folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Yapacağım Site İçin Ne Kadar Talep Etmeliyim.

Yapacağım Site İçin Ne Kadar Talep Etmeliyim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam bu fiyatlamayi neye göre yaptığınızı sorsam, 300 diyende var 3000 diyende. Ben daha önceki postlarda şirket olarak uygulamam gereken fiyatı ve nasıl hesaplamam gerektiğini belirtmiştim. Benim yöntem mi yanlış acaba;

Adam gün fiyati X gün X sabit/görülmeyen giderler kalemi X Gelir vergisi X Kdv
    Temanın seçimi müşteri onayı renk düzenlemesi 4 gün sürse hesap boyle olur :

350 * 4 = 1400 euro + 1.25 sabit ve gorulmeyen giderler + 1.20 gelir vergisi + 1.18 KDV = 2.300 euro kdv dahil yani 7000 TL.

bir web işinde adam gün fiyatı 350 euro adam olmaz belki yarı yarıya düşür sen hatta 150 euro dan koy günlük hak edişi. günlük fiyat adamın maaş + ssk yol yemek prim ve ek mesai / 20 (iş günü) olarak hesaplıyorum.

Temanın seçimi müşteri onayı renk düzenlemesi 4 gün sürse diye devam ediyorum:

150x4 = 300 + x1.25 = 375 + x1.20 + x1.18 = 531 euro = 1600 tl. bu fiyat sana maaliyeti dir. üzerine ne kadar kar koymak istiyorsan koy.

300 tl - 400 tl diyen arkadaşların bir e bir de müşteri ile pek dialog da olmadıgını düşünüyorum. belki bu güne kadar 3-4 site işi yapmiştir ordaki tecrubeyi genele yaymamak gerek. 

sebebi ise 1 günde site bitti müşteriden onay alındı içerik girildi metinlerdeki imla hataları düzeltildi resimler vs seçilen temaya göre düzenlendi müşterinin aklındaki renklere göre temanın cssi düzenlendi moduller vs vs derken 1 gün yada o 1 tık dedikleri şey ancak harıkalar diyarında olur. 

eğer var sa öyle bir müşteri portföyünüz benlede paylaşın, sektor farklı nasil olsa. üzmeyin üzmeyelim o müşterileri.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

5 sene öncede 1000 liraydı site işleri halen 1000 lira hiç zam yok :D

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Hocam bu fiyatlamayi neye göre yaptığınızı sorsam, 300 diyende var 3000 diyende. Ben daha önceki postlarda şirket olarak uygulamam gereken fiyatı ve nasıl hesaplamam gerektiğini belirtmiştim. Benim yöntem mi yanlış acaba;

Adam gün fiyati X gün X sabit/görülmeyen giderler kalemi X Gelir vergisi X Kdv
    Temanın seçimi müşteri onayı renk düzenlemesi 4 gün sürse hesap boyle olur :

350 * 4 = 1400 euro + 1.25 sabit ve gorulmeyen giderler + 1.20 gelir vergisi + 1.18 KDV = 2.300 euro kdv dahil yani 7000 TL.

bir web işinde adam gün fiyatı 350 euro adam olmaz belki yarı yarıya düşür sen hatta 150 euro dan koy günlük hak edişi. günlük fiyat adamın maaş + ssk yol yemek prim ve ek mesai / 20 (iş günü) olarak hesaplıyorum.

Temanın seçimi müşteri onayı renk düzenlemesi 4 gün sürse diye devam ediyorum:

150x4 = 300 + x1.25 = 375 + x1.20 + x1.18 = 531 euro = 1600 tl. bu fiyat sana maaliyeti dir. üzerine ne kadar kar koymak istiyorsan koy.

