Xperia Z5 - Iphone 6S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

xperia  z3 çıktıgında   2400 tl di resmi türkiye fiyati

iphone 6 çıktıgında  64 gb ı  2450 tl di yani neredeyse aynı fiyat

aradan 1 seneden biraz fazla geçti

z3 e eksesuar bile bulamzsınız  iphone kılıfları her magazanin girişindedir 

z3  1.600 tl 

iphone 6 64 gb 3100 tl 

arkadaşlar android den rom üstüne rom kuran telefonda herşeyi yapan biri olarak ios huzurdur candır cihaz yapmanızı istediğiniz şeyi yapar kafanızı ağtırmayın illaki android istiyorsanız tabetiniz tab s olsun

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

5S bu saatten sonra alınmaz. iPhone 7 çıkınca ipi çekilecektir. Hele ki 16 GB. Z5 ise alınmaz. Sony yıllardır şu kamerayı çözemedi. Şuan en alınabilir telefon Galaxy S6. 

http://www.dxomark.com/Mobiles/Apple-iPhone-6s-review-Solid-and-compelling-performance

http://www.dxomark.com/Mobiles/Sony-Xperia-Z5-Mobile-review-Best-mobile-photo-video-scores-to-date

Not : IP 6+ Kullanıcısıyım.

qoqo tarafından 09/Ara/15 21:42 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Hocam al 6S kafan rahat olsun birde onlar 9.02 yüklü geliyor eline direk jailbreak kur kral sensin 

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

hor kullanan biri olarak sony harici hiç bir şey dayanmıyor. 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Hocam sony hastasıyım  ama sana objektif bir biçimde cvp vereyim. Öncelikle sony i yerden yere vurmuşlar, bu markanın ürününü kullanmayan kötülemesin arkadaş, deli oluyorum. Televizyonumuz, lap top ım,TÜM TELEFONLARIM(K750i, w810i, xperia x10, xperia arc s, xperia S, xperia Z, xperia Z2), eski mp3 player larım hepsi Sony di. Hiç bir cihazımda problem çıkmadı, 1 telefonum bir tek arızalandı onu da BİR ÜST MODELİYLE değiştirdiler. Şimdi sorunuza gelelim hocam;

- Öncelikle android mi ios mu kullanmak istiyorsunuz telefondan ziyade bunun kararını verin. İos daha stabil evet ama çok kapalı bir sistem, android de daha özgürsün ve giderek stabilitesi artıyor.

- Android istiyorsanız Sony ya da Htc den Kesinlikle şaşmayın. Bu markaların da alt,düşük seviye cihazlarını almayın. Sony su geçirmez ve kasa olarak z serisi gerçekten kusursuz hocam.

-İkinci eli sony nin kötüdür, mutlaka değer kaybeder, iphone ise en az değer kaybıyla satacağın telefon. Ama sony alan kolay kolay bırakamaz, uzun süre kullanır.

-Ekran çözünürlüğü z5 in iphone kadar iyi (hatta daha da iyi) ama sana iphone daha iyi gelecek çünkü kullandıkları ekran farklı. Ama sony nin ekranı çok daha dayanıklı diğer tüm markalardan.  Kaç arakadaşım ekran patlattı lg,samsung vb telleri varı. Yakın zamanda merdivenden düştü cihaz (xperia z2) en üstten en aşağı seke seke cihazda tık yok hocam.

-Sony de kılıf,aksesuar vb şeyler bulmak zor hocam, iphone da illa ki kılıf bulun deli gibi var.

Ben olsam ne olursa olsun z5 alırdım.

Size tavsiyem illa ios kullanmicaksan, uzun zaman kullanacam değer kaybı benim için önemli değil dersen,  Kesinlikle xperia Z5.  Zincir mağazalara git z5 i bir eline al kullan öyle kararını ver...

