folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Xbox Mı Playstation 3 Mü?

Xbox Mı Playstation 3 Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xbox benim tercihimdir hocam..

eğer xbox almak istiyorsan online oynamak istediğin oyunları orjinal satın alman lazım yoksa ban yiyorsun ayrıca aylık 10$ ücret alıyor online oyunlar için..

ps3 dersen sanırsam kırıldı fakat piyasaya sürülmedi..

o yüzden xbox hocam online oynayacaksanda orjinal alıcaksın..

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Adres: http://www.tahribat.com/Forum-Playstation-3-Mu-Xbox-360-Mi-109987/4/#1220686

İçerik:

"oyuna para vermek bana mallık olarak geliyor, o yuzden donanım olarak kıyaslamıcam, isviçrede yaşamıorz ve gelirlerimiz aylık 10bin dolar civarı değil. Bok gibi param olsada oyuna para vermem beni maksimum 1 hafta oyalayacak bişey için 150lira vermem. 1 yıl içinde vermem pes gibi, hangimizin elinde pes08 var simdi? 150liraya gider en kral kıyafetleri alırım kendime üstüme başıma bakarım hemde 3-4 sene giyerim, evime bişeyler alırım vs vs

Şöyle söyleyeyim 2side korsan calıstırsa düşünmeden ps3 alırım.

Donanımı öyle az bucuk üstün değil işlemci olarak bildiğin boru gibi üstün, bugun ölümcül farklı oyunlar cıkmıosa bunun sebebi hala tam kapsamlı kullanılamaması ve oyun firmalarının 2 konsoldanda nasiplenmek isteyerek fazla satış rakamlarına ulasmak

Exclusive oyunlarda ps3 arayı acıyor, heavy rain diye bi oyun var aradaki farkı görün

xbox sahibiyim her ne kadar sorun cözüldü densede (ki resmi acıklama yok) halen daha lan alet götümde patlarmı korkusu oluyor oynarken, 3 saat kendimi bi oyuna kaptırsam yusuflar baslıor hafiften, bi 10 dakka dinlendireyim aleti falan diyorum, dahası bu telaş bende deil her xbox sahibinde vardır, yoktur diyen yalan sölüodur fanboydur.

ama tercihim ne? tabiki xbox, ögrenci evimin vazgecilmezi, aile evinde ps3 var 1 yıldır oynadıımız oyun sayısı 4 o da olmazsa olmaz oyunlar cod gibi gta gibi,

2 aydır xbox kullanıorm oynadıım oyun sayısı 8 üstelik özgürce her oyuna yeşillenebiliorm aman kötü cıkar korkusu yok kötü cıkarsada kaybım 3tl"

Bu aletin götte patlama olayı nedir ve gerçekten anlattığı kadar korku verici mi? :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek
    @Vader Vader, Wii almaya gerek yok, PS3'e Move, XBOX'a Kinect çıkacak zaten. Hoş, casual oyunlar üretiliyor iki sistem için de. Vede, XBOX'ta Halo var, PS3'te God of War. Seçimini ona göre de yap. Diğer çoğu oyun ortak zaten. Special oyunlara ve görüntü kalitesinin senin için ne kadar önemli olduğuna göre değerlendir. XBOX oyun açarken, yüklerken manyak bir ses çıkarıyor. Soğutması da çok kötü. 3K gibi bir sorun da var-hoş bu XBOX almana engel olmamalı.

Süngerler asla kötü bir gün geçirmez.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coolmhmt
    coolmhmt's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    ----------------------------
    -----------------------------

Bu aletin götte patlama olayı nedir ve gerçekten anlattığı kadar korku verici mi? :D

Hocam Multiplayer programinda gunlerce konusup tartistik ve iki makinaninda ayirt edilemez olduguna karar verdik.Acikcasi bende iki makinada var hoca yillardir... 3 senedir xbox 360 , 2 senedir de PS3 kullanicisiyim...

