folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 8 Hakkında Bilgilendirme Ve Yapılan Testler Ve Sonuçları

Windows 8 Hakkında Bilgilendirme Ve Yapılan Testler Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Windows 8, windows 7'e entegre edilmiş kötü bir sp2'dir. Hemde en fazla 250 Mb'lık bir güncelleme... Onun üçün 30 TL'ye veriyorlar. Zamanında Windows xp media center edition diye aynı numarayı yapmış ve yine başarısız olmuşlardı. Bilgisayarlarda 8gb ramlar var kullanacak sistem yok. Demekki yazılım sektörü zirve noktaya ulaştı ve windows 7'yi firefox+Avg ile kullanmaya devam.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xp akar

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

Doğru söyleyin lan güzel mi değilmi :D biri kötü diyor diğeri süper diyor şeyh de bok gibi demiş

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek
    Peroksit bunu yazdı

Doğru söyleyin lan güzel mi değilmi :D biri kötü diyor diğeri süper diyor şeyh de bok gibi demiş

Valla hoca bana göre berbat ötesi, sikimtronik bir işletim sistemi olmuş.

Sen kur ve bir süre test, baktın sevdin hoşuna gidiyor devam edersin. Yoksa benim gibi tıpış, tıpış geri dönersin :)

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

windows 7'den hiç bir farkı olmamasının yanında ilaveten metro arayüz, office vari klasör yönetimi vb. artıları olmasına rağmen nasıl berbat ötesi oluyor bi anlat hele.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    Peroksit bunu yazdı

Ben ilk çıktığında indirip kurmuştum preview versiyonunu sonra bazı sıkıntılar çıkınca tekrar win7'e döndüm

Genel gözlemim İyi güzel birçok yenilikçi güncelleştirmesi olmuş, güzel fikirler bulmuşlar adamlar ve oldukça hızlıda hatta xp den bile daha hızlı.

Ama kendi bilgisayarım için konuşursak driver sorunları yaşıyorum, pc'nin parçalarının hala uyumlu driverlarını çıkartmamışlar

En büyük sıkıntım wirelessdi onu hallettim, çift ekran kartı var sadece paylaşımlı olan çalışyor.(oyun oynamıyorum hadi onada evet dedik)

Bu seferde visual studio'yu kurarken sıkıntı yaşadım. açmaya çalıştığımda hata verdi. silip başka bir sürümünü yükledim yine hata aldım.

Onun dışında crack sorunu yaşıyorum active edemedim bir türlü. nette ki cracklerin tamamının linki silinmiş, çok garip.

bir süre daha deniycem, alışırsam veya önemli hataları çözümünü bulursam kalmayı düşünüyorum. Hızlı bir sistem. 

Bu arada yeni başlat menüsünden nefret ettim :D

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Yazdım ya, daha kaç kere yazacağım bunları, ben indirdim, kurdum denedim ve diğer mesajım da yazmış olduğum sıkıntılar yüzünden sevmedim.

Ha sen sevebilirsin, saygı duyarım. Ama kendi düşümcen olarak berbat ötesi diyorum.

İşletim sistemi yüzünden tartışma çıksın istemem, herkes kursun ve test etsin ona göre kendi kararını versin değil mi? :)

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

yok arkadaş benim götüm kaşınıyor, illa kullanacam diyen olursa,

Pokki başlat menüsünü tavsiye ederim, enteresan ve şık bir şey

not: win8 tavsiye etmiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaw daha yeni çıktı. Ben hep windows çıktınca en az 7-8 ay beklemişimdir. Windows 8 için de bekliyorum. Sizin değerlendirmeleri bi alalaım bakalım.

Ayrıca driver ve oyunlar konusunda sorun yaşatmasın yeter.

-Başlat çubuğu için de eskisinden sıkılmıştım zaten yenisine bakacaz.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek

azcık geriye gidelim, windows 98 den sonra Win 2000 ME çıktı herkes 98 e devam ettik taaki xp çıkana kadar, xp den sonra vista çıktı yine herkes xp ye devam etti taaki windows 7 çıkana kadar, burada dikkatimi çeken şey ms istikrarlı olarak sırasıyla 1 tane düzgün bir tane dandik sürüm çıkarıyor.

...
Toplam Hit: 2194 Toplam Mesaj: 23