daha hızlı pc kullanıp işlerimi kısa sürede yapıyorum. Temalara baktım, klasik tema yok, sikimtronik temalar ve görseller var. Sanki eve yada iş yerine dekor almışız edası ile çiçekler böcekler var temalarda buna ne gerek yav? :)

SSD performansıda güzel, ie 10 harika diyebilirim. Ama bahsetmiş olduğum gibi - ler gerçekten bu + ları götürüyor. Tablet kullanıcıları için harika olmuş, ama normal sistem kullananlar için bence geçmeye değmez.

Kullanıcılarının %85 dokunmatik ekran kullanmıyor, zaten windows8 denen zımbırtı windows 7 üzerine geliştirilmiş bir platform dokunmatik ekran kullanmayan bir adamın bu işletim sistemine geçmesine ben anlam veremiyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/835/adszkjj.jpg/

Windows 8 aha böyle birşey yapsın, varsa eğer ben bilmiyorsam lütfen düzeltin beni hemen geçeyim. Sırf ssd performansı, kopyalama performansı ve açılış performansı için..

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

ha iyi yönünden bakılacak olursak, tek bakabildiğim iyi yönü şuanda, ms açılış hızını yükseltmesiyle birlikte dünya çapında bir elektrik tasarrufu yaptı :)

Service packler gelsin bakalım, umarım metro ve start menü için bir seçim şansı tanır. Yoksa nanay gülüm, nanay.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

kapatmak için

hover bar > settings > power yapmana gerek yok

masaüstündeyken

alt + f4 > enter

yapabilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

15 gün kullandım akıcı ve güzel yanlız bir sorun var HİÇBİRŞEYİ DÜZGÜN ÇALIŞTIRMIYORKİ

Toplam Hit: 2169 Toplam Mesaj: 23