Diger arkadaslarinda dedikleri gibi kopya oyun konusunda en rahat makina xbox.Zaten PS3 ile ortak sirketlerden cikan butun oyunlari oynuyorsun.Ayni zamanda microsoft'un belli basli HALO (FPS konusunda baya iyi) ve Gears of War (ses konusunda muhtesem ve yaratici) olan oyunlari ve dahasi var.. Bende para gani diyorsan al bir kopyalastirilmamis lisansli makina takil LIVE da dicem ancak yinede banlanma ihtimalin var (dusuk ama olasi bir ihtimal). nedeni ise turkiyede hala lisansli olarak LIVE hizmeti yok.Bir update gunune denk gelirsin birde bakmissinki makinan internete girmiyor.LIVE hizmetleri sinirsiz.. Aylik cok dusuk fiyata online oyunlarin dibine vuruyorsun..Ucretsiz goruntulu konusma ve chat hizmeti..Oyun demolari haberleri fragmanlari ve ozel Arcade oyunlariyla baya eglenceli bir ortam..Bu kopya makinaylada yapiyorsun ancak her sene yapilan guncellemede yakalanma riskin yuksek..Ayni zamanda ELITE makina yerine SLIM al.. wireless+250GB ve tasarimi daha guzel .. ve asla 3K'dan korkma yeni modelinde..Media konusunda koy hdd ye filmleri bluray falan allah ne verdiyse otur izle =)) Ayni zamanda KINECT ' te geliyor bak.. kontrolsuz oyun oynanacak hersey yapilacak..Bir de ne xbox'in ne de PS3'un kontrolu hemen bozuluyor.. bu iki tarafinda fanlarinin birbirlerini karalamak icin uydurdugu birsey :))

PS3 icin ise..God of War ve Heavy Rain gibi iki buyuk oyunu tatmak her oyunseverin boynunun borcu :) o konuda Sony'e bir el atmak lazim.Ayni zamanda PSN(playstation network) baya genis capli bir hizmet.. turkiyeye eylulde acilcakti hizmet daha kontrol edemedim ama senelerdir UK'den rahatlikla baglaniyorduk.SIMS tarzi bir platformda (bol reklam kampanyali) oyunculari bir araya getiriyor.. ve her zamanki gibi abazalar kayniyor ama olsun.. iste ordan arkadas bul ONLINE takil oyna hizmeti :) XBOX gibi o da video chat hizmeti sunuyor ancak aylik ucretin uzerine ekstra ucretle PS Store dan demo,tema,muzik.. vs indirebiliyorsunki bu senden daha fazla para koparmalari demek.. sabit bir ucret yok yani.. ne istiyorsan ode mantigi var :) Ayni zamanda kopya oyun sistemi basladi ancak Sony yeni guncellemesiyle (3.40 olmasi lazim) bu ozelligi kaldirdi.. Eger kopyalastirirsan yeni guncellemeyi yapamazsin.. ve buda seni PSN den uzak tutar...

Yani kisacasi bu karar sana kalmis.. ikiside dev ikiside basarili :)) oyundan yana problemin olmasin.. sen sadece sana uygun olani sec ;) umarim yardimci olmusumdur...

Sordid Affair
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Başka bir forumdan 3K hatasına bakarken şu yazıya rastladım: "Geceleri oynuyorum ve felaket gürültülü bir makine bunun gürültüsünü azaltabilirmiyim?"

Gerçekten çok gürültülü mü? Çünkü geceleri çok oynarım.

Son olarak 3K hatası gerçekten giderildi mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek
    wking bunu yazdı:

Başka bir forumdan 3K hatasına bakarken şu yazıya rastladım: "Geceleri oynuyorum ve felaket gürültülü bir makine bunun gürültüsünü azaltabilirmiyim?"

Fanları sağlam olmayan ve harddiski çok ses çıkaran kasanın çıkardığından biraz fazla bir ses. Egzos gibi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Öncelikle fanboyluk yapmak istemiyorum ama şuan ses konusunda hiç bi sıkıntı çekmedim 3k da şans işi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Ashitaka bunu yazdı:
    wking bunu yazdı:

Fanları sağlam olmayan ve harddiski çok ses çıkaran kasanın çıkardığından biraz fazla bir ses. Egzos gibi :D

E oha ya :|

En iyisi Slim'in kırılmasını beklemek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Ashitaka bunu yazdı:
    wking bunu yazdı:

xbox elite modeliyle yaz mevsiminde gece 12 de oturup sabah 8 de kalkıyoruz ve makineden ses bile çıkmıyor.

abartmayın.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

Ashitaka bunu yazdı:
    wking bunu yazdı:

xbox elite modeliyle yaz mevsiminde gece 12 de oturup sabah 8 de kalkıyoruz ve makineden ses bile çıkmıyor.

abartmayın.

Hocam biraz abartmış olabilirim :D Ama hani baya ses çıkartıyor havalandırmasının iyi olmamasından dolayı. Gerçi yeni XBOXlarda düzeltildi diyorlardı bu durum.

Toplam Hit: 4966 Toplam Mesaj: 52