folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Yapacağım Site İçin Ne Kadar Talep Etmeliyim.

Yapacağım Site İçin Ne Kadar Talep Etmeliyim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    sucukcu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Yanlış mı anladım hocalar wordpress kurup, tema ekleyip 1000 lira fiyat çekiyoruz müşteriye?

Bu çok büyük bir civdansızlık.

2 bin lira ödeyeni gördüm. Bana sormuşlardı nasıl olmuş diye diye bende anlattım durumu adamlar paralarını geri aldılar.

Herkes keriz bulma derdinde.

Şahsen 300 500 hadi neyse 700(domain+host) tamam ama bin çok fazla.

Kendi scriptini yazmışındır herkese 2 binden satarsın onda sıkıntı yok.

Ama tema yok html yok kod yok db yok hiç bişey yapmadan template kurmaya bin lira verilmez alınmaz.

Yapan yok mu var. Bana denk geldi mi ben itiraz ediyorum dediğim gibi ilerde biri karşınıza çıkar ve utanmadın mı bunu isterken diyebilir.

Şuana kadar aldığım max para 700 ve domain host da içinde. Çeviri yaptım bir sürü araştırma dan sonra içerik ekledim vs vs.

Bu senin fiyatın diyebilirsiniz. Ama arkadaşlarım sırf hayır işi diye domain i hostu olana ücretsiz kuruyor :)

Onun için aldığınız parayı alın terine denk getirmeye çalışın. Yoksa vicdanen rahat edemezsiniz.

300 lira maliyeti olan sikindirik ayfona 4000 lira verirken sesin çıkmıyor da bunlara mı çıkıyor.

tüm dünya böyle dönüyor, üstüne markayı bastın mı bi kazak olur sana 500.

bu da öyledir... içimizdeki irlandalıları temizlemeden bu iş olmayacak, nefret ediyorum sizden......

O 300 lira maliyetli iphone dediğin kalitedir, premiumdur, ar-ge çalışmalarına harcanan milyonlar milyarlardır, müşteri memnuniyetidir, satış sonrası destektir. Wordpess kurmak 15 dakikadır, çocuk oyuncağıdır, maliyeti ~0 dır, 1000 lira etmez. Ha tabii şirketini kur, reklamını yap, çalışanın olsun, kurumsal iş yap, müşterinin her sorununu çöz sadece wordpress kurulumuna 1000 lira al. Ama şirketsen de wordpressi kurup geçme adama kendin sistem kur 2000-3000 ederi neyse onu al.

Niyetim piyasa ölsün değil, niyetim üstümde 500 liralık kazağımla 800 liralık kotumla elimde 3000 liralık telefonda 100 lira vererek yaptırdığım sitemde dolaşmak değil; asıl niyetim 1000 lira 3000 lira iste deyip de 15 dakikalık işten haksız kazanç(bana göre) sağlanmak istenmesi. Ayrıca bunun da sebebi piyasayı öldürmemek. Komik. Yarından tezi yok bu işe başlıyorum. Dükkan dükkan hala siteniz yok mu diyerek dolaşayım.

Şafak 1152!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

mantık dışı olan yerlerin üstünden geçelim beraber

1- kafe yeni açılmış onun için 3000 tl hiçbir şeydir

el cevap: adamın parasından sana ne ? sen yaptığın işin ederine bak

bu kafadaki adam, "ulan öğrenciyiz, 3-4 kişi kalacaz diye 1000 tl kira ödüyoruz eve" demeyecek güzel kardeşim, o da aynı mantık

2- piyasayı öldürme, firmalar aç kalıyor

el cevap: firmaların, şirketlerin, wordpress kurup tema atmayla işi ne, bunun için mi firma oldunuz?

3- 15 dk'da yapsan bile bikaç gün beklet 1000 tl fiyat çek

el cevap: bu kafadaki adam atıyorum arabasını tamir ettirmek için sanayiye girdiğinde "abü maliyeti şu kadar olan parçayı kaç günde değiştiriolar, sırf fazla para almak için, iş yaptım gibi göstermek için"

veya "servise verdim, beynine bi yazılım attı 500 lira attı, sikerim böle işi" falan da demeyecek ha ? bi siz mi akıllısınız la

bu örnekler çoğaltılabilir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Yanlış mı anladım hocalar wordpress kurup, tema ekleyip 1000 lira fiyat çekiyoruz müşteriye?

2 bin lira ödeyeni gördüm. Bana sormuşlardı nasıl olmuş diye diye bende anlattım durumu adamlar paralarını geri aldılar.

Ama tema yok html yok kod yok db yok hiç bişey yapmadan template kurmaya bin lira verilmez alınmaz.