Come On Cj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

@panxer hocanin postu olayi ozetlemis ve noktalamis baska söze gerek yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek

sony z3 kullanıyorum. sony çok kaliteli bir telefon bundan sonra başka marka almam mümkün gözükmüyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı

Hocam sony hastasıyım  ama sana objektif bir biçimde cvp vereyim. Öncelikle sony i yerden yere vurmuşlar, bu markanın ürününü kullanmayan kötülemesin arkadaş, deli oluyorum. Televizyonumuz, lap top ım,TÜM TELEFONLARIM(K750i, w810i, xperia x10, xperia arc s, xperia S, xperia Z, xperia Z2), eski mp3 player larım hepsi Sony di. Hiç bir cihazımda problem çıkmadı, 1 telefonum bir tek arızalandı onu da BİR ÜST MODELİYLE değiştirdiler. Şimdi sorunuza gelelim hocam;

- Öncelikle android mi ios mu kullanmak istiyorsunuz telefondan ziyade bunun kararını verin. İos daha stabil evet ama çok kapalı bir sistem, android de daha özgürsün ve giderek stabilitesi artıyor.

- Android istiyorsanız Sony ya da Htc den Kesinlikle şaşmayın. Bu markaların da alt,düşük seviye cihazlarını almayın. Sony su geçirmez ve kasa olarak z serisi gerçekten kusursuz hocam.

-İkinci eli sony nin kötüdür, mutlaka değer kaybeder, iphone ise en az değer kaybıyla satacağın telefon. Ama sony alan kolay kolay bırakamaz, uzun süre kullanır.

-Ekran çözünürlüğü z5 in iphone kadar iyi (hatta daha da iyi) ama sana iphone daha iyi gelecek çünkü kullandıkları ekran farklı. Ama sony nin ekranı çok daha dayanıklı diğer tüm markalardan.  Kaç arakadaşım ekran patlattı lg,samsung vb telleri varı. Yakın zamanda merdivenden düştü cihaz (xperia z2) en üstten en aşağı seke seke cihazda tık yok hocam.

-Sony de kılıf,aksesuar vb şeyler bulmak zor hocam, iphone da illa ki kılıf bulun deli gibi var.

Size tavsiyem illa ios kullanmicaksan, uzun zaman kullanacam değer kaybı benim için önemli değil dersen,  Kesinlikle xperia Z5.  Zincir mağazalara git z5 i bir eline al kullan öyle kararını ver...

1. sony hastası olma malesef sony entertaiment yani oyun , konsol , müzik ve film dışında tamamen zarar ziyandır ,  6 ayda bir amiral gemisi çıkarttıgı için ve hepsinin kalıbı farklı oldugu için hem ürün değer kaybeder hemde cihaza uygun hiç birşey bulamazsın ne kullanırken rahat edersin ne satarken rahat satabilirsin. sony kalitelidir evet ama herşeyi birden yapmak istediği için kaybediyor.

2. ios android olayında kapalı sistemin standart kullanıcıya hiç bir zararı yok kaç kişi var tbt gibi teknoloji forumunda bile açıp android in kaynak kodlarına bakan , bana utorrent kurup torrent indirebilirim vs gibi absürt şeyler söylemeyin ben ip6 ya direk basit bir programla ftp den istediğimi hd filmi diziyi indirip izleyebiliyorum. ve kapalı bir sistem oldgu için uygulama durduruldu diye androidde her 1 saatte bir çıkan bir hata almıyorum.

3. android almak istiyorsanız kesinlikle htc ve sony den uzak durun çünki 2 cihaz da demin dediğim gibi cihazlarına herşeyi koymak isteyen ama bunu bir türlü yapamyan firmalardır htc de sony de en iyi kamerayı koymaya çalıştı biri exmor r lens biri ultrapixel 2 siide fos çıktı özellikle sony nin kamera yazılımları o kadr kötü ki sony xperia x5 premium incelemelerini izle manuelde telefon 2 saat ayar yaparsan anca öyle kaliteli fotolar alabiliyorsun otosu çok kötü çekim yapıyor. htc yine boomsound koydu beats koydu yinede ses kalitesinde çok çok büyük bir fark yaratamadı ve artık sadece onlar metal değil samsung da metal cihaz üretmeye basladı.

