Xiaomi Mi5 Vs. Xiaomi Redmi Pro

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

hocam alabiliyorsan mi 5s al derim. global rom u olmayan cihazlarda sorun yaşanıyor genelde.o yüzden redmi pro dan uzak durmak lazım şimdilik. 

ayrıca yurt dışından almak istediğiniz telefon için yardımcı olabilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

s3'den mi5'e geçtim.

telefondan çok memnunum. iyiki almışım diyorum.

beğendiğim kısımlar, ekran parlaklığı, kamera, ücresiz sınırsız tema, kumanda olarak kullanabilmen, telefon konuşmalarını ses kaydı olarak kaydebilmen, içindeki güvenlik uygulaması (bunu özellikle çok beğendim), parmak izi, şarj (hem çabuk dolması hemde uzun süre gitmesi ), fiyat/performans   gibi..

beğenmediğim kısım yok şimdilik.

Hocam bende de s3 var mi5 alacağım, pil kullanımı nasıl biraz anlatır mısın, birde bazıları ses kalitesi kötü demiş sen böyle birşey deneyimledin mi ? 

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

3 aydır redmi pro kullanıyorum ve tavsiye ederim. 

mi5 e göre daha sağlam malzeme kalitesi var. performansı ve pil ömrü de gayet iyidir. 

ama diyorsan ki ben performans canavarı olsun istiyorum performans testleri yapıp kendimi tatmin etmek istiyorum falan dersen mi5s al. 

fakat mi5s alacaksan da siyah çerçeveli modeli al. beyaz çerçevede çerçeve kenarı göze batıyor.

redmi pro nun şuan için tek sıkıntısı ki sıkıntı olarak kabul edilir mi emin de değilim global rom un olmaması fakat bir eksiğini ya da keşke şöyle olsaymış dediğim bir olayını henüz görmedim.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Xiaomi telefon alacaksanız ve Vodafone hat kullanıyorsanız 4G'yi unutun. Çoğu yerde 3G çekiyor. 800 mhz desteği yok Xiaomilerin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada Xiaomi telefon alacaksanız ve Vodafone hat kullanıyorsanız 4G'yi unutun. Çoğu yerde 3G çekiyor. 800 mhz desteği yok Xiaomilerin. 

geç pttsell e hayatını yaşa bırak şu kırmızıyı :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

geç pttsell e hayatını yaşa bırak şu kırmızıyı :) 

1 aylık indirmelerimi 2 güne 14 liraya sığdıran operatör Vodafone. 😀

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

mi5 seçenek olarak daha iyi bir seçenek başka marka düşünürsende şu anda cool1 piyasada çok giden telefonlardan.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    venom88 bunu yazdı

mi5 seçenek olarak daha iyi bir seçenek başka marka düşünürsende şu anda cool1 piyasada çok giden telefonlardan.

paralel p9 dual daha iyi 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    mrkps bunu yazdı

s3'den mi5'e geçtim.

telefondan çok memnunum. iyiki almışım diyorum.

beğendiğim kısımlar, ekran parlaklığı, kamera, ücresiz sınırsız tema, kumanda olarak kullanabilmen, telefon konuşmalarını ses kaydı olarak kaydebilmen, içindeki güvenlik uygulaması (bunu özellikle çok beğendim), parmak izi, şarj (hem çabuk dolması hemde uzun süre gitmesi ), fiyat/performans   gibi..

beğenmediğim kısım yok şimdilik.

Hocam bende de s3 var mi5 alacağım, pil kullanımı nasıl biraz anlatır mısın, birde bazıları ses kalitesi kötü demiş sen böyle birşey deneyimledin mi ? 

Ben de s3'den mi5'e geçmeyi düşünenlerdenim :) 

der die das
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

sırayla cevap vereyim :)

@mkyb hocam custom rom işine girmem resmi miui yeterde artar bana sanırım , ama global olmasını anlamsızca istiyorum.

@adamhakli türkiyeye ne zman gelir bilinmez hocam sanırım , hb den almayı düşünüyorum ben.

@MsXLaBs abi vallahi korkularımı yazmıssın hem ince zarif ufak , hem dayanıksız bu telefon. tamam çok hoş donanım iyi vs. ama videoyu izlemissindir kürdan gibi gitti..

@mrkps hocam daha önce 1 1.5yıl miui kullandım , dediğiniz şeyle gerçekten çok güzel.

@Quetzalcoatl hocam ekranından memnun musun bi s4-s5 tadındamı veya note2 , valla öyle puanmış çartmuş çurtmuş koşamam :D kamerası ortanın üstünde olsun (note4 den iyi belki) , şarjı gitsin kafidir gibiii

lakin hb yorumlarına bakıyorum adamlar orda bile kameradan pek bişi bekleme yazmışlar , bilemedim nasıl yapıcam.

@PanxeR - @mkyb tt de 800 1800 2600 kullanıyor :D onda da biraz sıkıntılı

gönüller mi5 diyor , sonra çıt kırıldım diyorlar ,redmi pro ekran kötü diyorlar , kamera vasat diyorlar.

arkadaşlar mi5 ve redmi pro'dan çekmiş olduğunuz bir kaç fotograf paylaşabilir misiniz. en azından kamera konusunu netleştirelim sizlere zahmet :/

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 4895 Toplam Mesaj: 41
xiaomi mi 5 xiaomi mi5 vs. xiaomi redmi pro şaomi