Yapan yok mu var. Bana denk geldi mi ben itiraz ediyorum dediğim gibi ilerde biri karşınıza çıkar ve utanmadın mı bunu isterken diyebilir.

Şuana kadar aldığım max para 700 ve domain host da içinde. Çeviri yaptım bir sürü araştırma dan sonra içerik ekledim vs vs.

Bu senin fiyatın diyebilirsiniz. Ama arkadaşlarım sırf hayır işi diye domain i hostu olana ücretsiz kuruyor :)

Onun için aldığınız parayı alın terine denk getirmeye çalışın. Yoksa vicdanen rahat edemezsiniz.

Arkadaşların hayrına adamın sırtında işe götürüp getiriyor mu?

Madem arkadaşların bu kadar hayırsever adama bide hayrına sakso çeksinlerde adam geneleve gitmesin boş yere.

Hayrına hiçbir berber saçını kesiyor mu ? Hani kafanda 30 dk uğraştığı halde o bile hayrına kesmiyor.Yani hayrına diyip millete bu işi yapan mallarda bu işden para kazanacak adamın ekmeğini kesiyor.Hayır amk siteyi kurduran herif bu işden yara para kazanacak yada kazanmayacak sonuçda bir beklentisi,çıkarı var.Hayrı git yetimhaneye,yardıma muhtaç olana yap.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

saçmalama mode on

bi insan domain host alıp wordpress kurarak geçimini sürdürüyosa, sürdürmesin, evet aç kalsın

"hayrına hayrına"

o mantıkla bakarsan

http://stackoverflow.com/

bu site olmasa trde kod bilen adam kalmazdı

respect

bu adamlar para mı alıo soru başına :)

wordpress kurmak kaç dakka alan bi iş

ne emek veriyosun

biri forumda soru sorunca parayla mı yardım edelim

sanırsın wordpress'i bunlar kodladı la, emekmiş

madem bu işten para kazanıonuz donate yapın bari wordpress'i yazanlara

girin bug bildirin, kodlamasına destek olun, çevirisine katkı sağlayın

şimdi bu yazdıklarımı sıfırdan site kodlayan veya bir işe gerçekten emek veren insanlar üzerine alınmasın, gerçi niye alınsın ki zaten herkes kendini bilir

YekteranBaymedir tarafından 21/Kas/15 07:05 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    zeybekustasi bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

hocam cok yanlis dusunuyorsun. yaptigin isin katma degeri olmali.

bi wp kurup tema koyup logo yerlestirip multidil eklentisi yukleyip, x-y-z bir sey koyuyorsan bile (slider, galery, cart v.s.) adam gittiginde surasini boyle burasini boyle yap diye revizyon talebi de illa olacak. 4 gunde bitidigini dusunelim.
    Tema bul, host, domain, wp kur, adama git onay oncesi revizyonlari iste, demo kayitlari gir, duyurudur kampanyadir vs modullerini yukle, revizyonlari onaylat, varsa yeni revizyona gir ki bu tarz musteriler hep revizyon ister 2002 yilinda web isi yapmaya basladim bugune kadar (2013 den beri yapmama karari aldim bu fiyat kiran zihniyetten dolayi) bir kerede budur diyen gormedim.Gunluk ne kadardan calisiyorsun ? ben yapilacak isin durumuna gore gunluk 350 ile 600 euro arasinda adam gun maliyeti cikartiyorum musterime.

bu is yuksek yetenek istemedigi icin 350  diyelim

350 * 4 = 1400 euro + 1.25 sabit ve gorulmeyen giderler + 1.20 gelir vergisi + 1.18 KDV = 2.300 euro kdv dahil yani 7000 bu isin resmi bir sirket tarafinda ederi.

bunu 2-3 teknisyen veya alayli kisi bir araya gelip arkasinda destek veremeyecegi bir sekilde yapacak olursa 700, profesyonel olarak bir sey yapilacaksa 7000.

ki 350 euro'ya gunluk bir iyi bir developer fiyati cikmaz. (fiiliyatta 6500 maas veriyorum. bana maliyeti yaklasik 10.000 bin, 22 ye bol 450 tl zaten elemanin bana net maliyeti. 

bu adam freelance olacagi icin bu fiyatin 1/2 si olarak dusunmesi mantikli.