300 tl - 400 tl diyen arkadaşların bir e bir de müşteri ile pek dialog da olmadıgını düşünüyorum. belki bu güne kadar 3-4 site işi yapmiştir ordaki tecrubeyi genele yaymamak gerek. 

sebebi ise 1 günde site bitti müşteriden onay alındı içerik girildi metinlerdeki imla hataları düzeltildi resimler vs seçilen temaya göre düzenlendi müşterinin aklındaki renklere göre temanın cssi düzenlendi moduller vs vs derken 1 gün yada o 1 tık dedikleri şey ancak harıkalar diyarında olur. 

eğer var sa öyle bir müşteri portföyünüz benlede paylaşın, sektor farklı nasil olsa. üzmeyin üzmeyelim o müşterileri.

+1 bu tarz maliyet hesabı yapmayan veya yapamayan hangi sektörde olursa olsun tutunamaz çünkü zarar eder, zarar eden şirket ayakta duramaz.

Hocam çok güzel bir örnek vermişsin umarım iş yapmayı düşünen arkadaşlar dikkate alır.

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Siz bir gün teknoloji öğrenirseniz ne isteyeceksiniz 300 bin lira mı ?

Hiç bir tecrübe gerektirmeyen face kullanabilen herkesin yapabileceği dandik bir site için milyarlarca lira çakallığı yapılıyor.

Rakkoc a katılıyorum eğer şirket isen tabiki bir sürü masrafın var ve güzelce açıklamış adam,

"sebebi ise 1 günde site bitti müşteriden onay alındı içerik girildi metinlerdeki imla hataları düzeltildi resimler vs seçilen temaya göre düzenlendi müşterinin aklındaki renklere göre temanın cssi düzenlendi moduller vs vs derke... "

Bunu beceren adam zaten fiayatını belirler.

Bakın şu konuda anlaşalım,

Öyle adamlar var ki tema = site. Kelimeler yarı ing yarı tr, çoğu modülü çalışmıyor vs fiyat 3 bin tl.

Hani böyle iş olmaz.  Rakkoc un dediği gibi sen css modül vs bilgin varsa iş günün, masrafın ve karını koyarsın zaten üzerine.

Elbette herkes aynı şeyi düşünecek diye bir şey yok. 

Görüşünüze saygı duyuyorum hayırlı günler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

2 gün oldu haber yok fiyat fazla geldi galiba çok istiyorlarsa blogspottan kursunlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Aress bunu yazdı

2 gün oldu haber yok fiyat fazla geldi galiba çok istiyorlarsa blogspottan kursunlar.

boşver hocam, hiç tınlama. sonra bin pişman ederler.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

welcome back, multi

Edit: nihayet çözebildi yönetim helal

YekteranBaymedir tarafından 24/Kas/15 14:40 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı

yaptığın site de 2 tane fotoğraf ta koyacak olsan iki yazıda koyacak olsan 1000 TL nin altında fiyat verme. Çünkü sen o iki fotoğrafı koyabilmek o 2 yazıyı uygun bir şekilde yazabilmek için geceni gündüzüne katıyorsun kaç gün belki uykusuz kalıyorsun bilgine bi bilgi daha katmak için. Bu sırada ise senin siteyi yapacağın müşteride belkide yatağında rahat rahat uyuyordu belki de başka birşey yapıyordu bilinmez.  Biraz daha fazla bilgim olsun diye çabalıyorsun ve bu kadar emeğin karşılığında sen o iki fotoğrafı iki yazıyı bir saat bir gün gibi bir sürede yapıyorsun. 1000 TL çok değil kimse kusura bakmasın. 

Cafe sitesi diyorsun, bazı yorumları okudum 2 dk lık işe mi bu kadar fiyat veriyonuz diyenler olmuş. Cafenin sahibi de o halde 15 krş a aldığı suyu 1 TL ye itelemesin. sırtında mı taşıdı suyu ? Hayır. Kendisi mi üretti ? Hayır. siparişini verdi adamlar taşıdı koydu dükkana. Taş attı kolumu yoruldu. 20 krş dan versin bakalım o zaman o suyu kazanabiliyor mu o zaman. Yada tostu ele alalım. Cafelerde 5- 7.5 tl den aşağı tost yok. maliyeti ney peki ekmeğin sucuğun kaşarın ? söyleyim taş çatlasın 1.5 tl hadi 2 tl. satsın bakalım cafede 2.5 tl den tostu kazanabiliyormu.

