folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Yandex +32 Gb Sınırsız Alan

Yandex +32 Gb Sınırsız Alan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    dodger bunu yazdı

200 mevzusu ne zaman oldu ya :/

Bende 74 oldu diye seviniyordum :)

Bir ara pc ler için çıkardığı uygulama az hatalı olmuştu, kimi pc lerde mavi ekran hatası verdirmişti.

O sürümü kullanan herkese yandex 200 gb ömür boyu verdi.

Bu 200 gb lar ordan geliyor :)

vay mk. çıktığı ilk günden beri kullanıyorum.

12 gb yapacam diye kaç mail açtım davet filan :D

valla iyisiniz.

benim çalıştığım otele yedekleme için kurdum pc yi uçurdu amk neler geldi başıma 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Nasıl olup güveniyorsunuz fotoğraf falan yükleme için anlamıyorum.

Bi ara yedekleyim dedim mail.ru'ya fotoları, rarlayıp şifreledim de öyle gönderdim, sonra ondan bile vazgeçmiştim :)

sen kime güveniyorsun hocam ? her an bozulabilen fiziki disklere mi : ) ben güvendim gördüm ebeyi tersten. En az 3 yedek. Gerisi yalan.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Hacilar ne atiyorsunuz bu kadar ? 

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Hacilar ne atiyorsunuz bu kadar ? 

hocam 1 foto 3.2 mb olsa.

günde 10 foto çeksen  32 mb  hafta sonları daha fazla çeksen mesela 30 çeksen her hafta sonu ayda 8 gün 30 

8x30 = 240 

20 x 10 = 200 

toplam = 440 foto yapar ayda. (bol çeken biri için ) 

440 x 3.2 mb ayda 1.4 GB yapar. 

2 GB da video çekse.

3.4 GB yapar ayda.

buda her yıl  40 GB veri yapar.

akıllı telefonların adam akıllk ülkemizde yaygınlaştığı 2012 den bu yana 5 yıl olmuş

5 x 40 GB = 200 GB veri yapar hocam.

Yani bol foto çeken birinin yılda 40 gb ek alana , az çeken birinin 10 gb alana ihtiyacı var. 

turkcell platiniumlulara boşuna 500 gb vermiyor :) 

yada dropox veya mediafire pro üyelere boşnua 1-2TB vermiyor hocam ihtiyaç artık.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Bi ara yedekleyim dedim mail.ru'ya fotoları, rarlayıp şifreledim de öyle gönderdim, sonra ondan bile vazgeçmiştim :)

sen kime güveniyorsun hocam ? her an bozulabilen fiziki disklere mi : ) ben güvendim gördüm ebeyi tersten. En az 3 yedek. Gerisi yalan.

Doğrudur :)

9 yıldır yedeklediğim aile foto/videolarım var. 2 ayrı yerde duruyor, birini hiç kullanmıyorum. Ayda bir, o aya ait dosyaları ekliyorum o kadar. Yılda 12 kere kullanılıyor. Diğeri kullanılıyor ki bozulursa sorun değil. Ne bileyim, açıktan açığa bence özel sayılabilecek fotoğrafları bi yere yüklemek çok doğru gelmiyor.

Bkz The Fappening :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

ssh dan yandex diske nasil veri kopyalarim ? webdav ustunden buraya yedek aldirmak istiyorum.

google da cikan sonuclari hatim ettim ama hepsi sikinti cikardi, bilen biri yesillendirebilir mi ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Doğrudur :)

9 yıldır yedeklediğim aile foto/videolarım var. 2 ayrı yerde duruyor, birini hiç kullanmıyorum. Ayda bir, o aya ait dosyaları ekliyorum o kadar. Yılda 12 kere kullanılıyor. Diğeri kullanılıyor ki bozulursa sorun değil. Ne bileyim, açıktan açığa bence özel sayılabilecek fotoğrafları bi yere yüklemek çok doğru gelmiyor.

Bkz The Fappening :)

Hocam bir zahmet çıplak fotograflarını biraz daha güvenli şekilde şifreleyerek yedekle :) ancak normal manzara fotoları aile fotoları coluk cocuk fotoları ise yani bu arşivin büyük kısmı oluyor normal yedekleme yapmakta hiç bir sıkıntı yok + olarak hem dropbox hem google çift aşamalı yani numara doğrulamalı şifrelemeye izin veriyor bunları aktif etmeni öneririm. 

Günümüz gençliğinin en büyük problemi nedir onu söyleyeyim sana. Gençlik foto ve videoları sadece sosyal medyada paylaşıyor ve hiç yedeklemiyor. 

Bu ne demek selma ahmet mehmet deniz merve tüm çektiği o ciciş fotolarını sosyal medyada paylaşıyor. Sonra bunlar sevgili değiştiriyor sevgili değişince tüm eski fotolar siliniyor sonra yine sevgili değiştiriyor ve sonra yine siliyor. Bazende büyüdüğü için siliyor 15 yaşındaki o ile 3 yıl sonra 18 yaşındaki o kişi farklı eskiyi göstermek istemiyor.

bu gençler 30 yaşına geldiğinde bir bakacak ki o yıllara ait fotoların çogu yok çünki hepsini silmiş kaldırmış yok etmiş. 

Yada facebook un kapandıgını veya tüm resim arşivinin bir şekilde silindiğini düşünelim. Sen şuanda bu yılların özlemini duymazsın ama bundan 10 15 sene sonra o resim arşivini açıp bakmak isteyeceksin işte o zaman yedekleme yapmadıysan 1 milyon dolarında olsa o resimleri geri getiremeyeceksin : )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

ssh dan yandex diske nasil veri kopyalarim ? webdav ustunden buraya yedek aldirmak istiyorum.

google da cikan sonuclari hatim ettim ama hepsi sikinti cikardi, bilen biri yesillendirebilir mi ?

Hocam webdav ile ben Ubuntu sunucuya otomatik senkronizasyon yaptırıyorum 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

Hocam webdav ile ben Ubuntu sunucuya otomatik senkronizasyon yaptırıyorum 

hacı abi kodunu atar mısın ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Oppss çift post

myblackworldweb tarafından 04/Nis/17 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 5216 Toplam Mesaj: 49
yandex disk