4. bir telefon satıcısı olarak benim gördüğüm en çok telefon değiştiren kişiler sony zaten 6 ayda bir yenisi çıkıyor marka bağımlısı ise para varsa değiştiriyor yoksa cihaz eskiyor.

5. ekran konusunda tartışılır şahsi olarak amoled ekranları sevsemde iphone un lg tarafından yapılan ekranı da iyidir koruma olayına gelince tampared glass kullanıyoruz sonucta hepsinde hepsi kırılabiliyor.

bence illaki android cihaz kullanılacaksa 3 seçenek var

xiaomi mi4 gibi fiyat performansın anasını ağlatmış bir telefon almak

2. samsung note 5 gibi samsung un nadir adam gibi telefonlarından almak

3. yurt dışından bol aksesuarlı cihazı ömürlük kllanacak satmayacak bozuluncaya kadar kullanmak için huawei nexus 6p almak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı
    WolkieNator bunu yazdı

Sony candır. 8 yıldır ps3 var evde hala aynı günkü gibi çalışıyor

Bu saatte tahribata bakmadan yatmiyim dedim, kahkaha attim gorunce :))

konu ile ilgili olarak 6S tabi ki hocam onerim.

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı

1. sony hastası olma malesef sony entertaiment yani oyun , konsol , müzik ve film dışında tamamen zarar ziyandır ,  6 ayda bir amiral gemisi çıkarttıgı için ve hepsinin kalıbı farklı oldugu için hem ürün değer kaybeder hemde cihaza uygun hiç birşey bulamazsın ne kullanırken rahat edersin ne satarken rahat satabilirsin. sony kalitelidir evet ama herşeyi birden yapmak istediği için kaybediyor.

2. ios android olayında kapalı sistemin standart kullanıcıya hiç bir zararı yok kaç kişi var tbt gibi teknoloji forumunda bile açıp android in kaynak kodlarına bakan , bana utorrent kurup torrent indirebilirim vs gibi absürt şeyler söylemeyin ben ip6 ya direk basit bir programla ftp den istediğimi hd filmi diziyi indirip izleyebiliyorum. ve kapalı bir sistem oldgu için uygulama durduruldu diye androidde her 1 saatte bir çıkan bir hata almıyorum.

3. android almak istiyorsanız kesinlikle htc ve sony den uzak durun çünki 2 cihaz da demin dediğim gibi cihazlarına herşeyi koymak isteyen ama bunu bir türlü yapamyan firmalardır htc de sony de en iyi kamerayı koymaya çalıştı biri exmor r lens biri ultrapixel 2 siide fos çıktı özellikle sony nin kamera yazılımları o kadr kötü ki sony xperia x5 premium incelemelerini izle manuelde telefon 2 saat ayar yaparsan anca öyle kaliteli fotolar alabiliyorsun otosu çok kötü çekim yapıyor. htc yine boomsound koydu beats koydu yinede ses kalitesinde çok çok büyük bir fark yaratamadı ve artık sadece onlar metal değil samsung da metal cihaz üretmeye basladı.

4. bir telefon satıcısı olarak benim gördüğüm en çok telefon değiştiren kişiler sony zaten 6 ayda bir yenisi çıkıyor marka bağımlısı ise para varsa değiştiriyor yoksa cihaz eskiyor.

5. ekran konusunda tartışılır şahsi olarak amoled ekranları sevsemde iphone un lg tarafından yapılan ekranı da iyidir koruma olayına gelince tampared glass kullanıyoruz sonucta hepsinde hepsi kırılabiliyor.

bence illaki android cihaz kullanılacaksa 3 seçenek var

xiaomi mi4 gibi fiyat performansın anasını ağlatmış bir telefon almak

2. samsung note 5 gibi samsung un nadir adam gibi telefonlarından almak

3. yurt dışından bol aksesuarlı cihazı ömürlük kllanacak satmayacak bozuluncaya kadar kullanmak için huawei nexus 6p almak

1) Fark ettiyseniz cihazın değer kaybedeceğini zaten belirtmişim; bunu umursamıyorsanız alın demiştim.

