folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wordpress'in Uzman Ve Acemi Tahribat Müritleri [Toplu Soru/Cevap Platformu]

Wordpress'in Uzman Ve Acemi Tahribat Müritleri [Toplu Soru/Cevap Platformu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Sevgili Müritler.

Ben wordpressi daha yeni yeni keşfediyorum. Dolayısı ile kafamda çok fazla soru var. Sürekli şu nasıl, bu nasıl, şu noldu, bu nolacak diye konu açarak forumu kirletmek istemiyorum. (Bu sebeple bu konunun silinmemesini yöneticilerimden rica ediyorum) Tüm tahribat Müritleri arasında uzman ve acemi olarak wordpress bilen kardeşlerim de bu konuyu takip ederse çok mutlu olurum. En azından birisi birşey yazdığında bu konuya girip ne olduğuna bakarsanız sevinirim. Belki bildiğiniz bir soru sorulur ve cevaplarsınız. Bilenlerin bilmeyenlere bu başlık altında sorularını cevaplamalarını ve yardım etmelerini rica ediyorum.

ŞİMDİDEN tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

BAŞLIYORUM:

Hocam bir türlü word pressi kuramadım. Cpanel'den MYSQL veritabanı oluşturdum kullanıcıyı oluşturdum orada hiçbir eksiğim kalmadı, ftp'ye de word pressi attım wp-cofig dosyasında forum sitelerinde anlatıldığı gibi bilgileri yazıp, kaydedip, ftp'nin içine attım ama site de şöyle bir hata geliyor :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ahmet/public_html/wp-config.php:1) in /home/ahmet/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 868"

gibi Nerede hata yaptım, neyi eksik yaptım, anlayan var mı hocam buradan? Bi kuramadım gitti, bilen arkadaşlarıma da her zaman ulaşamıyorum, bunu öğrenmem lazım sizce neyi yanlış yaptım arkadaşlar, bendeki bu eğitim aşkına kulak verin lütfen :D

Bkz: www.ahmetfaydali.com

Edit: Bu soruların burada sorulup paylaşılması sadece tahribat müritlerinin faydasına değil, tüm yeni başlayanların faydasına olacaktır hocam. Çünkü eminim benim soracağım tüm sorular genel olarak sorulan sorular olacak. Birisi google'dan aradığında burada rahat bulacak sorusunu ve bize dua edecek :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

evet bende gecenlerde wp kurdum, admin girisi yaptiktan sonra buna benzer hatalar cikti :)

simdi hatırlamıyorum hata kodunu...

bu wp hatalarının tamamı ve çözümlerini bulabilecegimiz bir yer var mı acaba :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

cuneyd bunu yazdı:
    -----------------------------

evet bende gecenlerde wp kurdum, admin girisi yaptiktan sonra buna benzer hatalar cikti :)

simdi hatırlamıyorum hata kodunu...

bu wp hatalarının tamamı ve çözümlerini bulabilecegimiz bir yer var mı acaba :)

Malesef yok, bu yüzden bu başlık altında tüm soru ve çözümlerin paylaşılması için uğraşalım diyorum. Herkesin faydasına olacaktır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

Paragrafi bunu yazdı:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ahmet/public_html/wp-config.php:1) in /home/ahmet/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 868"

yukarıdaki hata php de ob_start(); fonksiyonunun birden fazla kullanılmasından kaynalnır

lakin wordpressde böyle bir hata söz konusu değil editlenmiş wordpress felan kurduysan ondan kaynalanıyor olabilir

orjinalini indirip kurarsan sorun kalmaz

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

snnyk bunu yazdı:

Paragrafi bunu yazdı:

yukarıdaki hata php de ob_start(); fonksiyonunun birden fazla kullanılmasından kaynalnır

lakin wordpressde böyle bir hata söz konusu değil editlenmiş wordpress felan kurduysan ondan kaynalanıyor olabilir

Hocam direk tr-wordpress'ten indirdim  yükledim. FTP'yi tekrar boşaltıyorum, baştan deneyeceğim :| Bu 5. inanki 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Paragrafi bunu yazdı:

snnyk bunu yazdı:

Paragrafi bunu yazdı:

Hocam direk tr-wordpress'ten indirdim  yükledim. FTP'yi tekrar boşaltıyorum, baştan deneyeceğim :| Bu 5. inanki 

ben kurmustum kanka ne oldu da bozdun 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

hocam wp-config.php yi not defterinde falan açtıysan düzenleyip kayıt edince öle oluyor.Şimdi resmi siteden indir wp-config.php'yi dreamweaver gibi programlarla aç düzenle kaydet hostuna at düzelir.Sıkça karşılaştım çözümü bu 10 sitede böle yaptım.Tecrübeyle sabit.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

EmQceR bunu yazdı:

hocam wp-config.php yi not defterinde falan açtıysan düzenleyip kayıt edince öle oluyor.Şimdi resmi siteden indir wp-config.php'yi dreamweaver gibi programlarla aç düzenle kaydet hostuna at düzelir.Sıkça karşılaştım çözümü bu 10 sitede böle yaptım.Tecrübeyle sabit.

Oh bee. Yaptım hocam sonunda sağolasın, vay canını seveyim senin :D Öğrendik bunu sonunda.

Diğer soruları bu konu altında toplayacağım, wordpress hakkındaki soruları herkes bu konu altında sorarsa daha iyi olur. Forum kirlenmemiş olur.

Konu yukarıya taşındıkça bir kez kontrol ederseniz çok makbule geçer. Teşekkürler...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

herhangı bır eklentıden olabılır ama kurulumda bole bır hatayla hıc karsılasmadım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sorunu çözmüşsün galiba ama daha ayrıntılı olarak anlatırsan(Sorunu olan arkadaş) iyi bir bilgi kaynağı olmuş olur herkes için.

Şurada ayrıntılı çözüm var.

http://www.safakkocaer.com/kodamanlik/wp-config.php1-ve-pluggable.php-on-line-868-hata-cozumu/

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
Toplam Hit: 9446 Toplam Mesaj: 96