folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Xbox Mı Playstation 3 Mü?

Xbox Mı Playstation 3 Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Bazı arkadaşlar PS3 ün daha keskin görüntü verdiğini, yada daha kaliteli görüntü verdiğini söylemiş, bir arkadaşta PS3 oyunlarının 1080p çalıştığını, XBOX 360 oyunlarının 720p olduğunu söylemiş, hepsi tamamen yanlış.

Aşağıdaki linkten tüm oyunların hangi çözünürlükte ve hangi modda çalıştığını liste halinde görebilirsiniz, neredeyse hiçbir oyun PS3 de XBOX 360 dan daha iyi çalışmıyor, aksine PS3 de anti aliasing desteği olmayan oyunlar XBOX 360 da 2xAA yada 4xAA modlarında çalışabiliyor.

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?s=38a99bdb1c4e227b6af6a03d5391e2dc&t=46241

Örnek vermek gerekirse, yeni çıkan Red Dead Redemption oyununun PS3 Çözünürlüğü: 1152x640 (QAA) XBOX 360 çözünürlüğü: 1280x720 (2xAA)

Ehl-i Byte
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

biraz manevi değerlerimize saip çıkalım bence ps2

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

real_agabey bunu yazdı:
    -----------------------------

Bene böyle bi konu açmaya hazırlanıyordum iyi oldu.

İngiltereden arkadaşım gelecek gelirken ne getireyim diyince tlfon falan gerek yok.Bu geldi aklıma

http://www.amazon.co.uk/Xbox-360-250GB-Hard-Drive/dp/B003NSBMF8/ref=pd_ts_vg_h__1?ie=UTF8&s=videogames

http://www.amazon.co.uk/Xbox-Elite-Console-120GB-Drive/dp/B002YIHJNC/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=videogames&qid=1284100089&sr=8-9

Bu ikisini bi kıyaslarmısınız hangisini almak gerek.

ttp://www.amazon.co.uk/gp/feature.html/ref=amb_link_84048773_1?ie=UTF8&docId=1000373823&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=left1&pf_rd_r=0JNPQMNDCJYCTKBDQNY3&pf_rd_t=101&pf_rd_p=210155287&pf_rd_i=15826471

Yanında kinect siz olmaz tabi.İkiside kinect e uyumlu mu?

Bide ordan almaya değer mi.?

Burda 581 TL ye görmüüştüm.

http://www.hizlial.com/oyun/konsollar/x-box-360-elite-120-gb_21.090.0575.0001.htm?utm_source=Donanim&utm_medium=SA_3008&utm_campaign=xbox&refid=897

İlk linkteki Xbox'ın son çıkan ürünü. Xbox 360 Slim Kinect'i destekler. Kinect'in Slim dışındaki Xbox'larda çalışması için hem elektriğe hem de usb'den Xbox'a bağlamak gerekiyor fakat Slim'de gerekmiyor.

Slim alacağını düşünerek

"Bide ordan almaya değer mi.?

Burda 581 TL ye görmüüştüm"

sorusunu cevaplamıyorum. Slim'i oradan getirtmek değer mi dersen bence değer :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

X, PS3'e göre biraz daha yaşlı yani daha tecrübeli denir ona. Lakin PS3 yeni çıktı sayılır ya o kadar da eski değil ki farkındaysan ikisini kıyaslıyoruz yani eski ama iş görüyor ve ucuzda ps3'e göre. Ayrıca korsan oyunlar çok bol istediğini indir yaz dvd ye at hdd ye oyna ama arkadaşların bahsettiği gibi 3 kırmızı ışık sorunu çok sıkıyor adamın canını. Sırf gears of war için bile xbox alırdım ama ps3 içinde korsan oyunların alarmı verildi de usb alacaksında bu kadar kadar dolara şu da bu da bilmem ne. Korsan oyun yok hocam alcaksın en az 100 liraya oyun onuna idare edeceksin 1-2 ay. Öylelerini biliyorum 2-3 ayı bi oyunla idare ediyorlar. 100 lirada az para değil ama yeni olduğu için 1080 HD keyfini kaçırmazsın ve 3 kırmızı sorunu da yok.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Caliber bunu yazdı:

X, PS3'e göre biraz daha yaşlı yani daha tecrübeli denir ona. Lakin PS3 yeni çıktı sayılır ya o kadar da eski değil ki farkındaysan ikisini kıyaslıyoruz yani eski ama iş görüyor ve ucuzda ps3'e göre. Ayrıca korsan oyunlar çok bol istediğini indir yaz dvd ye at hdd ye oyna ama arkadaşların bahsettiği gibi 3 kırmızı ışık sorunu çok sıkıyor adamın canını. Sırf gears of war için bile xbox alırdım ama ps3 içinde korsan oyunların alarmı verildi de usb alacaksında bu kadar kadar dolara şu da bu da bilmem ne. Korsan oyun yok hocam alcaksın en az 100 liraya oyun onuna idare edeceksin 1-2 ay. Öylelerini biliyorum 2-3 ayı bi oyunla idare ediyorlar. 100 lirada az para değil ama yeni olduğu için 1080 HD keyfini kaçırmazsın ve 3 kırmızı sorunu da yok.

Yeni çıkan Xbox 360 Slim'de de kırmızı ışık sorunu yok :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

wking bunu yazdı:

Caliber bunu yazdı:

Yeni çıkan Xbox 360 Slim'de de kırmızı ışık sorunu yok :)

Korsan oyun ama orijinal bir oyun ile dahi çok zevkli olur X. Kesinlikle X. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

öhöm öhöm.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

@Caliber Bence de kesinlikle X :)

@XpertVision Ne demek istiyosn ? :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

olm git şu yeni kinect olayını araştır, eski xboxlarda da oluyorsa git al hala düşünüyomusun.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

olm git şu yeni kinect olayını araştır, eski xboxlarda da oluyorsa git al hala düşünüyomusun.

Kinect eski Xbox'larda da oluyor fakat yenisi eskilerden çok gelişmiş. Yenisini almaya karar verdim.

Şu konunun cevabını öğreneyim alacam: http://www.tahribat.com/Forum-Vestel-Milenyum-106-Plazma-Televizyon-Hakkinda-120406/

Toplam Hit: 4949 Toplam Mesaj: 52