2) Hocam stabil olabilir, ben 2500+ para verip cihazımı özelleştiremiyeceksem istediğim gibi ne anlamı kaldı stabilitesinin. Ayrıca android de öyle ilk sürümlerdeki gibi uygulama durdu,dondu vb gibi hatalar yok artık. Sony nin arayüz ve destek yazılımları gayet iyi. Usb ye takıp cihazı dahili depolama şeklinde görüp istediğin şeyi atmanın rahatlığı nerde, her şeyi itunes da yapmaya çalışmak nerde.  Şimdi diyeceksin ki jailbreak felan yapılıor hiç girmeyim oralara.. 

3) Sony ve HTC den uzak durun demişssiniz hala gülüyorum size.  Sony xperia Z serisinden istediğiniz modeli, Htc nin de m serisi M7,M8,M9 gözü kapalı alınabilir. Sony su geçirmez olduğu için yalıtımlı hoparlör var evet sesi biraz az ama htc kesinlikle dış sesi kötü değil gayet tatmin edici. Ayrıca bu 2 markanın kulaklık kalitesi ve kulaklık sesi muhteşem ötesi. Kulak içi kulaklılkları çok kaliteli, iphone un yanında verilen o dandik kulaklık gibi değil. Beats audio kulaklığını zaten söylemiyorum bile.. Evet sony nin kamera yazılımı çok iyi değil, ama 1-2 ayarla (Ki bunu kullanmayı bilen insanlar yapabiliyor genelde) muhteşem fotorğraflar çekiyorsunuz gündüz. Gece ne yaparsanız yapın çok iyi çıkmıyor.

4) Telefon değiştiren sony ciler bir üst modelini alıyor z,z1.z2, tabi ki başka markalara kayan da var. 6ay da bir yeni cihaz çıkması kötü bir şey değil evet eskiyor ama , sen diyelim z2 almayı düşünüyon, z3 çıkıyor. O çıktıktan sonra z2 alırsan çok daha uyguna kaliteli bir cihaz almış oluyorsun. Çıkar çıkmaz alırsan tabi ki zarar büyük.

5) Ekran hepsi aynı değil işte, sony çok daha dayanıklı.

xiaomi mi4 güzel cihaz alınabilir. Nexus zaten google beraber geliştirildiği için en hızlı android arayüzüne sahip ve ilk güncelleme alan cihaz, alınabilir.

Note 5 bedava verseler kullanmam, lanet olsun öyle telfona. Kardeşim kullanıyor olanları yazayım teker teker;

Cihaz 0 alındı wifi bağlantısı çok sıkıntıydı, bağlanıyor sürekli kopuyordu. Yazılım güncellemesi ile çözüldü.

Ekranda ölü pixel keşfettim. Evet 0 telefonda yanlış duymadınız. Samsung değişim yapmadı çok az sayıda olduğu için ölü pixel, saçmapasan açıklama yaptı servis.

Onu da geçtim cihaz ın 5. aydan itibaren batarya, şarz sorunları yaşamaya başladık. Cihaz HİÇ ABARTMIYORUM SİZE yüzde 25, yüzde 30 şarz gösterirken kapanıyordu, zayıf batarya uyarısı verip.

Servise gitti yazılımını baştan yükkleyip yollamıslar salaklar, tekrar verdik batarya değişti bu sefer. Yeni BATARYANIN KALİBRASYONUNUN DÜZGÜN BİR BİÇİMDE olması için ilk şarz, şarz süreleri vb şeylere çok dikkat ettik. Aradan 3 ay geçti yine benzer sorunlar yaşadık batarya ile ilgili.  Note 5 pişmanlıktır bulaşmayın. 

Come On Cj
Toplam Hit: 3479 Toplam Mesaj: 32
z5