Bankacilik uygulamalarinda gunlik fiyatim daha da yukselebiliyor. HSM, SmartCard, POS, Mobil (xamarin kullaniyoruz her platforma), Embedded, Sharepoint cihazlarda artik yazilim isi kosturuyorum. obur turlu bi liseli ergen cikip 200 liraya hersey dahil site diyebiliyor. bir dahada adama ulasilamiyor piyasanin icine sicmakla kaliyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Öncelikle bu konuyu açmamın amacı ilk işim olduğundan ve piyasasını bilmiyorum kimseyi soyma gibi hakkımdan fazlasını alma gibi niyetim yok konuyu açmadan önceki fikrim herhalde 200-300 olur diye tahmin ediyordum. 

Aress tarafından 21/Kas/15 07:53 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Madem arkadaşların bu kadar hayırsever adama bide hayrına sakso çeksinlerde adam geneleve gitmesin boş yere.

Hayrına hiçbir berber saçını kesiyor mu ? Hani kafanda 30 dk uğraştığı halde o bile hayrına kesmiyor.Yani hayrına diyip millete bu işi yapan mallarda bu işden para kazanacak adamın ekmeğini kesiyor.Hayır amk siteyi kurduran herif bu işden yara para kazanacak yada kazanmayacak sonuçda bir beklentisi,çıkarı var.Hayrı git yetimhaneye,yardıma muhtaç olana yap.

La ne emek veriyosun wordpress kurulumuna ?

Hosting sağlayan çoğu firmanın panelinden 1 tıkla kuruluyor 1 tık aq.

Bu kadar bencil, kindar, gaddar, pislik olmayın la. İnsan olduğunuzu unutuyorsunuz bazen amk.

İyilik amaçlı kimseye birşey yapmıyorsun galiba hayatında. 1 tık bile sana fazla geldiğine göre...

Çok yazık...

DadasAdam tarafından 21/Kas/15 08:38 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Daft bunu yazdı

mantık dışı olan yerlerin üstünden geçelim beraber

1- kafe yeni açılmış onun için 3000 tl hiçbir şeydir

el cevap: adamın parasından sana ne ? sen yaptığın işin ederine bak

bu kafadaki adam, "ulan öğrenciyiz, 3-4 kişi kalacaz diye 1000 tl kira ödüyoruz eve" demeyecek güzel kardeşim, o da aynı mantık

2- piyasayı öldürme, firmalar aç kalıyor

el cevap: firmaların, şirketlerin, wordpress kurup tema atmayla işi ne, bunun için mi firma oldunuz?

3- 15 dk'da yapsan bile bikaç gün beklet 1000 tl fiyat çek

el cevap: bu kafadaki adam atıyorum arabasını tamir ettirmek için sanayiye girdiğinde "abü maliyeti şu kadar olan parçayı kaç günde değiştiriolar, sırf fazla para almak için, iş yaptım gibi göstermek için"

veya "servise verdim, beynine bi yazılım attı 500 lira attı, sikerim böle işi" falan da demeyecek ha ? bi siz mi akıllısınız la

bu örnekler çoğaltılabilir

hocam az usteki mesajimda yazdiginin yanlis oldugunu dusunuyordum fakat diger yazilarini da okuyunca belli bir noktada hakli oldugunu gordum. 

goz ardi ettigin su ki piyasaya girdiginde oyle 15 dk lik olmuyor is. Musteri geliyor sunun rengini degistirelim bunun rengini degistirelim diye geri donusler basliyor. belkide web isinin kotu yani su ku, matbaaa gibi baskili bir mataryel degil adam da bu yuzden degistir de degistir nasil olsa iki tusa basiyorsun mantigi ile bu is 4-5 gun'u illa buluyor. Sirket isen (ben bu isi yapmiyorum zaten web benim isim degil diyip ajansa yonlendiririm) maliyetlerini ve k^arini uzerine koyarak fiyat vermen lazim. dedigini gibi 15 dk lik olmuyor bu durum (isini hakki ile yapacak olan icin) tema'yi editle modulleri duzenle yukle adamin istedigi noktalari onun isini gorecek hale getirme islemi oldugu zaman zaten o isi yapmak gerek.

Ajanslarda buna gore esnek urunler hazirliyorlar bakin mesela : http://www.wbox.com.tr iyi bir urun kendi scriptleri biriki.net firmasi (cahit bey) bu tarz isler icin bok tan siteler diye kendilerine hazir script yapmis. bu paketlerde tasarim degisikligi istersen fiyat extra cikariyor.(bence yanlis)
    eger proje ile gidersen http://www.autokingclubcard.com/Home/ projesinde en son beraber calistik 4bin e anlastik (tasarim(psd) - metin re-dakte si, kodlama bize ait)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Sen ne aşağılık sen ne şerefsiz sen ne soysuz birisin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

En az 1000 en fazla 3000

İmza nasıl atılıyor ?
Toplam Hit: 9395 Toplam Mesaj: 91
site cafe