Benzetmeyi sadece cafe olarak baz aldım. Diğer sektörler içinde durum böyle. Siz bu kafa ile yok maliyetiniz neyki 25 tl domain hosting desen ucuz buna mı  1000-2000-3000 istiyorsunuz diyorsanız, kusura bakmayın da bi siktirin gidin.

Madem bu kadar önemsiz birşey millet site yaptırmak için uğraşmasın kendileri de bizim HARCADIĞIMIZ kadar zaman harcasın (dikkat ettiyseniz kaybettiğimiz zaman demiyorum çünkü öğrenilen bilgi kayıp değildir) otursun bir günde kendisi yapsın siteyi. Sonrada eli götünde gezsin siteye para vermedim ben yaptım kârdayım diye.

Açıklama budur.

Konunun devamını okumadım,

Herkes kendi standartlarına göre fiyat alır fiyat verir. (Öylede oluyor)

Sen kendi ederin neyse o fiyatı ver kardeşim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Çok güzel bi hikaye var bu fiyat belirlemekle ilgili;

"Çekici Nereye Vuracağını Bilmek"

Bir fabrikada, büyük bir makine aniden durmuş. Tamirciler geliyor, bir türlü çalıştıramıyor.

Sonunda, yaşlı bir tamirci bulmuşlar. Tamirci, makinenin etrafında dolaşarak, dikkatli bir şekilde kontrol etmiş. Sonra, kendini izleyenlere dönerek;

"Bana bir çekiç getirir misiniz?" demiş.

Çekiç gelmiş. Çekici eline alan tamirci, makineye yaklaşmış ve tespit ettiği bir yere çekici "tık" diye vurmuş. O da ne? Makine, başlamış çalışmaya...

Patron, son derece memnun. Sormuş;

- Borcumuz ne kadar? 

+ 1000 dolar.

- Neee... Çekiçle makineye şöyle bir vurdun, o kadar. Bunun için mi 1000 dolar istiyorsun?

+ Evet.

- Peki... O zaman bana ayrıntılı bir fatura düzenle. İstediğin 1000 doların ayrıntılarını görmek istiyorum.

Bunun üzerine yaşlı tamirci, faturayı düzenleyip, patrona uzatmış. Patron, faturayı almış ve dikkatle okumaya başlamış;

Çekiçle, makineye vurmanın bedeli: 1 dolar.

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedeli: 999 dolar.

Toplam: 1000 dolar.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Çok güzel bi hikaye var bu fiyat belirlemekle ilgili;

"Çekici Nereye Vuracağını Bilmek"

Bir fabrikada, büyük bir makine aniden durmuş. Tamirciler geliyor, bir türlü çalıştıramıyor.

Sonunda, yaşlı bir tamirci bulmuşlar. Tamirci, makinenin etrafında dolaşarak, dikkatli bir şekilde kontrol etmiş. Sonra, kendini izleyenlere dönerek;

"Bana bir çekiç getirir misiniz?" demiş.

Çekiç gelmiş. Çekici eline alan tamirci, makineye yaklaşmış ve tespit ettiği bir yere çekici "tık" diye vurmuş. O da ne? Makine, başlamış çalışmaya...

Patron, son derece memnun. Sormuş;

- Borcumuz ne kadar? 

+ 1000 dolar.

- Neee... Çekiçle makineye şöyle bir vurdun, o kadar. Bunun için mi 1000 dolar istiyorsun?

+ Evet.

- Peki... O zaman bana ayrıntılı bir fatura düzenle. İstediğin 1000 doların ayrıntılarını görmek istiyorum.

Bunun üzerine yaşlı tamirci, faturayı düzenleyip, patrona uzatmış. Patron, faturayı almış ve dikkatle okumaya başlamış;

Çekiçle, makineye vurmanın bedeli: 1 dolar.

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedeli: 999 dolar.

Toplam: 1000 dolar.

anlatmaya çalıştığım şeyi çok güzel özetlemiş :) 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
Toplam Hit: 9377 Toplam Mesaj: 91
site cafe