folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yahudilik Hakkında...

Yahudilik Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

EmiRReiS ve antikyy e katılarak sunu ılave etmek ıstıyorum ;

yahudıler muslumanları hayvan olarak tanımlıyor cok yerde ... ayrıca herseye sahıpler birbirlerını de tutarlar

dunyanın onlar ıcın yaratıldıgına ve sonunda kıyametın onlar ıcın herseyı gerı kazanabıleceklerı ıcın kopacagına ınandıklarını ve bunu savunduklarını okudum...

cok zengınler ! kullandıgımız cok sey onların

mimi " yim ben ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Luci
    Luci's avatar
    Erkek
    Evet burada yazılan cogu özelliklerini bende duymustum.. Ayrıca duydugum bikaç özellikleride var.Ne derece dogru bilemem ama aktarayım..Tanrının dunyayı 6 gunde yarattıgına ve cumartesi gunu ise ara verdigine inanırlar.Bu yuzden cumartesi gunu resmi tatil bi çok ülkede.Ayrıca en çok peygambere zulmeden ve Tanrıyla (kendi çaplarında) en cok pazarlık yapan kavim olduklarına inanırlar.Ayrıca milli benlik ve dayanışmaları çok yüksektir.Ör: The Newyork Times gazetesi ilk çıktıgı zaman her yahudi (buyuk kucuk) 2 tane alır birini cöpe atar birinide okurmuş sadece yardım olsun die.. Bunların hayatlarında önemli bi karar vermeden önce tevrattan bi sayfayı açıp okuyup yattıklarını ve ruyalarında tanrının onlara dogru secenegi fısıldadıgınada inanırlar ve ona gore hareket ederler die duymustum..Ayrıca tarih boyunca yahudilere en cok sahip cıkan devlet amerika degil Türklerdir(osmanlı imp.).Ör: İspanyada yahudilere karsı yapılan soykırımdan osmanlı imp. sayessinde kurtulan yahudiler istanbula ve ortadoguya kacırılmıslardır. Ayrıca 2.Dunya savası sırasında biçok yahudi Türk vatandası sınıfına sokularak almanyadan Türkiyeye sıgınmıslardır.2.Dunya harbi sonrasında kurulan israil devletini ilk tanıyan 3 ülke icindede Türkiye vardır...

a.Q.a
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    yahudiler girdikleri dukkandan bir şekilde bos cıkmamayı iyiii  bilirler:)

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

yahudiler hakkında şunu biliyorum..

diyelim sen aralarına katıldın(sen de yahudisin) sana işini kurmak için her türlü yardımı yaparlar.. diyelim ki battın.. tekrar kurtarırlar.. gene battın gene kurtarırlar.. ama gene batarsan 3 üncüsünde seni aralarından atarlar :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaZenci
    beyaZenci's avatar
    Erkek
    sabunun en kalitelisi yahudilerden çıkar, adolf baba yapmış:))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nirvana1912
    nirvana1912's avatar
    Erkek
    yahudilik onlar için çok büyük bir farklılıktır yani yahudi olunmaz yahudi doğulur derler ve musevilik dinini seçmiş birinin yahudi olarak kabul etmez cumartesi günleri hiç bişey yapmazlar hatta telefona bile bakmazlar(luck number slevin filminde görmüştüm) ağlama duvarları vardır günah çıkarır gibi bazı zamanlar oraya gidip bi güzel salya sümük ağlarlar.

Anlayamazsınız...
Toplam Hit: 3061 Toplam Mesaj: 27