folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yardım Kampanyası Düşünceleriniz

Yardım Kampanyası Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

mavi kapak kampanyası gibi bir başka örnek bir site açıp öyle bir slogan yazacaksın ki mesela; siteye kare şeklinde yardım yapan kişilerin isim veya firma isimlerini yazacaksın veyahutta firmaların logolarını koyacaksın. her bir kişi veya firma 1 lira verse bile 1 milyonu tutturabilme olasılığıda çıkabilir o paraylada gerçekten ihtiyacı olan kişiye yardım edildiğinde fotoğraflarını çekip sitede ayrı bir kategoride yardım alan ve katkılarından dolayı şu kişi ve firmalara teşekkürü borç biliriz diye yazılar yazıp altınada liste halinde değil ama dikdörtgen şeklinde boyutları aynı olsun o içeriklere firmaların logosunu veya ismini yazabilirsin.. Örnek vermek gerekirse "20 engelli arkadaşımıza akülü araba almak için 100.000 kişi arıyoruz" başlığıyla altına ise "20 engelli arkadaşımıza 5.000 TL tutarında olan akülü arabaları alabilmek için 1 TL verecek 100.000 gönüllü arıyoruz" diye açıklama yazıp, bu şekilde 1 TL veya üstünde vermek isteyenlerinde kabul edebilirsiniz. Kampanyaya katılım yoğun olursa sms ile bile ücret kabul edebilirsiniz..

hocam bence yapılan iyilik gizli kalmalı. dediğin şekilde bir site kurulup organizasyon bu site üzerinden yürütülebilir tamam da kime yardım edeceğimiz en azından isim cisim olarak saklı kalmalı diye düşünüyorum. yani bağış yapan kodamanlardan birkaçının fotoğrafını koyarız ederiz de, atıyorum tekerlekli sandalye verdiğimiz birinin fotoğrafını çekip de oraya koymak bana pek etik gelmiyor...

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

para toplama işine pek sıcak bakmıyorum açıkçası

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    essan bunu yazdı

mavi kapak kampanyası gibi bir başka örnek bir site açıp öyle bir slogan yazacaksın ki mesela; siteye kare şeklinde yardım yapan kişilerin isim veya firma isimlerini yazacaksın veyahutta firmaların logolarını koyacaksın. her bir kişi veya firma 1 lira verse bile 1 milyonu tutturabilme olasılığıda çıkabilir o paraylada gerçekten ihtiyacı olan kişiye yardım edildiğinde fotoğraflarını çekip sitede ayrı bir kategoride yardım alan ve katkılarından dolayı şu kişi ve firmalara teşekkürü borç biliriz diye yazılar yazıp altınada liste halinde değil ama dikdörtgen şeklinde boyutları aynı olsun o içeriklere firmaların logosunu veya ismini yazabilirsin.. Örnek vermek gerekirse "20 engelli arkadaşımıza akülü araba almak için 100.000 kişi arıyoruz" başlığıyla altına ise "20 engelli arkadaşımıza 5.000 TL tutarında olan akülü arabaları alabilmek için 1 TL verecek 100.000 gönüllü arıyoruz" diye açıklama yazıp, bu şekilde 1 TL veya üstünde vermek isteyenlerinde kabul edebilirsiniz. Kampanyaya katılım yoğun olursa sms ile bile ücret kabul edebilirsiniz..

hocam bence yapılan iyilik gizli kalmalı. dediğin şekilde bir site kurulup organizasyon bu site üzerinden yürütülebilir tamam da kime yardım edeceğimiz en azından isim cisim olarak saklı kalmalı diye düşünüyorum. yani bağış yapan kodamanlardan birkaçının fotoğrafını koyarız ederiz de, atıyorum tekerlekli sandalye verdiğimiz birinin fotoğrafını çekip de oraya koymak bana pek etik gelmiyor...

Bu konuda haklısın hocam aslında bende fotoğraf kısmına sıcak bakmıyorum çünkü kampanyaya yardım eden kişi ve firmalara güvence olsun diye yani bağış yapılan ücretlerle şu kişilere yardım edildi diye bilgi vermek amacıyla yazdım. Bağış yapan kişi ve firmalara bu konuda güvence verilmeli yani bizi dolandırdı diye düşünüp, kafalarında soru işareti belirmesin. Bu kısma alternatif olarak farklı bir şey yazmamız gerekli.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Arkadaşlar parasız yapılabilecek fikirleriniz varsa daha iyi bence para toplama işi biraz sıkıntılı olabilir gibi geliyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@essan, hocam dediğim gibi isteyen firmaların ismi yazılır ama eminim ki bu gönülden yardım etmek isteyenler zaten isimlerinin gizli kalmasını tercih edecektir.

@EnerJiC, hocam işin içine para girdiği zaman illa ki sıkıntılar olur.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

çızık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

sıkıntı olmadan yapabileceğimiz bişeyler varsa bakalım diyorum alternatiflere

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Fidanlar ağaca ?

Ağaçlar ormana ?

Dönmeli yurduma ?

Ağaç dikelim dedim kimse bi zik dememiş :/

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Fidanlar ağaca ?

Ağaçlar ormana ?

Dönmeli yurduma ?

hocam galiba arkadaşlar yapılmamış bişi yapmak istiyorlar, yani ses getirmesi açısından. fidanı her zaman dikeriz :)

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Fidanlar ağaca ?

Ağaçlar ormana ?

Dönmeli yurduma ?

hocam galiba arkadaşlar yapılmamış bişi yapmak istiyorlar, yani ses getirmesi açısından. fidanı her zaman dikeriz :)

Hocam yardımın yapılmamışı yenisi eskisi mi olur.Hele hele insana fakire yardım ypacaksan kimsenin haberi olmaması lazım o insanların da bi gururu var ne ses getirmesi.Amaç reklam yapmaksa ben yokum agalar.(kimseye laf sokma vs. icermez yanlıs anlama olmasın ;))

طדṮ
Toplam Hit: 2628 Toplam Mesaj: 42